Kako se brijemo poleti

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Kako se brijemo poleti

Odgovor Napisal/-a miha » 22 Jun 2014, 21:22

Poletni meseci znajo biti ze tako nadlezni, ce je vrocina prehuda, britje pa lahko situacijo se poslabsa saj na delih kjer smo se obrili velikokrat pride do hitrejsega znojenja, razlicni bolj mastni pripravki za po britju pa nam tudi lahko kozo precej zaprejo, zafilajo oz namastijo... Dodatno zna biti kombinacija zelo razdrazene koze (razor burn) in morske vode milo receno neprijetna :D.

Kako se kaj vi spoprijemate z britjem v poletnih mesecih, mogoce kaksen trik ali napotek ki zna priti drugim prav :)?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kako se brijemo poleti

Odgovor Napisal/-a miha » 22 Jun 2014, 21:25

..da dodam se svoj nacin..

Ponavadi po britju uporabim alkoholni AS ki mu najveckrat sledi l'Occitane-ov balzam, poleti pa ta balzam najveckrat izpustim in ce ze (kar je redko) uporabim lazji balzam. Brijem se zjutraj oz ko je hladno, ce sem na dopustu najraje zunaj :). Ponavadi po britju ne grem takoj v vodo ampak pocakam da se malo "pocelim" (kar je posledica lovljenj popolnih bbs-jev :D)
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Kako se brijemo poleti

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 22 Jun 2014, 21:27

Jaz nimam za poleti nobene posebne metode, kvečjemu je potrebno še manj predpriprave, ker so dlake mokre od švica :D
Pač po britju mrzla voda in DM sensitive balzam.
Je pa na morju nadležno, če se briješ zjutraj, ker potem vsaj mene v morski vodi peče pol obraza. Zato se tudi na morju brijem zvečer.
Se pa moram, ker drugače mi pri nekajdnevni bradi pušča potapljaška maska (pri brkih). :lol:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kako se brijemo poleti

Odgovor Napisal/-a miha » 22 Jun 2014, 21:38

To z masko je pa zanimivo :D, jaz se na dopustih tudi bolj po domace brijem ponavadi in prepotapljal sem se ogromno pa nisem opazal kaksnega bolj aktivnega puscanja zaradi brk (ki roko na stce niso bili ne vem kako dolgi)... Sedaj ko razkisljam cca 15 let nazaj sta imela 2 kolega s katerimi smo se potapljali normalne brke pa jima ni zalivalo (to je ze precej casa nazaj, da ne govorim o tem da znajo boto spomini zatemnjeni ker smo se potapljali prakticno izkljucno pozimi, ce ne se ponoci, ponavadi je bilo tako mraz da si bolj tezko kaj drugega od nujnega razmisljal :D)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Kako se brijemo poleti

Odgovor Napisal/-a simon » 22 Jun 2014, 22:50

Za poletje priporočam,da uporabljate Speick.Vsi njihovi izdelki so zelo kvalitetni in svetujem vam ,da jih uporabljate ravno v teh vročih mesecih.

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Kako se brijemo poleti

Odgovor Napisal/-a TMB » 22 Jun 2014, 23:00

Edino kar spreminjam poleti je, da uporabljam mila ali kreme z bolj poletnim vonjem, po možnosti tudi z dodanim mentolom.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: Kako se brijemo poleti

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Jun 2014, 23:15

Jaz tudi ne kompliciram za poletje. Vse enako. Edino na morju bo sprememba. Ker grem v kamp, bom imel pri sebi piksno in če bo DE res nepraktičen, bo tukaj še Sensor Excel.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kako se brijemo poleti

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Jun 2014, 00:12

Mentol za poleti... Drugace ga ne maram in sem vse ze razdal, edino palmolive krema mi je menda se ostala (pa se to nisem preprican..) , sprobam ob priliki, enako velja za speick AS :).
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Andraz
Prispevkov:59
Pridružen:24 Nov 2013, 23:09

Re: Kako se brijemo poleti

Odgovor Napisal/-a Andraz » 07 Jul 2014, 07:01

Jaz prav tako v teh vročih dneh samo uporabim kakšen zeleni proraso, ki fajn zahladi in se kadar namesto z shavette obrijem kar z DE. Težav z celjenjem na srečo nimam :)
Lp
A

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Kako se brijemo poleti

Odgovor Napisal/-a denis » 18 Jul 2014, 07:02

Ne za celotno poletje, ampak za čas dopusta na morju, sem si kupil Princa iz Hoferja in Gillettov mali potovalni gel za britje. Šlo se je za to, da bi rad nekaj, s čimer se bom hitreje in bolj enostavno obril, kot z DE.

Kar se tiče pa spremembe, nevem ali je to zaradi poletja ali kar tako, ampak ne uporabljam več ničesar po britju.

Odgovori