Shavette

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Odgovori
Bajkman
Shavette

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Feb 2014, 19:25

Nisem si mislil, da obstajajo Shavette Gillette

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Feb 2014, 19:46

zgleda kul,.. po kolko jih dajejo :)?
.. na sosednjem forumu je 1 prodajal shavette kamisori, sma one vem ali ga se ali ne (sedaj ne najdem)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Feb 2014, 23:05

britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Feb 2014, 23:18

miha napisal/-a:..evo sem koncno nasel ...
http://shrani.si/f/V/QU/3Bg37Gw5/diamant-hofer.jpg
To si najdu Kamisori Shavette?? :lol:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Feb 2014, 23:40

... porpavljam.. zdej ko si me citiral moram v nov post dati :D ... mi je ocitno od prej ostalo , oz nov link ni prijel

http://www.brijacnica.com/viewtopic.php?f=79&t=2189
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 24 Mar 2014, 21:17

Evo, dobil shavette od DX, in sicer tole zadevco:
Slika

Tako kot pri RiMei - ne vem, kako jim rata za 3€ tole spacati skupaj. Sem mislil, da bo kot igračka, je pa konkretno jeklo (ali je res nerjaveče, bomo videli). Polovičko DE žiletke se lepo vstavi, odlično je poravnana in trdno jo drži. Tako da same pohvale. OK, se vidi na kakšnih mestih površna obdelava, ampak je to zanemarljivo.

Britje :) : uporabil sem Mman žiletko (Müller) in Cello. Tokrat si nisem pretirano močil obraza z vročo vodo, samo na hitrico. Na licih, brkih in bradi mi je šlo za prvič odlično, čeprav sem imel občutek, ko da imam 2 levi roki. :lol:
Tudi po vratu je nekako šlo WTG, razen tam kjer imam vbočeno kožo in na robu čeljusti. No, ATG sem naredil samo po licih, drugje nisem upal. Na licih sem pridelal BBS, drugje pa recimo SAS. Za prvič je bilo dovolj, zato sem dokončal s kartušo (mi je šlo prav na smeh, kako je enostavno v primerjavi s shavette).
Prvi občutek - izjemno časovno zamudno, na čeljusti izredno težavno, ATG si tam sploh ne upam predstavljati. Sicer pa ogromno kontrole nad kotom, prav tako se mi zdi da bolj sproti vidiš, kaj dela britvica. Bom še poskusil kdaj, ko bom imel več časa. Vsekakor si ne predstavljam takega britja redno. Je pa zanimiva izkušnja.

rozi71
Prispevkov:59
Pridružen:16 Mar 2014, 20:05

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a rozi71 » 20 Maj 2014, 22:06

Danes dobil Shavetto Enzo iz E-baya cena 9eur s poštnino.Sprobal zadevo po licu je še šlo potem se je pa ustavilo,dokončal z DE brivnikom.Bo potrebno veliko vaje da se osvoji tehnika.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Maj 2014, 22:20

ja za zacetek se ponavadi predlaga da to dela clovek na licih, kjer je ravno,.. ko to osvojis presedlas naprej in koncas na zavoju brade in pod nosom,.. zacnes seveda z wtg, koncas z atg,.. ki ga veliko ljudi pod nosom niti ne dela...
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a caus24 » 20 Jun 2014, 21:09

No pa sem malo pomirjen ocitno nisem edini ki ima taksne tezave.. Zadnjic mi je frizerka posodila svojo shavette britev, pa sem rekel da probam. Nekaj krat sem se se zdej obril z DE brivnikom brez ureznin in BBS. Sedaj sem pa še z tem probal. Na licih mi je slo super na vratu malo manj ko sem pa poskušal iti preko celjusti enostavno nisem vedel kako postavit britev, ali obstaja tu mogoce kaksna fora al kaj. 3krat sem probal in obupal 4 nanesel peno in zakljucil z DE.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Shavette

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Jun 2014, 21:18

Ja poskusi drzati isti kot kot si ga na ravnih delih in ti je slo. Lahko pa poskusis po dolzini celjustne kosti in bos imel vbistu vec ali manj tavno linijo, je pan odvisno tudi kako ti dlake rastejo..
britev.si ruleeees :)

Odgovori