Primož se predstavi

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53
Re: Primož se predstavi

Odgovor Napisal/-a akaj » 25 Okt 2014, 14:03

Fasan napisal/-a:Miha (in ostali člani foruma) to ne spada med brušenje nožev, niti nima povezave z britjem.

Slovenščina je južno slovanski jezik. Abeceda obsega 25 črk, jezik ima tri črke z oznako za šumnike: č, š in ž.
Za zapisovanje slovenščine se ne uporablja črk: w, y, x. Te črke se pojavljajo samo v besedah tujega izvora.

Prosim, da uporabljaš za pravilen zapis omenjene črke, to prav tako velja za ostale uporabnike, ki tega ne vedo ali nočejo vedeti.

O stavčni sintaksi, postavitvi ločil pa ne bom izgubljal časa; sem Slovenec ampak nekaterih stvari kljub temu, da sem intelegenten enostavno ne razumem! Prosim, da vzamete kritiko (ki je upravičena) dobronamerno in se v bodoče bolje potrudite ;)

V tujini obstajajo forumi na katerih ti v primeru, da uporabljaš neprimeren jezik, okrajšave itd., enostavno izbrišejo komentarje in prav je tako!

Janez Markoli, prof.
To je najbolj motec post, ki sem ga prebral do zdej. Jaz bom pisal in govoril kot mi bi pasalo, sevedno z namenom, da me ostali razumejo.
Vedno so me motli ljudje, ki popravljajo izgovorjavo in podobno drugim. To samo dokazuje da niso zainterezirani niti malo v to kar imas za povedat in hocejo bit nekaj vec. Meni so oz ste pateticni in senkrat, resno moteci.
Ne bit 'grammar police' dej. NE TOLERIRAM. Jaz sem pripravljen rect 'cau' in ne sodelovat vec tukaj, ce se parkrat vidim kasen tako retardiran in pateticen post. In to ni blo niti malo sarkasticno. S se folk ukvarja in obremenjuje, pa to ni res ej...
Ne me basat s tasnimi res....tip mi je dvignu pritisk za trenutek pol sm pomislu bolse in se na ves glas zasmejal in si reku "tip je bogi, ceprav se mi smili bo treba odgovorit na post"
Ne mi odgovarjat al utemeljevat al kaj js vem kaj...ker te igrice so za otroke in ne bom sodeloval
Skoraj bi se podpisal naslovljen "capt." malo za sarkazem ampak meni je to tako smesno in bogo...
Vse je misljeno zares, in kvecjemu se z zadrzkom napisano.
To je to in ja, res ne prenesem tega kakanja

Fasan

Re: Primož se predstavi

Odgovor Napisal/-a Fasan » 25 Okt 2014, 14:26

To je najbolj motec post, ki sem ga prebral do zdej. Jaz bom pisal in govoril kot mi bi pasalo, sevedno z namenom, da me ostali razumejo.
Vedno so me motli ljudje, ki popravljajo izgovorjavo in podobno drugim. To samo dokazuje da niso zainterezirani niti malo v to kar imas za povedat in hocejo bit nekaj vec. Meni so oz ste pateticni in senkrat, resno moteci.
Ne bit 'grammar police' dej. NE TOLERIRAM. Jaz sem pripravljen rect 'cau' in ne sodelovat vec tukaj, ce se parkrat vidim kasen tako retardiran in pateticen post. In to ni blo niti malo sarkasticno. S se folk ukvarja in obremenjuje, pa to ni res ej...
Ne me basat s tasnimi res....tip mi je dvignu pritisk za trenutek pol sm pomislu bolse in se na ves glas zasmejal in si reku "tip je bogi, ceprav se mi smili bo treba odgovorit na post"
Ne mi odgovarjat al utemeljevat al kaj js vem kaj...ker te igrice so za otroke in ne bom sodeloval
Skoraj bi se podpisal naslovljen "capt." malo za sarkazem ampak meni je to tako smesno in bogo...
Vse je misljeno zares, in kvecjemu se z zadrzkom napisano.
To je to in ja, res ne prenesem tega kakanja[/quote]

Ok akaj, s tem samo dokazuješ kako beden odnos do materinega jezika imaš, vključno še z nekaterimi ostalimi, ki ste tukaj prisotni.

