Mühle R41

Brivniki/britvice od a do ž...
Bajkman
Re: Mühle R41

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Jan 2014, 01:29

Shark vs Bolzano. Shark prepričljivo zmaga. Ampak Astra SP mislim da je še vedno boljša.

Bajkman

Re: Mühle R41

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Jan 2014, 01:24

Ponovno test z R41. Danes sem se brol po 5ih dneh rasti. Eno stran obraza z Gillette 7 O'Clock SharpEdge Yellow, drugo pa s tisto Personno brez napisa (za katero še sedaj ne vem, kako se imenuje.
Britje z Gillette 7 O'Clock SharpEdge Yellow je bilo superiorno proti Personni. Gillette je ostrejša, kar vedno bolj opažam, da mi zelo ustreza. Ampak poudarjam, verjetno zato, ker imam trde dlake.
Namreč 7 O'Clock lepo podrsi po koži, medtem ko je Personna v smeri rasti dlak odskakovala od kože, s tem pa je za samo "puščala" goščavo. Kar še ni tak problem. Problem pa je kontra smeri rasti, ker tukaj pa imam občutek, da hoče tudi "odskočiti", ampak v kožo. Logična posldica - IRITACIJA! :!:

Tam kjer sem bril z 7 O'Clock, me AS praktično ni nič zapekel, na drugi strani pa pač.

Še opazka za R41 - res super brivnik, če se ne briješ pogosto.

Bajkman

Re: Mühle R41

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 03 Feb 2014, 13:51

Gillette Platinum (2) vs Wilkinson (2). Da ne pozabim omeniti, da so vse britvice v R41 do sedaj bile uporabljene drugič.

Gillette platinum se obnese veliko veliko bolje. Z njo se pač lahko obrijem, medtem ko se Wilkinson upirala in cukala. Čeprav sem nekje prebral, da naj bi Wilkinson bila ostra, se pri meni ni izkazala. Menda pa da obstajajo wilkinson žiletke v belih in črnih škatlicah. Moja je iz črne škatlice, tiste ki je prišla poleg plastičnega Wilkinson brivnika.

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Mühle R41

Odgovor Napisal/-a Slice » 03 Feb 2014, 18:40

Bajkman napisal/-a:Gillette platinum se obnese veliko veliko bolje. Z njo se pač lahko obrijem, medtem ko se Wilkinson upirala in cukala.
+1: Meni je Feather odličan u R41 (2013) :!: :D

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Mühle R41

Odgovor Napisal/-a Primorec » 04 Feb 2014, 12:24

Kar se bolzank tiče so po moje še slabše od derby..Čudi me da ti supermax niso ustrezale, meni prvo britje z njimi ni všeč, drugo pa je kar ok..
Persona red se meni zelo dopadejo. 7 o'clock sharp edge so mi pregrobe, podobne supermax.
En test sem napravil podobno kot ti z gillette platinum in permasharp, pa so slednje prepričljivo zmagale..

Bajkman

Re: Mühle R41

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Feb 2014, 13:40

Slice napisal/-a:
Bajkman napisal/-a:Gillette platinum se obnese veliko veliko bolje. Z njo se pač lahko obrijem, medtem ko se Wilkinson upirala in cukala.
+1: Meni je Feather odličan u R41 (2013) :!: :D
Jaz imam na razpolago R41 (2011). Agresivnejši tip. :D Feather še nisem poizkusil, ampak bo kmalu na vrsti.

Bajkman

Re: Mühle R41

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Feb 2014, 13:45

Primorec napisal/-a:Kar se bolzank tiče so po moje še slabše od derby..Čudi me da ti supermax niso ustrezale, meni prvo britje z njimi ni všeč, drugo pa je kar ok..
Persona red se meni zelo dopadejo. 7 o'clock sharp edge so mi pregrobe, podobne supermax.
En test sem napravil podobno kot ti z gillette platinum in permasharp, pa so slednje prepričljivo zmagale..
Ne vem, morda imam samo jaz slab primerek Derby-ja. Ampak resnično zelo izstopa po (ne)kvaliteti. Po tujih forumih se govori, da zelo odstopajo med sabo, celo v istem paketku, kar je spet razog za nekvaliteto. Očitno si moram priskrbeti še kak primerek Derby žiletk, da ne bom prehitro obsojal.
Žal so po sprejemljivi ceni samo v večji količini. Če jih bo kdo naročal, se priporočam.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Mühle R41

Odgovor Napisal/-a Primorec » 04 Feb 2014, 14:34

Brez zveze bajkman, z derby jaz nebi niti poizkušal..Hočem samo reči da tudi bolzanke spadajo v isti razred imho..Res da so bolzanke kar se izdelave tiče vse v isti toleranci, ampak še zmeraj neuporabne zame..
Zanima me le kako se ti obnesejo permasharp v primerjavi z tebi najboljšimi. Kolikor jih jaz primerjam z astra, iridium, polsilver, gillette platinum, 7 oclock sharpedge, so vse slabše..
Dočim Feather pa res izstopajo, tu pa ne morem dat nobene kritike, no ja trajale bi lahko kakšno britje več..

Bajkman

Re: Mühle R41

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Feb 2014, 14:48

Tvoje Permasharp sem do sedaj uporabil samo 1x. Vem kaj te zanima, ampak tega odgovora še nimam. :D Vsak čas pa bo prišel test v R41 in tisto bo šele pravo mnenje.
Glede testa v R89 pa ni bil najboljši rezultat. Ostro, a agresivno do kože. Zakaj je bilo takrat tako, pa ne vem. Lahko da sem se zaradi neučakanosti prehitro bril. Lahko da slučajno ni bila dobra priprava. Lahko da enostavno meni ne ustrezajo.
Bom pa dal sedaj drugo uporabo Permasharp v primerjavo z 2. uporabo Feather. Lahko tudi Polsilver. Bo pa seveda testiral tudi na dolgi rok.

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Mühle R41

Odgovor Napisal/-a Slice » 04 Feb 2014, 14:54

Moram priznati da meni u R41 (2013) odgovaraju i Personna Platinum Chrome (Red IP). Vrlo su ugodne, a u R41 su mi i dovoljno efikasne.

Odgovori