Kaksna je vasa "post-shave" rutina

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53
Kaksna je vasa "post-shave" rutina

Odgovor Napisal/-a akaj » 07 Sep 2014, 19:39

Naslov teme pove dovolj :) se pravi, napisite kako zakljucite vase britje oz kaj storite po samem britju.
Naj zacnem.

Najprej se operem z mlacno in nato mrzlo vodo. Nekaj casa sem dajal mrzlo brisaco na obraz a sem to opustil. No, za tem uporabim alum block. Po slabi minuti alum splaknem z mrzlo vodo in za konec na roki zmesam aftershave losjon in balzam in nanesem na obraz.
Ce je bilo britje nekoliko agresivno po alumu in pred AS mesanico uporabim se Sul Filo Contrafuoco.
Taksen postopek mi se najbolj odgovarja.
Predvsem me zanima, ce se kdo na tak nacin kombinira balzame in tekoce AS-e.
No, pa da vidimo kaj vam odgovarja in kaksne so vase navade.

Lp, jaka

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Kaksna je vasa "post-shave" rutina

Odgovor Napisal/-a janez011 » 07 Sep 2014, 20:52

Po britju prvo splahnem nekajkrat z mrzlo vodo pol počakam malo da se posuši, nanesem as po potrebi pa še balzam.
Ne delam neke hude znanosti iz tega. ;)
Lahko pa povem da preden sem odkriu forum uporabljal samo splahovanje z mrzlo vodo pa ravno tako nisem imel nekih hudih problemov z kožo.

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Kaksna je vasa "post-shave" rutina

Odgovor Napisal/-a Omega » 07 Sep 2014, 20:58

janez011 napisal/-a:Po britju prvo splahnem nekajkrat z mrzlo vodo pol počakam malo da se posuši, nanesem as po potrebi pa še balzam.
Ne delam neke hude znanosti iz tega. ;)
Lahko pa povem da preden sem odkriu forum uporabljal samo splahovanje z mrzlo vodo pa ravno tako nisem imel nekih hudih problemov z kožo.
+1
Up spirits!

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Kaksna je vasa "post-shave" rutina

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 07 Sep 2014, 21:28

akaj napisal/-a:Najprej se operem z mlacno in nato mrzlo vodo. Nekaj casa sem dajal mrzlo brisaco na obraz a sem to opustil. No, za tem uporabim alum block. Po slabi minuti alum splaknem z mrzlo vodo
Do sem imam povsem enak postopek, nato pa samo še nanesem Sensitive balzam za po britju.
Če pride do prehude iritacije med britjem, Alum izpustim in sam nekajkrat ponovim spiranje z zelo mrzlo vodo, nato po ene 20min šele balzam.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kaksna je vasa "post-shave" rutina

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Sep 2014, 22:16

najprej s pasom zatisnem mocno vratno arterijo vsaj dokler pulzirajoce krvavenje ne ponega :twisted: , ostalo je irelevantno :D


sala


mrzla voda, potem alkoholni AS in v veliki vecini AS balzam (ne pa vedno), zelo redko post shave kremo (namesto balzama)
britev.si ruleeees :)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Kaksna je vasa "post-shave" rutina

Odgovor Napisal/-a akaj » 07 Sep 2014, 22:55

Hahaha miha zdaj si me nasmejal kot en italjan enkrat s SOTD-jem po njegovem prvem britju s shavetto.
Vse napisano normalno v alinejah kot ponavadi, berem in pridem do nepricakovanega:
-post: transfuzija v lokalni bolnisnici in obisk plasticnega kirurga :D :D

Salo na stran...zgleda pa, da malo ljudi zmesa alkoholni AS in balzam ze na roki. Jaz sem dobil idejo iz videa od mantica, ko je pri brivcu in mu brivec to svetuje. Sem probal in mi je blo vsec. Zdi se mi tudi, da porabim manj izdelka na tak nacin, vsaj losjona.

Bajkman

Re: Kaksna je vasa "post-shave" rutina

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Sep 2014, 23:01

Moj dolgoletno preverjeni postopek:
1.) Oplahnitev obraza z veliko mrzle vode. Vcasih pred tem tudi malo mlacne.
2.) Brisaca
3.) After Shave - obvezno alkoholni
4.) Modri Bepanthol. Meni osebno veliko boljsi kot katerikoli AS losjon

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Kaksna je vasa "post-shave" rutina

Odgovor Napisal/-a Primorec » 09 Sep 2014, 09:10

Splaknem obraz do čistega, nato pa Weleda AS balzam..Done deal...Ko sem imel še mozolje pa sem uporabljal pred britjem še tekoče milo z peeling efektom, da sem odprl in spucal pore.. Drugače sem mozolje le 'obglavil' in je bil bloodbath (ziljon krvavečih pik).. Ponavadi, če mi ostane kak ostanek mila na obrazu se mi zamašijo pore in se še vedno pojavijo mozolji. Tako da res pazim da počistim vse..Alum sem samo sprobal, ga ne rabim..Tudi kar se tiče uporabe AS balzamov se držim načela da manj je več..Alkoholni losjoni samo sušijo in vlečejo kožo skupaj zato mi niso všeč, sem dosedaj uporabil samo en old spice losjon in nikoli več...Razen vonja naredi več škode kot koristi..

DaMachk
Prispevkov:64
Pridružen:26 Sep 2013, 00:00

Re: Kaksna je vasa "post-shave" rutina

Odgovor Napisal/-a DaMachk » 09 Sep 2014, 19:20

Hladna/mrzla voda, če sem se porezal uporabim "štapič za ustavljanje krvavitev" :lol: nato pa včasih namažem obraz s kremo za obraz od dm-a.

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: Kaksna je vasa "post-shave" rutina

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 13 Sep 2014, 12:20

Splaknem obraz z mlačno vodo, če je bilo preveč agresivno še alum, počakam par minut, mrzla voda in nato na dokaj suho kožo AS. Večina AS-ov mi kože ne izsušuje in tako ne uporabljam nič drugega.

Odgovori