HJM čopiči

Vse o čopičih...
Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19
HJM čopiči

Odgovor Napisal/-a Primorec » 09 Apr 2014, 13:45

Zadnjič sem bil v novoodprtem muellerju v n.g. pa sem videl kar lepo zbirko HJM čopičev. Cenovni razpon je bil kar ok. Sicer so imeli še ene noname, oziroma meni nepoznane. V glavnem imeli so vse tipe od HJM razen sintetike..Sedaj pa me zanima katere od teh se splača vzet, je kdo kaj sprobaval? Mislim da je HJM nizkocenovna znamka Muhle-ja. Seveda za face lathering..Ker je It. blizu me zanima primerjava z tam dobavljivimi Omega čopiči..

Bajkman

Re: HJM čopiči

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Apr 2014, 13:57

HJM čopič imam jaz, ima ga TMB, ima fa tudi ta kolega, kateri je tvoj potencialni kupec za 37C. Mislim da je tudi @denis imel njih v mislih, ko je omenjal, da s čopičem iz Mullerja še nihče ni bol zadovoljen.

Čopič je tipa PURE badger in konice se mi zdijo ostre. "pika" me v fris, hrbtenice pa ni nobene. Cena cca 10 EUR.
Omega JE boljša, dobiš pa več modelov "par korakov" vstran v TIGOTI, katera je odprta cel dan. Cena od 3,5 EUR do 6,90 EUR.

Naslov: Via Trieste, 108, 34170 Gorizia, Italija
Telefon:+39 0481 20470
Delovni čas danes · 08.30–19.30

rozi71
Prispevkov:59
Pridružen:16 Mar 2014, 20:05

Re: HJM čopiči

Odgovor Napisal/-a rozi71 » 09 Apr 2014, 19:16

Mam ta čopič HJM iz mullerja res pika,pa še unga sem vzel ko ima stojalo

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: HJM čopiči

Odgovor Napisal/-a Primorec » 09 Apr 2014, 20:48

He, he kot jaz balea jazbeca v DM - edina vredna stvar je stojalo...Glih zdaj razmišljam kako bi se obneslo par gumijastih o-ringov na njem, da ne bi bil tako flopast..Je varianta tudi da ga oblepim na tesno z lepilnim trakom in zalijem z lepilom še pol cm navzgor.. Mislil sem ga tudi že krajšat, ampak to ni ok, ker zgubiš konice..Mi je žal da nisem paketka pred nakupom odprl in se probal enkrat štrihnt čez obraz..Takoj bi videl da je no good..Zame totalno premehek, brez hrbtenice..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: HJM čopiči

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Apr 2014, 20:56

ja tako se optem ponavadi koncajo prvi nakupi, ljudlje hocemo prisparati pa kupimo to kao za probat,... :D ... po moje nas je vecina to dala cez..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: HJM čopiči

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Apr 2014, 21:04

Res so ti čopiči eno razočaranje. Velja malo denarja malo muzike.

AMPAK: Omega 10275 za reci piši 3,55 EUR me nikakor ne razočara, pa čeprav bi si morda kdaj želel. Da bi imel razlog za nakup dražjega čopiča.Naprimer, 10275 ima toliko hrbtenice, da se je užitek spraviti nad trdo milo.

Bajkman

Re: HJM čopiči

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Apr 2014, 21:23

Ker smo govorili o primerjavi med poceni jazbecem in še nekajkrat cenejšo Omego, bi Vam lahko bil v pomoč tale posnetek:

https://www.youtube.com/watch?v=gOkqSZJ7Yus

LP

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: HJM čopiči

Odgovor Napisal/-a Primorec » 09 Apr 2014, 21:24

Ja, ampak omenjena omega je merjasec, ne jazbec...Pravijo da neka vmesna stopnja je konjska dlaka...Recimo vie-long ali semogue mislim da tudi nekaj meša s tem...Ampak to je že offtopic..
Ta DM-ov jazbec je bil res poceni, v bistvu sem ga vzel ker sem bil še zelen in jazbeca še nisem imel..Dosedaj sem upokojil dva čopiča noname lowcost merjasca..No ja rabil bi jih lahko še nekaj časa, ampak tiste 3-5 izgubljenih dlak na britje me je živciralo, sploh ko sem jih vlekel izpod žiletke..Mislim da sem oba uničil ker sem ju namakal v pretopli vodi, drugače bi verjetno bila še ok.. The difference is in the glue?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: HJM čopiči

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Apr 2014, 21:34

no po mojem mnenju je glavna razlika v dlaki in sami izdelavi (kvaliteta dlake, lepljenje, gostota dlak itd) ... se mi zdi da se vsekakor splaca kupit dober copic ... (do neke (financne) mere) :D
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: HJM čopiči

Odgovor Napisal/-a simon » 09 Apr 2014, 21:43


Odgovori