Zakaj mora biti povsem gladko?

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ
Re: Zakaj mora biti povsem gladko?

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 10 Sep 2014, 13:28

Hm, stvar mi je zanimiva, ker če bi opustil misel na "nujni" BBS, bi se brez težav bril vsak dan in to s poljubnim brivnikom, saj mi recimo 2 WTG prehoda ne povročita niti malo iritacije, kaj šele ureznin.

Zato sem včeraj za štos na hitro probal po 1 dnevu, samo namakanje brade s toplo vodo in 2 WTG prehoda z Merkur37 po licih. Na pogled zgleda povsem spodobno obrito, na otip seveda hrapavo. No poskusil sem še z XTG, ampak tudi to je še vedno daleč od BBS, ki ga očitno dosežem izključno z ATG prehodom.

Po drugi strani pa itak že naslednji dan ni več BBS zaradi rasti, tako da je to očitno le moja kaprica. :D
Bom poskusil ene par britij brez ATG prehodov, pa da vidmo kako se obnese.

Bajkman

Re: Zakaj mora biti povsem gladko?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Sep 2014, 15:10

In tudi prihraniš pri času za pripravo, kompliciranje odpade, obriješ se rutinirano, ves čas si obrit, deluje urejeno. Z lovljenjem BBS imaš dober rezultat tisti trenutek, a naslednji dan boš že zaraščen bolj, kot če bi vsak dan nahitro WTG + XTG. Kaj šele tretji dan.
Če bi razumsko pogledal na situacijo, bi se torej bril dnevno WTG + XTG. Suma sumarum bi bil večino časa bolje obrit. A kaj ko mi v kopalnici pamet ne deluje, in ne morem da ne bi obvezno iskal BBS.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Zakaj mora biti povsem gladko?

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 10 Sep 2014, 15:11

Smo pač malce obsedeni, kaj češ. :D

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Zakaj mora biti povsem gladko?

Odgovor Napisal/-a denis » 15 Sep 2014, 17:28

To moram tudi jaz preizkusiti. Sicer ne vem ce mi bo uspevalo, ker ze tako tezko najdem cas za britje. Pa se tako kot vsi imam rad popolnoma gladko :)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Zakaj mora biti povsem gladko?

Odgovor Napisal/-a akaj » 21 Sep 2014, 13:45

Bajkman napisal/-a:In tudi prihraniš pri času za pripravo, kompliciranje odpade, obriješ se rutinirano, ves čas si obrit, deluje urejeno. Z lovljenjem BBS imaš dober rezultat tisti trenutek, a naslednji dan boš že zaraščen bolj, kot če bi vsak dan nahitro WTG + XTG. Kaj šele tretji dan.
Če bi razumsko pogledal na situacijo, bi se torej bril dnevno WTG + XTG. Suma sumarum bi bil večino časa bolje obrit. A kaj ko mi v kopalnici pamet ne deluje, in ne morem da ne bi obvezno iskal BBS.
Ze nekaj casa sem razmisljal o tem. Ta tema in tvoj post posebaj me je pa vzpodbudil k testiranju. Vsakodnevno britje z dvema prehodoma. WTG/XTG.
In ta teden ravno to pocnem. In sem zadovoljen. Mislim da sem vecino casa res bolje obrit.
Drugi prehod mi je sicer nekje vmes med xtg in atg, bol na strani xtg. Na vratu pa xtg ne delam. Ali dvakrat wtg ali wtg/atg. a mi tudi dlake ne rastejo ravno ampak nekako v smeri 45stopinj. Tako da sem spet nekje vmes med wtg/xtg ali xtg/atg. Odvisno od drugega prehoda.

Bajkman

Re: Zakaj mora biti povsem gladko?

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Sep 2014, 13:50

Kolikor sem tebe poslusal do sedaj, se itak brijes vsak dan. Najbrz tudi ATG. Ti ATG sploh povzroxa kake tezave?