Tvoje bedno pisanje, ki ni pisanje ampak "zmazek" dokazuje kaj v resnici si, bednik.
I wish I was back at JNA and would be able to run you over akaj with my tank of only 35 t. :lol:
This is my last post in this toilet of a forum and I DO NOT consider myself as a member anymore. Fuck off Akaj and the rest of you retards! :lol:

PrimozKorenc
Prispevkov:28
Pridružen:23 Okt 2014, 21:07

Re: Primož se predstavi

Odgovor Napisal/-a PrimozKorenc » 25 Okt 2014, 15:33

Pozdravljeni.

Vidim, da se je debata razširila v času, ko nisem nič napisal. No lepo počasi kolegi, hočem da je moja tema pregledna in vsebuje veliko pametnih informacij in čim manj balasta. Upam, da je tudi to vam prioriteta in ne samo meni. Forumi so ponavadi za izmenjavo pomembnih informacij in ne sranja. Naj bo tudi ta forum kvaliteten.

Zakaj britev.si? Samo tukaj sem našel nekaj konkretnih informacij glede brusnih kamnov in glede na podlago, ki jo imam, so te informacije prišle vsekakor prav.

Sam zelo težko ocenim svoje znanje glede brušenja in poznavanja kamnov in vseh ostalih stvari, ki so potrebne za dobro brušenje. Najbolje da vam kar na hitro opišem kaj in kako.

Brusne kamne in prav tako tradicionalne nože mi je predstavil gospod Luka Grmovšek. Kar se mene tiče ima Luka zelo veliko kvalitetnega znanja o brušenju in prav tako tudi o nožih nasplošno. Britev ne poznam in jih niti ne bom omenjal tu. Nekako sem prišel do tega spoznanja, da je slab nož (IKEA nivo) brezpredmetno brusiti, zato sem si kupil prvega "gyutota". SK-5 jeklo, klasičen evropski ročaj in zame vsekakor prva "katana" kar se nožev tiče.

Kvaliteta oziroma sama zgradba jekla je pomembna za brušenje, kar sem tudi sam ugotovil. Istočasno sem kupil dva kamna, 1000/3000. To je nekako pri nožu zlata sredina, če se lahko čisto po kmečko izrazim. Ampak da bi lahko spet kvalitetno nabrusil nož, sem potreboval še zapolniti spodnji nivo, in sem kupil še kamna granulacije 220 in pa 400. Kasneje sem seveda ugotovil, da je 220 čisto pregroba in je sedaj ne uporabljam več. Za moje potrebe bi lahko rekel, da je kamnov dovolj, želim si seveda še kakšen malo bolj fin kamen ampak ga trenutno res ne pogrešam.

Kar vsekakor še moram nadgraditi pri sebi je to, da bom imel vedno konstanten kot noža-kline na kamen. To je pa zelo težko, vsaj v mojem primeru. Obstajajo sicer priprave (nasloni za nož), kot profi. zadeve in celotni segmenti, preko katerih lahko zagotoviš res stalen kot brušenja, vendar take priprave stanejo in jih tudi ne mislim kupovati. In vse te priprave in stvari pokvarijo užitek pri brušenju. Japonci pravijo, da ima brušenje tudi nekako psihološki učinek na telo in sprosti in glede tega jim kar verjamem na besedo...

Moj namen oziroma cilj pa je tak. Želim, da bi se tudi člani foruma malo zbrali, pogovorili in morda nam celo uspe organizirati kak interni tečaj brušenja. Tečaj, osnove ali vsaj da ti nekdo pokaže kako se pravilno lotiš stvari bi meni osebno zelo pomenil, sploh pa se gre za druženje. Lahko se prinese kamne, se kakšna stvar razloži, predstavi....Vsekakor bi bilo pa izjemno, če bi se nam lahko pridružil še gospod Luka Grmovšek, ki zagotovo pozna stvari.

Lp Primož

Bajkman

Re: Primož se predstavi

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Okt 2014, 15:50

Moja mama je profesorica Slovenščine. In po pravici povedano, bi me bilo sram za nekatere prispevke tukaj gor. Za moje itak. :D Ampak da ne rečem še od koga drugega.

