Polsilver SI žiletke

Objave stvari ki smo jih kupili (če se le da s fotografijami)
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a miha » 25 Mar 2014, 15:46

.. bomo videli kaj bo dodal,... upam da se bo kaj pametnega iz slik dalo razbrati..

sklepas da je fake zato ker je zarjavela, ali je se kaj drugega kar sem spregledal?
si mogoce sprobal 1 in drugo kak ose obnasajo pri britju, konec koncev je to se najbolj vazno..?
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Mar 2014, 16:01

To da je zarjevala + še par indicev je. Bomo res videli, kaj bo reklo v praksi.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a simon » 25 Mar 2014, 19:21

Slika
Slika
Naključno sem izbral svoje , ki mislim da niso kupljene istočasno?
Tudi na teh je debelina črk različna.
Vidne so celo 4 kapljice lepila, ki mene osebno zelo motijo. :evil:
Glede na slike pa sem skoraj prepričan, da so tvoje O.K.
Kot sem omenil se ponarejevalci z zamenjavo samo ene črke na paketku izognejo možnim tožbam. :twisted:
Je pa super iridium tako drugačna po lastnostih, da boš tudi sam takoj opazil razliko v britju. :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Primorec » 25 Mar 2014, 19:52

Danes sem tudi jaz dobil mojih 100 polsilverk. Dosedaj opažene razlike so:
-2 kapljici lepila namesto 4.
-ni več dveh ovitkov, žiletka je sedaj zavita samo v polprozorni papir in dana v škatlico, prejšnja verzija je bila ovita v še en papir istega tiska kot škatlica.
-nekaj več sledi orodja, linije..

Nato sem odpakiral še eno Iridium super in jo položil zraven dveh primerjanih polsilverk. Takoj se vidi razlika v kvaliteti izdelave, predvsem v galvanskem nanosu na celotno površino. Iridium super je najbolje izdelana.
Zaključek: Očigledno hočejo po vsi sili poceniti proizvodnjo, opustiti en papirnat ovoj, slabša galvanizacija (pojma nimam kako, če sploh še nanašajo iridij, verjetno je mišljen določen procent v jeklu, ne kot nanos) Za nas, ki se ne spoznamo je lahko gor že cenejši krom ali platina, razlika se vidi s prostim očesom.Obe polsilverki izgledata drugače kot Iridium super..Hvala bogu so začeli šparat tudi na lepilu...Upam samo da je ostrina ostala...Bom testiral čez kak dan..
Glede ponarejanja se strinjam s simonom, če bi bil ponaredek bi bila nekje kaka črka ali napaka jasno in ponovljivo vidna, lahko je že kaka številka v črtni kodi..Pri bajkmanu se črtna koda tudi ujema..Tako da močno dvomim da je ponaredek. Mislim le da slabšajo kvaliteto izdelave z namenom višjega zaslužka.

Kot sem že zdavnaj ugotovil iridium super niso enake polsilverkam, to mi je jasno kot beli dan, čeprav ameri trdijo da so iste..no way, jose..

Bajkman

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Mar 2014, 20:34

@simon, jutri po pošti dobiš dve Polsilver britvici iz tega mojega zadnjega naročila. Vesel bom, če sporočiš, ali se ti zdi original. :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a simon » 25 Mar 2014, 21:15

Po zadnjem opisu lahko rečem, da so vsi proizvajalci prepuščeni trgu, ki se mu pač prilagajajo kakor vejo in znajo. Ko začne nekdo varčevati na ovitkih in se na žiletkah pojavijo spremembe, kot so vidne na slikah dobimo odgovor, ki nam je vsem poznan!Nekdo, ki nekaj prodaja si vzame 40% ter država 22% . Mi vsi pa želimo ,da PROIZVAJALEC zniža ceno ter obdrži kvaliteto. Pravljica za lahko noč. :(

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Slice » 26 Mar 2014, 16:04

Trenutačno se brijem žiletom Iridium Super, ali ne mogu potvrditi s jasnoćom da su mi isti kao i Polsilver Super Iridium.
Mislim da ovaj prijepor koji navodi Bajkman nema temelja i da je riječ o identičnim žiletima, odnosno da se ne radi o krivotvorini.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a simon » 26 Mar 2014, 22:54

Danes sem testiral britvice, ki jih je poslal Bajkman.In po dolgem času sem uporabil R41,prvi prehod v zadnjem delu glave je bil ATG.Lahko potrdim ,da so kvalitetne in delujejo.Tudi na obrazu se je pojavilo par kapljic krvi ,ki so značilne za R41-super iridium. ;)

Tokrat pa bi vas rad opozoril na poškodbe kože ,ki jih povzročajo čopiči.Če kdo ne verjame ga prosim ,da testira vsaj tri različne na svojem obrazu in pove svoje mnenje.

Bajkman

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Mar 2014, 23:33

@simon, hvala za mnenje. No, izgleda da je to res original in obenem super ponudba. S prodajalcem sva na B&B "prijatelja" in britvice misli še naprej prodajati.

Tako da je za Polsilver-uporabnike odlična ponudba. Britvica enostavno JE najboljša.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Polsilver SI žiletke

Odgovor Napisal/-a Primorec » 26 Mar 2014, 23:41

Danes sem jih tudi jaz testiral...1/2 obraza z polsilver, 2/2 z permasharp. Polsilverke so genuine, oziroma se ne ločijo od tistih, ki sem jih imel prej...Še vedno so mi boljše permasharp. Če pa bi delal blind test bi se lahko zmotil, tako majhne razlike so med tema dvema..Vsem ostalim, ki sledijo to temo pa lahko samo rečem, da nakup priporočam, če jih niste še probali, so dobre britvice..
Glede na to da sem z prejšnjimi polsilverkami s težavo opravil tretje britje, z permasharp pa brez problema tudi tretje in zame presenetljivo vedno tudi četrto, so slednje ostale nr. 1 v moji knjigi...Vsaj dokler se feather za polovico ne pocenijo :lol:

Odgovori