Nakup novih safety razorjev in brushov

Objave stvari ki smo jih kupili (če se le da s fotografijami)
Odgovori
Uporabniški avatar
Luka
Prispevkov:81
Pridružen:01 Sep 2014, 21:51
Nakup novih safety razorjev in brushov

Odgovor Napisal/-a Luka » 02 Sep 2014, 22:07

Lep pozdrav :)
S prijateljem se odločava za nakup (novih) safety razorjev + brushov. Naročila
bova z strani Shaving.ie. Nisva čisto začenika, jaz osebno se brijem že okoli 2
meseca s starejšim (napol pokvarjenim) safety razorjem in brushom, prijatelj pa malo manj. Osebno
uporabljam mila za britje , on pa kreme za britje. Najina izbira
pa je nekako takšnja:
zame: Merkur 38c Long Handled + Muhle Silvertip Fibre Black L 23mm ;
za prijatelja: Merkur 34c HD + Mühle Black Fibre Ash Wood+ Proraso Travel Shaving Cream+ Proraso Sandalwood with Shea Butter+ Proraso Sandalwood with Shea Butter.
Temu bi dodala še nekaj paketkov Polsilver Super Iridium Razor Bladesin Polsilver Razor Blades(Original?)in 50 Blade Premium Selection Sampler. Osebno ne bom kupoval mila, ker imam še
Palmolive, s katerim se brijem zdaj, kasneje pa bom kupil Tabac (kar v Müllerju,
saj ga na te strani nimajo), prijatelj pa rad eksperimentira . :D
Zanima naju samo mnenje preden naročiva.
✞ Memento Mori ✞

Bajkman

Re: Nakup novih safety razorjev in brushov

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Sep 2014, 22:23

Če sta dobro razmislila in se tako odločila na podlagi prebranih forumov, potem ni kaj oporekati. Vseeno velja splošno mnenje, da je za začetnika primernejši Muhle R89. Ali pa Edwin Jagger Barley. Slednja sta tudi vizualno lepša in lepše narejena.
V osnovi imata na connaughtshaving tudi nižje cene, kot tudi poštnino. Če se le najde stvari, bi jaz raje tam naročil.

Glede kvalitete Proraso krem in mil sem jaz vsekakor skeptičen. Saj vonj je kot je, a kaj ko za samo britje nič ne pripomore. BTW, Proraso vama lahko prinese čisto vsak, ki gre kaj v Italijo, saj imaš te robe po vseh trgovskih centrih kolikor hočeš, cena pa je tam slaba 2 EUR.
Osebno bi za čopič raje izbral svinjsko Omego. Ampak tukaj lahko pričakuješ toliko različnih mnenj, kot je članov foruma. :D A če je Omega dobra za profesionalne brivce, zakaj ne bi bila zame (za nas)?? :?: Cena pa mizerna, v Italiji od 3 do 7 EUR.

V primeru, da vseeno naročaš s shaving.ie, pa na koncu vsaj izkoristi našo kodo za 5% popust: britev5 Morda še deluje.


In dobrodošel na forumu!! ;)

EDIT: Pa kupovanje starih Polsilverjev ne vem, če ima smisel, zato bo dovolj en paketek. Notri je itak 10 britvic.

Uporabniški avatar
Luka
Prispevkov:81
Pridružen:01 Sep 2014, 21:51

Re: Nakup novih safety razorjev in brushov

Odgovor Napisal/-a Luka » 03 Sep 2014, 17:10

Odločala sva se za 2 piece safety razor, ker se nama zdijo bolj priročni (za domačo oporabo, za potovanje se ne oporeka 3 piece vrjantam :D ). Na žalost jih niso imeli na connaughtshaving, rok dobave pa so sporočili da je 2-3 mesece... Za synthetic čopič sem se odločil, ker doma imam že boar brush, je pa res da usakemu gre svoje :D . Popust sva tudi že zasledila, polsilver original pa sva že od začetka nameravala kupit 1 paketek.
✞ Memento Mori ✞

Bajkman

Re: Nakup novih safety razorjev in brushov

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Sep 2014, 15:43

shaving.ie je vsekakor resna štacuna, imajo dobre proizvode. To kar sta izbrala je tudi dobro (razen za moje mnenje Proraso), tako da le pogumno! ;) :D

Odgovori