Verjetno nihče ne trdi, da morajo biti prispevki slovnično čisto popolni in da ne sme biti nobene tiskarske napake. Vsaj jaz tega nisem tako razumel. Ampak lahko pa se po svojih močeh potrudimo, da je BERLJIVO.
So pravila, ki so zelo enostavna in katera ne vzamejo nobenega dodatnega časa in so resnično osnova slovenskega jezika:
Stavek se začne z veliko začetnico in konča s piko. Da ne bo kdo pikolovski, omenim še klicaj in vprašaj.
Poznamo še šumnike in ločila, oboja pa lahko ob napačni uporabi celo spremenijo pomen zapisanega.
Ker ponavadi vemo, kaj smo želeli napisati, je res časovna malenkost za samo enkrat na hitro prebrati, saj s tem lahko zelo efektivno popravimo slovnične in tiskarske napake.

Analfabeti pa res ne smemo biti.

V veliko pomoč nam je lahko tudi črkovalnik za Slovenščino v brskalniku. Za Mozilla Firefox na primer je tole.


In ne, nisem jezikoslovec, pač pa naravoslovec. Ampak nekateri prispevki, ki so tako zelo neberljivi, tudi mene užalostijo in razjezijo. Zavedam se, da je točno to velik faktor za neaktivnost in stagnacijo foruma, ter majhno število članov.

In žaljivke, katerim smo bili pravkar priča, so za tako majhen forum nedopustne. V vsakem forumu to jasno piše v pravilih.
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 25 Okt 2014, 16:04, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Primož se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 25 Okt 2014, 15:55

najprej malo reda:


@Fasan: sicer skoda da noces biti vec nas clan, a ce tako zelis naj bo, zelja uslisana, nisi vec clan foruma,
kar se tice mojega pisanja, sumnikov ne uporabljam ker velikokrat delajo probleme zaradi implementacije po straneh in je meni tako se najlazje, napak v mojem pisanju je tudi dosti, se zavedam, a zal do tega pri meni pride zaradi hinteja,.. sam namrec poleg ogromno casa ki ga vlozim v forum opravim veliko drugih stvari in preprosto drugace ne gre, pisanje najveckrat popravim ce mi le cas dopusca.

slovnica je potrebna in je fajn, ampak ravno travmirati zaradi tega pa ni treba, vsak nekaj zna in je na nekaj obcutljiv ampak ravno drugih pa ni treba presirati, se pac opozori (npr preko pm) in tisti bo verjetno uposteval, konec koncev je bistvo foruma informiranje in povzovanje ne pa pisanje postov v obliki sonetnega venca! (evo klicaj sem uporabil :D )

Po drugi strani pa se je treba zavedati da ko nekdo eno informacijo rabi in jo dobi tukaj servirano, v slovenskem jeziku (oz kakor koli bi ti temu ze rekel) je to precej boljse kot ce bo jo moral iskati po tujih forumih, v anglescini in bi to veljalo za ameriske razmere, ne evropske oz slovenske...
mislim pa tudi da tak, zaljiv nacin pisanja ni ok, za nobenega, se toliko manj za naziv prof, ki si ga napisal za svojim imenom 2 posta visje



@akaj: tudi meni ni bil vsec Fasanov post, kar pa ni opravicilo za razburjanje, zaljenje ipd... na forumu se obnasamo spostljivo in kulturno, ce se le da pomagamo drugim. Prosim ce bolj pazis kako in kaj pises, tudi ce te kdo razburi.

@Primoz: se strinjam zelo offtopic tema, bi jo moral ze prej ustaviti a sem bil zal prepozen. Kar se tice brusenja, vsekakor bi potreboval se en finejsi kamen, kaksen chorsera 10000 ce denar ni tezava.. drugace so pa seveda tudi cenejsi. Za vzdrzevati konstanten kot imas nastavke po cca 15 euro, lahko si naredis tudi sam setup k iti vzdrzuje kot,.. ja imm nekaj podobnega od DMTja in je super,..

DIY varianta je npr tu
http://www.instructables.com/id/Midrang ... ening-Jig/

malo poguglaj s knife sharpening jig pa bos gotovo se kaj nasel, ce bos daj v svojo temo ki bo super informativna za vse ;)

kar se tice tecaja, sm za, napisi temo, pa se bo se kdo pofockal in se dogvorimo za tecaj, Luki sem ze pisal..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Primož se predstavi

Odgovor Napisal/-a denis » 26 Okt 2014, 19:26

OFFTOPIC: Tudi sam rad vidim, ce je vse napisano v slovenskem jeziku brez tujih izrazov in pravilno. Mi pa na kraj pameti ne pade, da bi koga opozarjal in zalil zaradi tega in se hvalil s svojo izobrazbo oz. poklicem. Ne recem za kaksno res neberljivo objavo, ampak se to je potrebno napisati vljudno.
Mislim tudi, da je to eden redkih slovenskih forumov, kjer se da vsako objavo razumljivo prebrati. Sam se trudim, da pisem cimbolj pravilno. Edino kadar objavljam iz mobitela ne uporabljam sumnikov, ker jih nimam nastavljenih na tipkovnici.

