2014-11 Kaj sem kupil ta mesec

Objave stvari ki smo jih kupili (če se le da s fotografijami)
ziga
Prispevkov:154
Pridružen:11 Nov 2014, 14:28
Re: 2014-11 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a ziga » 16 Nov 2014, 19:30

se opravičujem :) sem iz nočne :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2014-11 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Nov 2014, 19:46

ma kaj se bos opraviceval... saj se je v kratkem ze veckrat folk zmotil ce me spomin ne vara, zato sem napisal...
dobro spi :)
britev.si ruleeees :)

zolja
Prispevkov:2
Pridružen:11 Nov 2014, 13:53

Re: 2014-11 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a zolja » 17 Nov 2014, 10:45

Najprej lep pozdrav vsem, sem nov na tem forumu.

Po nekajmesečnem britju z Wilkinsonovim plastičnim DE brivnikom in navadnim gelom za britje, sem se končno odločil za nakup nekaj boljšega.
Danes pa me je poštar presenetil s tem:
Slika

Komaj čakam, da ga preizkusim :)

Bajkman

Re: 2014-11 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Nov 2014, 11:29

Ni kaj, res lep in tudi pametno izbran komplet! Ker:
- Brivnik je pravi
- Čopič, kateri ti bo super služil in če se ti ne bodo zdele predolge dlake, je to najekonomičnejši čopič in drugega enostavno ne boš potreboval. S tem da bo ta čopič vedno boljši, optimum pa bo dosegel po pol leta redne uporabe.
- Pametno izbrane britvice, saj gredo po stopnjah. Najbolj tope - Derby, Zlata sredina - Astra SP, Najostrejše - Feather. Brez težav boš na podlagi trdote brade in vedenja britja ugotovil, katera stopnja ostrine ti ustreza.

Verjetno si že vse prebral na forumu, a vseeno bi si dovolil komentar vsaj za najpomembneje: Na ta čopič moraš dati vsaj DOBRA 2 cm kreme. Mešati pa moraš, dokler v peni ne izginejo vsi mehurčki, sicer se bo pena sušila. Vode pa moraš dodati toliko, da še ne bodo nastajali večji mehurji in da bo pena lepo bleščeča.
Ne pritiskaj brivnika na obraz!
Moj nasvet bi bil, da kompletu dodaš še eno od boljših mil. In sicer takrat, ko boš že imel občutek, kakšna pena je dobra in koliko je mora biti. Od teh, katere jaz poznam, bi ti priporočil enega od: Vitos, Cella, Stirling, pogojno tudi Arko.
Se že veselim tvojih ugotovitev, če jih boš objavil.

In najpomembneje za konec: Dobrodošel na forumu! ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2014-11 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Nov 2014, 16:21

pozdravljen med nami :)!
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: 2014-11 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Primorec » 17 Nov 2014, 18:18

@bajkman: ni vse v ostrini žiletke, sedaj že en čas testiram kateri coating mi najbolj ustreza, še posebej pri ATG opažam da mi ene žiletke sedejo, druge ne..naj spomnim:
titan, iridij, krom, teflon, platina ipd..

Zaenkrat mi gre takole:

-brez prevleke stainless: praska, tudi odrez je slab
-titan prevleka: dolgo trajanje, smooth, občutek tope žiletke
-platinum:ostro, dokaj smooth, ne traja dolgo
-iridium:ostro, traja dlje, ni smooth..
-krom: je ponavadi kot dodatek PTFE, smooth, ni ostro, ne traja dolgo

Tole so samo moja opažanja, ni še nič dokončno dognanega, se bo mnenje še spremenilo, ko dobim še druge ruske žiletke, ne samo od gillette..Sprobal sem jih sicer že veliko, ampak ne dovolj, sigurno pa coating vpliva, drugače ga ne bi gor dajali..

Bajkman

Re: 2014-11 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Nov 2014, 18:45

Zanimivo pri tvojih ugotovitvah je razmerje:
smooth, a topo
ni smoot, a je ostro
Verjetno komot najdeš še srednje smooth in srednje ostro

Stvari, ki so logične. In res se mi zdi, da tisti s tršo dlako enostavno potrebujemo ostro in se moramo odreči smooth žiletkam.

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: 2014-11 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 17 Nov 2014, 19:34

Za smooth shave (BBS) je najbrž pomembna tehnika britja..je pa res, da se BBS lažje doseže če je žiletka ostra. Moje mišlenje :D

zolja
Prispevkov:2
Pridružen:11 Nov 2014, 13:53

Re: 2014-11 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a zolja » 17 Nov 2014, 20:53

Pa je prvo pravo DE britje za mano. Občutek prave brivske kreme je odličen, veliko bolj osvežilno kot pa razni geli v piksnah. Pri čopiču pa bi mogoče res lahko bolj natančno namazal kremo, če bi bil malo krajši, je pa občutek odličen, sem se kar mazal in mazal, ker mi je tako pasal občutek ščetin na koži :D Uporabil sem Derby britvico in bril 4x: WTG, XTG, ATG in na koncu še enkrat ATG samo po delih, ki so močneje poraščeni. Na otip v smeri rasti dlak je koža gladka, če pa potegnem proti rasti dlak je tu pa tam še vedno rahlo hrapavo...za prvo britje sem zelo zadovoljen, bo pa potrebno še veliko vaje.
Je pa britje vsekakor boljše kot karkoli do sedaj. Večino svojega življenja sem uporabljal Gillete Mach 3 kar mi je še najbolj ustrezalo, preizkusil sem tudi veliko drugih britvic, pa mi nobena ni bila všeč. Edino še kakšne za enkratno uporabo z eno britvico (naprimer bic) so mi bile všeč, saj so bile dovolj ostre, da sem dosegel željeno gladkost. Daleč najslabši pa je bil Wilkinson protector s tistimi žičkami, ki naj bi zaščitile kožo, vse kar naredijo pa je, da se nikakor ne da obriti. Preizkusil sem tudi braunov električni brivnik in tudi phillipsov s tremi vrtečimi glavami, pa sem bil nad obema razočaran. Kot sem že omenil, sem pred nekaj časa preklopil na Wilkinsonov plastični DE brivnik, ki pa je bil za moj okus premalo agresiven, saj sem moral za gladko kožo kar velikokrat čez eno in isto mesto.

Zadovoljen sem, da sem se odločil za klasično mokro britje in se že veselim naslednjega britja :) me pa že mika, da bi preizkusil tudi kak open comb.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2014-11 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Nov 2014, 21:04

fantje to je tema o nakupih k ismo jih opravili, kaj ko bi vi odprli kaksno novo temo in tam nadaljevali ;)
britev.si ruleeees :)

Odgovori