Shavette

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Dec 2014, 21:14

:D :d -- jah glede govora o britvah sem na koncu s svojimi samogovori o britvah preprosto koncal ker ni bilo nikakrsne debate niti zanimanja (razen za nekoga ki je rabil zacetne informacije,.. tu se nobeden ne brije z britvo, oz tisti ki se brijejo so neaktivni... po pravici povedano se zadnje case jaz vec brijem z DE kot z britvijo ker zjutraj nimam casa,.. razmisljam pa da bi mogoce malo sforciral tudi medtedensko britje z britvijo, tak okot sem to ponavadi delal,.. :D

.. tako da fantje.. I dare you all, nabaviti britev pa probati,.. po pravici povedano se prej okoljes z R41 kot pa z brivijo,.. je pa res da je treba nekaj vaje..

in btw, tisti ki je kupil danes Filarmonico od Marna za 55 euro .. je naredil dobro kupcijo,.. taka britev brez hairline cracka stane ce jo ugodno dobius v spaniji 150 euro, pa tja do kaksnega jurja ce je res tipi topi... ;)
poleg tega da je ta britev prakticno nerabljena in stara cca 70 let, je tudi ena najbojsih britev ever,.. danes ji verjetn onobena ne seze prav dalec :D (ok kaksna custom made, ki pa je ponavadi drugacnega tipa kot ta)

bolje da neham.. to je konec koncev le tema o shavette-ah in ne o britvah :D .. mogoce pa lahko poskuismo kaksno udarno temo o britvah narediti, jaz sem takoj za !
britev.si ruleeees :)

ziga
Prispevkov:154
Pridružen:11 Nov 2014, 14:28

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a ziga » 07 Dec 2014, 21:31

bizzy1 napisal/-a:Tudi meni se pri določenih kotih zatika, tko da kakšen cut ali dva ni nič narobe..imam alum block za take stvari :D Mi je pa zanimivo vsakič ko se brijem z njo se kaj novega naučim..zdej vem da nekaterih položajev, ki sem jih izvajal z DE brivnikom, tu odpadejo. Pri DE lahko pretty much na vse strani furaš, tu pa no-go :P

meni se ne zaradi kota, ampak zaradi kože, ko kaj popravljam oziroma ponovno povlečem na suho brez pene, je kot da koža oziroma shavett se zatakne za njo prime in preskoči milimeter ali dva nižje in tam se porežem.
in to se mi ni nikoli zgodilo prvo britje,ampak drugo ko sem šel še malo bolj detaljno
danes pa sem si dal prej domače olivno olje in je blo prez krvi :)

ziga
Prispevkov:154
Pridružen:11 Nov 2014, 14:28

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a ziga » 07 Dec 2014, 21:32

aja miha a mi boš nabrusu britev ? :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a Puskin » 07 Dec 2014, 21:40

Shavette sem jaz letos prvič uporabljal novembra, ko sem trimal movember brke...
Ko pa upedenam britev,bo letela v smeti! :twisted:
Nothing less...than BBS

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 07 Dec 2014, 21:44

Britev bi bila vrhunec mokrega britja ampak me moti tisto 2-3 mesečno honanje :?

@Ziga - katero britev pa imaš?

ziga
Prispevkov:154
Pridružen:11 Nov 2014, 14:28

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a ziga » 07 Dec 2014, 21:57

bizzy1 napisal/-a:Britev bi bila vrhunec mokrega britja ampak me moti tisto 2-3 mesečno honanje :?

@Ziga - katero britev pa imaš?

simbatec solinger

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Dec 2014, 22:00

Lahko nabrusim oz poskusim nabrusiti :), je pa res da britev ni tako nabrusena kot ziletka.... Oz je cisto drug filing
britev.si ruleeees :)

ziga
Prispevkov:154
Pridružen:11 Nov 2014, 14:28

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a ziga » 07 Dec 2014, 22:02

miha napisal/-a:Lahko nabrusim oz poskusim nabrusiti :), je pa res da britev ni tako nabrusena kot ziletka.... Oz je cisto drug filing

haha poskusil sem že jaz pa ni šlo :) rabim nekoga da nabrusi :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Dec 2014, 22:04

Lahko.
britev.si ruleeees :)

ziga
Prispevkov:154
Pridružen:11 Nov 2014, 14:28

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a ziga » 08 Dec 2014, 09:52

Se bova zmenila, aa imamo kaj popusta v trgovini oster rob?

Odgovori