ONTOPIC: Tudi jaz bi se z veseljem udelezil kaksnega tecaja brusenja nozev in tudi britev.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Primož se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Okt 2014, 19:35

ok,.. torej sedaj smo 3 za brusenje... verjetno se kdo , sem odprl novo temo pa se pofockajte (tu pa pisite na temo primoza in njegove pojavitve na forumu ;) ) ,... ceprav bi to bilo verjetno najbolj smiselno narediti v obliki delavnice... .. KLIK za temo o zbiranju interesentov
britev.si ruleeees :)

PrimozKorenc
Prispevkov:28
Pridružen:23 Okt 2014, 21:07

Re: Primož se predstavi

Odgovor Napisal/-a PrimozKorenc » 26 Okt 2014, 19:48

Še prej pa se lahko dobimo na kaki pijači, se malo spoznamo in kako stvar tudi pokomentiramo. Poleg tega no, da imam rad ostre stvari, me zanima tudi strojništvo in pač vse ostale tehnične stvari. Malo za šalo ali malo za res, če kdo potrebuje karkoli za zrisat v 3D programu me lahko "pocuka" za rokav, saj konstruiram in tudi rišem v programu SolidWorks.

Kolegi če imate kakšno idejo in če ne veste kaj in kako, sem tukaj. Imam tudi nekaj vez glede graviranja na les, pleksi steklo ali kaj podobnega. Možnosti so neomejene 8-)

@Miha: Sem trmast tako da mislim, da bom šel kar po tradicionalni in težki poti. Sej vem, da bi bilo delo precej lažje s takimi pripravami in sem si že kar nekaj noči v službi razbijal glavo s takimi in drugačnimi idejami ampak stvar je taka glej. Če hočeš narediti kvalitetno in natančno bo drago. Mogoče kako debato več v živo.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Primož se predstavi

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Okt 2014, 19:55

:D :D :D pa kje si bil pred par meseci ko sem jaz skoraj doktoriral (neuspesno) i 3d modeliranja in CNC izreca rocaja za britev... -> http://britev.si/viewtopic.php?f=8&t=516
sicer je rocaj malo napredoval a je se vedno v fazi ko me drzi nazaj ko vidim kako morma paziti in kako hitro lahko zafrknem ter se malo odsotnosti ideje kako cisto do potankosti ta napis koncati :D ,, bo ze

kar se tice pijace, komot, lansirajmo 1 temo pa se lahko dobimo,.. sam sem mislim da ot 2x predlagal p ani bilo ekstremnega zanimanja :cry:
britev.si ruleeees :)

PrimozKorenc
Prispevkov:28
Pridružen:23 Okt 2014, 21:07

Re: Primož se predstavi

Odgovor Napisal/-a PrimozKorenc » 26 Okt 2014, 20:03

miha napisal/-a::D :D :D pa kje si bil pred par meseci ko sem jaz skoraj doktoriral (neuspesno) i 3d modeliranja in CNC izreca rocaja za britev... -> http://britev.si/viewtopic.php?f=8&t=516
sicer je rocaj malo napredoval a je se vedno v fazi ko me drzi nazaj ko vidim kako morma paziti in kako hitro lahko zafrknem ter se malo odsotnosti ideje kako cisto do potankosti ta napis koncati :D ,, bo ze

kar se tice pijace, komot, lansirajmo 1 temo pa se lahko dobimo,.. sam sem mislim da ot 2x predlagal p ani bilo ekstremnega zanimanja :cry:
Ročaj je pri teh stvareh tako lahko narisati, problem je ko ti mora nekdo to spisati v "strojni jezik". Ne vem koliko to stane niti nimam podlage s tem ampak glej dejansko, če ti ni denar problem....Jaz zelo rad rišem v 3D in dejansko če imaš koga, ki bi ti bil pripravljen narediti kaj takega...ni problema :D

Odgovori