Shavette

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Odgovori
tomzzi
Prispevkov:12
Pridružen:27 Sep 2013, 16:05
Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a tomzzi » 30 Sep 2014, 22:31

Pozdrav!

Tukaj bolj malo sodelujem. Redno pa prebiram forum.
Brijem se večinoma z DE (EJ DE89, Merkur 37C).
Sedaj sem nabavil pa še en poceni shavette iz ebaya (uk) za probo. Danes sem ga dobil. In je že problem. :cry:
Pa ne z shavette ampak s prvim britjem... Pred uro sem se stuširal in po tušu probal zadevo. Po par potegih sem naredil napako in preveč in pod napačnim kotom pritisnil...
Verjetno veste kaj je sledilo. :mrgreen: A bo ostala brazgotina? Zarezal sem v kožo. Pod kotom in ne naravnost.
Še to mi manjka, da se mi bo sedaj to poznalo nekaj časa...Mogoče sem bil preveč pogumen in prehiter.

Bajkman

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Sep 2014, 22:36

Če nisi zaril posebej globoko, se ne sekiraj, kmalu boš kot nov. Kaj sem si že jaz vse zaril v kožo kot mulc in pozneje. Brazgotine imam samo od padca, ko so mi morali šivati pod brado in drugič, ko sem pri smučanju s frisom zaružil v zaledenel sneg. :D
hraste si ne praskaj in če je možno, jo v začetku namaži s propolisom za hitrejše celjenje, nato pa uporabljaj bepanthen in čez lahko še malo modre Nivea-e. Kmalu boš spet na nivoju. ;)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a akaj » 30 Sep 2014, 22:47

Bajkman napisal/-a:Če nisi zaril posebej globoko, se ne sekiraj, kmalu boš kot nov. Kaj sem si že jaz vse zaril v kožo kot mulc in pozneje. Brazgotine imam samo od padca, ko so mi morali šivati pod brado in drugič, ko sem pri smučanju s frisom zaružil v zaledenel sneg. :D
hraste si ne praskaj in če je možno, jo v začetku namaži s propolisom za hitrejše celjenje, nato pa uporabljaj bepanthen in čez lahko še malo modre Nivea-e. Kmalu boš spet na nivoju. ;)
+1 za vse se posebaj bepanthen in NE TIKAT hraste ce noces brazgotine

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Sep 2014, 22:51

zivijo

najprej super da nas prebiras, bi te pa pozval a se se kdja opogumi in kaj napisi ;)!

glede ureznine, po mojih izkusnjah se se najbolj vidi ce gres s stiptic pencilom mazati,.. vsaj meni se je vednotkao zdelo,. se pa v vecini primerov lepo zaceli tako da je po moje strah odvec...

glede britja z britvijo..

dobra predpriprava (kar je bila ce prav rzaumem), dobro napni kozo in pojdi najprej na rani povrsini, npr na licu, WTG,.. potem pocasi (ne prvic) treniraj naprej xtg, atg,.. pa kaksne bolj tecne dele,... nikoli ne iti cik cak (vsaj dokler ne obvladas, potem lahko mogoce kombiniras malo cik cak z ravnim potegom da je kao giljotina efekt,... )

kolikor vem se s shavette tudi prej urezes kot z britvijo,.. je pa res da shavette se nisem probal :D ...
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Sep 2014, 22:54

Po drugi strani pa je tudi ta prednost, da se s Shavette ne da pregloboko, saj običajno britvica le malo štrli izven okvira. Jaz mislim da ni nič hujšega.

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a akaj » 30 Sep 2014, 22:56

Se nekaj bom dodal, tudi ce nimam izkusenj lahko pomoje recem ne pritiskat pritiskat, kar si se zdaj verjetno naucil :) prakticno vsak pritisk je prevec pritiska po mojem mnenju.
Tudi ob nepraven kotu nebi zaril v kozo, ce nebi pritiskal, bi pac blo grobo britje oz praskanje

PS: premikaj roko in ne dlan, saj je pomoje bil lih to razlog.z roko gres navzdol, dlan sili v obraz.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Sep 2014, 22:59

+1 ---> NIKOLI ne smes pritiskati!
britev.si ruleeees :)

tomzzi
Prispevkov:12
Pridružen:27 Sep 2013, 16:05

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a tomzzi » 30 Sep 2014, 23:05

Ste pa hitri!
Hvala za napotke. Mislim, da moram sedaj prvo par dni opustit britje s tem...
Bepanthen-a nimam. Imam pa modro Niveo... Propolis se bi pa tudi kje najdu...

Edit:
ja pritisnil sem. Čisto sem se spozabil. To vem, da nič pritiskat. Tudi pri britju z DE ne pritiskam.
Se bom že naučil... Upam, da. :mrgreen:
Mi je drugače mokro britje užitek in velik boljš kot britje z brivnikom.
Imam pa Proraso pre-shave, proraso zeleno milo kot tudi kremo truefit & hill ki je odlična.

Tako, da nimam ravno najslabše robe doma. Britvic pa več vrst. Astra, Polsilver, Feather, Timor...
Zadnjič spremenil tomzzi, dne 30 Sep 2014, 23:12, skupaj popravljeno 1 krat.

Bajkman

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Sep 2014, 23:12

Propolis potrebuješ čim prej. Če ga imaš kje doma, kar takoj urgiraj. ;) Bepanthen pa dobiš v lekarni in ga uporabljaj ko propolis naredi svoje. Prav tako Niveo. Če ti ni za hoditi v lekarno, pa pač samo Niveo. Tudi ta pospešuje celjenje, a ne tako kot bepanthen.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a denis » 01 Okt 2014, 08:54

Če imaš kje možnost dobiti, ti jaz predlagam polhovo mast. Jaz si že od malega vse poškodbe zdravim s tem, in so se še vse pozdravile, kot da jih ne bi bilo.
Ker se gre ravno za obraz, traktorski akumulator mi je razneslo kakšnih 30 cm pred obrazom, pol obraza in uho sem imel oklano, pa ni nobenih sledi.
Tudi veliko hitreje se rana zaceli z polhovo mastjo. Polhova mast namreč ne pusti da bi se rana izsušila, naredila trda krasta in da bi potegnilo kožo skupaj. Kožo naredi prožno.

Srečno z zdravljenjem.

Odgovori