3D modeliranje - ali kdo kaj zna?

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
3D modeliranje - ali kdo kaj zna?

Odgovor Napisal/-a miha » 31 Jan 2014, 08:40

Ali ima kdo kaj pojma o 3D modeliranju. Imam eno britev ki ima na plasticnem rocaju napis, drugi brez napisa je bil pocen in lepljen (ze preden sem jo jaz kupil) rocaje se vidi na spodnji sliki (fotka ni od moje britve)...

Slika

skratka rocaje sem se namenil zamenjati, kar pa ni tako enostavno zaradi izbocenega napisa,.. material bo ebenovina, lahko bi se lotil delati na roko, vendar bi bil problem pri napisu, zato sem po nevem kolko variantah pristal na ideji da bi na podlagi 3D modela (ki je relativno enostaven ce imas kaj pojma) s CNC rezkalnikom (ki ga moram se najti) naredil do pike enak rocaj iz ebenovine.. ker je 3D skeniranje relativno drago (par 10 euro, kar je v tem primeru prevec) sem se poskusil zadevo zrihtati sam ... no tukaj se pa zacnejo problemi :D

Poskusil sem na vec nacinov iz veliko fotk sestaviti 3D model, vendar sem rekel po celem dnevu matranja da se jaz tega ne grem (program nikakor ni in ni sestavil enega pametnega modela, pa ce je bil rocaj na fotkah vec ali manj izoliran, ali na mizi, ali na tleh, ali na casopisu (kar oni v enem tutorialu priporocajo),... skratka v koncni fazi sem sel na roke bitmap slikan direkt iz vrha cistiti in potem sem naredil capture ter ga uvozil v 3d modelirni program (Blender) .. nacrt je da bi s punkcijo podobno extrude (ne vem kako se temu rece v teh programih) iz te vektorske slike potegnil ven 3D model (ki pa na vrhu ne sme biti kvadraten ampak zaokrozen).... ce se je dkaj kdo s 3D modeliranje mu kvarjal je to predvidevam da mala malca :D ...

Drugi problem (do katerega sploh sen isem prisel) pa je da moram najti CNC rezkalnik, oz nekoga ki ga ima in bi bil pripravljen postruziti ven ta rocaj oz 2 (iz cca 4 mm descice) jaz bi pa sfinisiral z rocnim brusenjem in poliranjem...

...seveda je vsaka pomoc, nasvet, kontakt itd vec kot dobrodosla ;)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Andraz
Prispevkov:59
Pridružen:24 Nov 2013, 23:09

Re: 3D modeliranje - ali kdo kaj zna?

Odgovor Napisal/-a Andraz » 31 Jan 2014, 20:20

Jaz sem imel v prvem letniku osnove 3d modeliranja(solidworks, inventor, NX) in bi pomoje šlo oz. lahko poskusim, vendr trenutno sem zaposlen z izpitnim obdobjem tja do sredine februarja. Ti bom poslal pm, ko bom imel čas:)
Lp

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 3D modeliranje - ali kdo kaj zna?

Odgovor Napisal/-a miha » 31 Jan 2014, 20:38

Hvala za ponidbo za pomoc, ko boij izpiti mimo pri tebi z veseljem sprejmem, vmes se bom pa se malo pomatral da bi ta vektor raztegnil v zeljeno telo, nikoli ne ves tudi slepa kura zrno najde :D.
britev.si ruleeees :)

Odgovori