Italijanski merjaščevi čopiči

Vse o čopičih...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Italijanski merjaščevi čopiči

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Apr 2014, 20:53

ja ta od omge je sinteticen,.. mogoce so pri Zimi kupili rocaje od Omege ali istega dobavitelja pa dali noter svojo zimo.., ce se prav spomnem je slo pri Zimi za konjski copic a ne ?
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Italijanski merjaščevi čopiči

Odgovor Napisal/-a Primorec » 24 Apr 2014, 22:19

ne verjamem...mislim da je od oink oinka..

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Italijanski merjaščevi čopiči

Odgovor Napisal/-a chrom » 24 Apr 2014, 22:20

Saj sem ze tam napisal v tisti temi...Da gre verjetno kar za tale Omega čopič na katerega naši potem natiskajo ime...Rebranded Omega....

Bajkman

Re: Italijanski merjaščevi čopiči

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 24 Apr 2014, 23:22

Nekaj dimenzij Omega penzlov ter tudi nekaj ostalih:
http://www.shoeboxshaveshop.com/prmishbrdisu.html

Bajkman

Re: Italijanski merjaščevi čopiči

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Apr 2014, 14:56

Primorec napisal/-a:Pa še povrhu sem pozabil na popust pri vintagescents.. :evil:
Na Cerdo, misturo, Texugo pač ni popusta. Tako da ne se sekirat... ;)

Bajkman

Re: Italijanski merjaščevi čopiči

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 05 Maj 2014, 13:17


chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Italijanski merjaščevi čopiči

Odgovor Napisal/-a chrom » 06 Maj 2014, 10:36

Bajkman napisal/-a:Zelo zanimivo mnenje enega največjih poznavalcev merjaščevih čopičev.

Popolno nasprotje @chrom-ovega pogleda na 10275
Ja, tule je review:

http://shavenook.com/thread-omega-10275-boar-brush

Kaj naj recem, fantu je copic vsec. Meni je katastrofa, pa imam rad male copice. Plasticen, cheap izdelava, vozel skoraj napol prazen, prevelik loft.. Mah, ne vem. Neprimerljivo z Semogue merjasci. Res pa je Semogue nekajkeat drazji. Ampak govorimo o 20 E namesto 5 E. Razlika pa je nebo in zemlja....

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Italijanski merjaščevi čopiči

Odgovor Napisal/-a Primorec » 06 Maj 2014, 11:22

Eh, jaz sedaj izmenoma rabim 10275 in Cerdo, pa se mi vseskupaj zdi en in isti šmorn..Za malo pene razmazat po obrazu jaz osebno ne delam panike.. Verjetno bi bolj komentiral razliko če bi imel za primerjat čopiče z različnimi vozli (merjasec, jazbec, sintetika, konj)..Je pa res toliko različnih mnenj ko se govori o eni in isti stvari..Konec koncev tudi če je merjasec niso vsi vozli z iste živali, verjamem da razlike so, ampak jaz temu posvečam manj pozornosti kot drugi..Samo podam IMHO..

Bajkman

Re: Italijanski merjaščevi čopiči

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Maj 2014, 16:09

Na brijačnici sem zasledil navodila za proces, kako razcepiti svinjski čopič, zato citiram:
Kad stigne četkica, odmah odvoji neku kremu ili sapun koji ti ne odgovara, da ti ne bude žao potrošiti. Baci se na izradu pjene u scuttleu i razrađivanje četkice. Trebat će ti jedno 20+ puta da vrhovi počnu pucati. I dok ne popucaju bit će jako ugodna, ali kad se razradi to je, uistinu, nešto posebno.

Ako hoćeš ubrzati proces razrade poduzmi ove korake:

1. Kad četkica tek dođe operi je u šamponu za kosu, ocijedi i osuši fenom uz nježno češljanje četkom za kosu.
2. Stavi četkicu u mlaku vodu na 10-15 minuta da se dobro namoči.
3. Ocijediš četku. Krema/Sapun zasitiš četku i baci se na izradu pjene u posudi.
4. Kad si napravio pjenu, isperi scuttle, četkicu ocijedi, posuši fenom i lagano iščetkaj kao u prvom koraku i onda ponovi korake 2,3 i 4.

Nakon 15-20 puta će se četka razraditi i onda uživaj!
Pa poizkusimo z enostavnim prevodom v materinščino:
Vzemimo kremo ali milo, katero nam ne odgovarja, je poceni in nam ne bo žal porabiti. Delamo peno in s tem razdelujemo svinjske konice. Da se začnejo vrhovi cepiti, je potrebno nad 20 penjenj. Dokler se vrhovi ne razcepijo, bo čopič prijeten, ampak ko se bodo, bo zares nekaj posebnega.

Če želimo proces razcepljenja pospešiti, se lotimo sledečega postopka:
1.) Takoj na začetku čopič operemo s šamponom za lase, splahnemo, ožememo in posušimo s fenom, ob tem pa nežno češemo z glavnikom.
2.) Čopič položimo v mlačno vodo za 10 do 15 minut, da se dlake dobro namočijo.
3.) Čopič ožememo, naložimo s kremo/milom in delamo peno v posodi.
4.) Ko naredimo peno do konca, izperemo posodo, splahnemo in ožememo čopič, posušimo s fenom in počasi počešemo kot v prvem koraku. Nato ponovimo korake 2.), 3.) in 4.).

Po 15 do 20-tih ponovitvah se bo čopič razcepil. Sedaj lahko uživamo! :D

Če je kaka napaka, hvala za opozorilo.

Odgovori