LP

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Zakaj mora biti povsem gladko?

Odgovor Napisal/-a akaj » 21 Sep 2014, 14:00

Ja do zdaj vsak ali vsaki drugi. Zdaj vsak.
ATG je delal probleme samo na zacetku kaksne dva tedna dokler sem se privadil. Sem znal imet lepo rdec vrat in pikice.
A ze lep cas vsakodnevni atg ni bil problem.
Ko sem se prvic obril z de(hotu bbs iz prve) in dal alkoholni AS gor sem mislim da mi bo zgorela faca.(vrat in brada oz pod njo) :lol:
na licih lahko drsam in drsam nikoli imel sledi iritacije.

Mimogrede, se mi zdi da je vseeno mogoce bolse za kozo ne delat ATG. Oz manj prehodov.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Zakaj mora biti povsem gladko?

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 21 Sep 2014, 20:10

akaj napisal/-a:Ko sem se prvic obril z de(hotu bbs iz prve) in dal alkoholni AS gor sem mislim da mi bo zgorela faca.(vrat in brada oz pod njo) :lol:
na licih lahko drsam in drsam nikoli imel sledi iritacije.
Enako tudi jaz. Le da meni še zdaj zgori faca, če dam gor alkoholni AS.
No, tudi jaz sem včeraj prvič poskusil samo z 2xWTG (Rimei + Astra(5)). Nobene iritacije, ALUM ni niti mal pekel. Rezultat pa tak kot pač je pri samo WTG. SAS, morda celo CCS. Na 3dm razdalje se vidijo zelo kratke dlake. Na pol metra zgleda pa že povsem OK.
Skratka koža je hvaležna, možno je vsakodnevno britje, ampak to pač ni to kar jaz pričakujem od britja. Če bi mi šlo le za izgled, bi imel trimer in bi se potrimal na 2mm vsak teden.
BBS je pa nekaj povsem drugega... :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Zakaj mora biti povsem gladko?

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 21 Sep 2014, 22:27

No, danes pa ponovni preizkus samo 2xWTG britja, tokrat z Merkur 37C + Gillette 7OC(3). Tokrat mislim da je CCS, torej v smeri rasti je gladko, ponekod gladko celo prečno na smer rasti. Ampak vse skupaj precej neenakomerno, neestetsko. S pol metra in več je OK. :D
Druga zadeva je iritacija - ki je povsem odstotna. Očitno jo pridelam točno pri ATG prehodu.
Skratka užitek se je potem splakniti samo z mrzlo vodo in nanesti balzam. Nobenega pekočega občutka, urezninic ali rdečice.
Druga dobra stvar takega britja je, da se lahko brijem vsak dan in tako preizkusim več britvic in mil v krajšem času. :P

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Zakaj mora biti povsem gladko?

Odgovor Napisal/-a akaj » 21 Sep 2014, 23:41

Mach3 napisal/-a:No, danes pa ponovni preizkus samo 2xWTG britja, tokrat z Merkur 37C + Gillette 7OC(3). Tokrat mislim da je CCS, torej v smeri rasti je gladko, ponekod gladko celo prečno na smer rasti. Ampak vse skupaj precej neenakomerno, neestetsko. S pol metra in več je OK. :D
Druga zadeva je iritacija - ki je povsem odstotna. Očitno jo pridelam točno pri ATG prehodu.
Skratka užitek se je potem splakniti samo z mrzlo vodo in nanesti balzam. Nobenega pekočega občutka, urezninic ali rdečice.
Druga dobra stvar takega britja je, da se lahko brijem vsak dan in tako preizkusim več britvic in mil v krajšem času. :P
se strinjam glede mil in ostalega :)
Probaj drugi pass naredit nekje med xtg in atg. Jaz dobim dober rezultat ponekod je glatko tudi ce povlecem navzgor. Vrat pa itak odvisen od drugega prehoda kot sem omenil.

Odgovori