Lep pozdrav iz Italije na "britev.si" skupnosti

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:
Lep pozdrav iz Italije na "britev.si" skupnosti

Odgovor Napisal/-a razorguy » 29 Nov 2014, 13:26

Pozdravljeni vsi in hvala za sprejem moje registraciji na ta forum. Tudi zaradi vseh vas, ki berete moje zelo prvo sporočilo na tem forumu.
Najprej moram povedati, da ne govori slovensko in pišem to sporočilo s pomočjo avtomatskega prevajanja programske opreme, tako da je v primeru, ko berete nekaj smešnega, lahko zagotovo smejali mi, čeprav upam, da si bo razumeli. Govorim italijansko in angleško samo.
Jaz ne živijo v Italiji, v Perugia, je starodavno mesto, ki ga Etruščani ustanovljena pred približno 3000 leti, na istem mestu, kjer Mastro Livi živi tudi, koga sem prepričan, da vsi veste o tem. Da ne omenjam, da sem velik oboževalec njegovih britve in Imam tudi nekaj izmed njih: gotovo zelo najboljše ravne britvice, ki jih imam v svoji zbirki. Imam ogromno privilegij in čast, da se osebno vem, Mastro Livi, nekaj, kar zagotovo spremenila moj način britja in honanje ravno britev. Vedno je zelo potrpežljiv in pripravljen, da me naučil vse, kar sem ga vprašati o ravne oblikovanje in vzdrževanje britev. Pravi mojster!
Verjetno ste razumel uporabljam ravne britvice in japonski kamisori samo od katerih sem zbiralec in restavrator. Začel sem z uporabo in zbiranje ravne britvice pred približno trinajst let, od takrat pa so edini brivniki sem uporabljal za britje.
Upam, da boste vsi, bodite potrpežljivi z mano, kot jaz ne govorim slovensko in razumem, da moram uporabiti to programsko opremo za prevajanje za branje in pisanje v tem forumu. Vendar vem, da bo izjemna izkušnja deliti z vsemi vami skupna strast.
Prosim, oprostite mi, če je moja slovenščina je zelo smešno (in razumem, da bo!), In samo v primeru lahko nekdo to prebral, sem tudi pritrditev izvirno sporočilo v angleškem jeziku.
Hvala vsem, ki ste za to berete.

Lep pozdrav.

--------

Hello Everybody and thank you for accepting my registration to this forum. Also thanks to all of you who are reading my very first message in this forum.
First of all, I have to tell I do not speak Slovenian and I am writing this message with the help of an automatic translation software, so, in case you are reading something funny, you may certainly laugh at me, although I hope you will understand. I speak Italian and English only.
I do live in Italy, in Perugia, the ancient city founded by Etruscans about 3000 years ago, the same city where Mastro Livi lives too, whom I am sure you all know about. Not to mention, I am a big fan of his straight razors and I also own some of them: certainly the very best straight razors I have in my collection. I have the immense privilege and honor to personally know Mastro Livi, something which definitely changed my way of shaving and honing a straight razor. He is always very patient and willing to teach me everything I ask him about straight razor making and maintenance. A real master!
You probably understood I use straight razors and japanese kamisori only, of which I am a collector and restorer. I started using and collecting straight razors about thirteen years ago and, since then, they are the only razors I use for shaving.
I hope you will all be patient with me as I do not speak Slovenian and I understand I need to use this translation software in order to read and write in this forum. I however know it will be a remarkable experience to share with all of you a common passion.
Please forgive me in case my Slovenian is very funny (and I understand it will be!) and, just in case someone can read it, I am also attaching the original message in English language.
Thanks to all of you for reading this.

Best regards.
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Lep pozdrav iz Italije na "britev.si" skupnosti

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Nov 2014, 13:37

hello Razorguy,
welcome on our forum, we are glad to have you here. do not worry about the translation, we understand everything, and if you want you can write in English too, should not be a problem. You are very lucky to be thought by a Mastro Livi, his work really is amazing,.. unfortunately I do not have any of his razors since they are pretty expensive...
Maybe you can show us some of your
a) work that you did as a retorer here -> http://britev.si/viewforum.php?f=13
b) your straight razor collection, with some explanation if possible here (you can of course do this in a separate, own thread ;) ) -> http://britev.si/viewtopic.php?f=3&t=17
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Lep pozdrav iz Italije na "britev.si" skupnosti

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 29 Nov 2014, 14:08

Dobrodošel med nami. Hvala, da si se nam pridružil.

Ne skrbi, programski prevajalnik bomo razumeli, v nasprotnem primeru pa se bomo lahko pogovorili tudi v angleščini.

Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:

Re: Lep pozdrav iz Italije na "britev.si" skupnosti

Odgovor Napisal/-a razorguy » 29 Nov 2014, 14:20

Zdravo Miha,
Najlepša hvala za dobrodošlico me v tem forumu. Zelo sem vesel, da veš, da lahko napišete tudi v angleškem jeziku, vendar mislim, saj sem gost tukaj, moram plačati spoštovanja do vsakogar in pisati v svojem jeziku, čeprav s pomočjo programske opreme, prevajalec. O tem, upam, da bo to dobro delo. Jaz zagotovo cenili dejstvo, angleščina je dobrodošla, vendar menim, vsakdo mora biti sposoben razumeti, kaj ljudi je pisanje. To je, kako sem prepričan, vsi bi morali storiti v primeru, da so gostje skupnosti ali države: slediti in ubogati pravila, doma je, da bi vsi imeli najbolj miren možno povezavo. Obstaja star angleški rek kaže, "ko je v Rimu, všeč Rimljani narediti" in verjamem, da je to zelo dobro, vljuden, civilizirano in moder nasvet. ;)
To bo moje veselje, da vam pokažemo vso svojo zbirko britve, ki je trenutno štetje 189 predmetov, vse pa se osebno obnovljen z mano, razen za nove, vključno Mastro Livi britvice. O tem, sem vas gotovo želi, da bi dobili Mastro Lvi britvico in kmalu, čeprav sem lahko razumem, nekatere od njih so precej drage v primerjavi z industrijskimi britvice, sem prepričan, da ne bi bilo žal, da je.
Jaz sem vsekakor veseli pri izmenjavi to skupno strast z vami in da se učijo drug od drugega. Konec koncev, je skupna strast je pomenilo, da je tako, da nekaj, kar je treba deliti med poslušanjem drugih, da bi odraščali skupaj.
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:

Re: Lep pozdrav iz Italije na "britev.si" skupnosti

Odgovor Napisal/-a razorguy » 29 Nov 2014, 14:23

Bajkman napisal/-a:Dobrodošel med nami. Hvala, da si se nam pridružil.

Ne skrbi, programski prevajalnik bomo razumeli, v nasprotnem primeru pa se bomo lahko pogovorili tudi v angleščini.
Zahvaljujemo se vam za Bajkman me pozdravil v tem forumu.
Zagotovo bom poskušal po svojih najboljših močeh, da bi vam mi vsi razumeli, čeprav bom moral uporabiti google prevajalnikom.
Upam, da boste vsi, bodite potrpežljivi z mojim "smešno samodejno prevedena slovensko"! :)
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Lep pozdrav iz Italije na "britev.si" skupnosti

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Nov 2014, 14:53

@razorguy: I checked your youtube channel and saw that I was watched some of your videos about Mastro Livi making razors :)!
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:

Re: Lep pozdrav iz Italije na "britev.si" skupnosti

Odgovor Napisal/-a razorguy » 29 Nov 2014, 15:29

miha napisal/-a:@razorguy: I checked your youtube channel and saw that I was watched some of your videos about Mastro Livi making razors :)!
Najlepša hvala res za gledanje moje videe! Delam to videe, ker verjamem, obrtnik, kot Mastro Livi ima zgodbo vredno povedati svetu. Bil je neverjetno obrtnik in naredi spektakularne britvice.
Videi naredim so samo poklon temu obrtnika - ki imajo več kot 60 let izkušenj pri izdelavi britve, nože in škarje - kot tudi čudovito zgodbo. Jaz sem načrtovanja, od česar več posnetkov v prihodnosti in upam, da jih boste uživali.
Včeraj sem šla v svojo delavnico, ker sem kupil drugo britvico od njega in sem bil priča neverjetno stvar: Mastro Livi je bila uspešna v izdelavo "San Mai Damask" jekla, narejen iz nerjavečega jekla in ogljikovega jekla. Absolutno neverjetno! Preprosto lepo in dih! Da ne omenjam, britev je kar s tem Damask jeklo!
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Lep pozdrav iz Italije na "britev.si" skupnosti

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Nov 2014, 15:32

Can you post a picture of this damascusnrszor. I have damascusnknives, but not a straight razor. Unfortunately they are too expensive.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:

Re: Lep pozdrav iz Italije na "britev.si" skupnosti

Odgovor Napisal/-a razorguy » 29 Nov 2014, 15:47

miha napisal/-a:Can you post a picture of this damascusnrszor. I have damascusnknives, but not a straight razor. Unfortunately they are too expensive.
Ne vem, če bom lahko povežete druge forume tukaj, ampak sem poskušal povezati sliko tega novega jekla, vendar ta forum ne mi stori in se pritožuje, da ne more povezati podobo. Torej, jaz sem objavljate povezavo do "Straight Razor Place", kjer sem danes zjutraj objavila sliko tega britev.

http://straightrazorplace.com/razors/97 ... ost1423232

V je primerov objavljate povezave v tem forumu ni dovoljeno, vas prosimo, da izbrišete povezavo ali to sporočilo.
Kar se tiče cen, boste morda menijo Grifetto, najnovejši ravne britev, ki jo Mastro Livi in je dejansko najcenejša britev on naredi.
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Lep pozdrav iz Italije na "britev.si" skupnosti

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Nov 2014, 16:01

Hey, the razor on SRP looks great, really a master's work! May i ask whst the price was?
The damascus san mai steel looks veri innovative, i am a little affraid it might be too je tone to rust?
britev.si ruleeees :)

Odgovori