Slovenski Jazbec

Vse o čopičih...
Odgovori
Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02
Slovenski Jazbec

Odgovor Napisal/-a simon » 11 Jan 2014, 18:29

Slika
Tokrat vam predstavljam čopič domače izdelave narejen iz dlake Jazbeca ,ki je bil žrtev prometne nesreče.Nimam želje opisovati postopek izdelave, ki je zelo zamuden in zahteva veliko volje ter znanja.Skratka na sliki je čopič z najmehkejšo dlako v moji kolekciji in edini, ki se mu se mu lahko postavi ob bok je Muhle Black Fibre, ki pa je žal umetno vlakno!
Višina čopiča 16 cm
Višina vozla 6 cm
Širina zgornjega dela 11 cm. :shock:
Čopič sem prilagodil svojim potrebam v kombinaciji z posodo Steve Woodhead Ceramics.Rezultati pa so pol manjša poraba mila, ter minimalna poraba časa za izdelavo res kvalitetne pene.Samo dlako sem imel shranjeno skoraj eno leto, ker nisem poznal postopek lepljenja.Kjub temu, da sem skoraj obupal lahko povem ,da po uporabi ni izpadla niti ena dlaka.Tudi ročaj je nekaj posebnega v sredini je aluminijasta cev prevlečena z peno.
Za ves trud vložen v ta čopič mi ni žal, je pa res da sem imel nekaj sreče.Rad bi poudaril da je v njem vsa najkvalitetnejša dlaka Jazbeca na sliki in o ceni takšnega čopiča nočem niti razmišljati? :o
Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Slovenski Jazbec

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Jan 2014, 19:36

Opaaa Simon, dober si da si se lotil. Kako si pa lepil (a se nisva enkrat menila od tega katero lepilo), a epoksi? Zanimivo da si dal tako dolg roc, meni se tudi dopade daljsi, ala omega 10098. Sem zebenkrat. A eni sliki zCahnal. Opic, mislim da je bil sotd ali pa "mona pena". Skoda da nisi postopka izdelave pofotkal bi bil prav zanimiv foto safari skozi izdelavo copica, da o informacijah za koga ki bi poskusil ne govorim, ampak to te itak lahko vprasa. Skratka cestitke za ta izdelek.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Slovenski Jazbec

Odgovor Napisal/-a simon » 13 Jan 2014, 17:25

Dodajam nekaj slik na katerih se vidi kaj sem uporabljal pri izdelavi.
Slika
Slika
Slika
Slika
Dlaka na sliki je ostanek in ni bila uporabjena v tem čopiču.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Slovenski Jazbec

Odgovor Napisal/-a miha » 13 Jan 2014, 17:33

aha no vidim da si dvokomponento lepilo, pa kot se mi je zdelo, rocaj za bicikel a ne? .. no skratka cestitke za izdelavo :) koliko dlake ti je pa ostaloa zadosti za se 1 copic?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Slovenski Jazbec

Odgovor Napisal/-a simon » 13 Jan 2014, 18:10

Ja z izbiro lepila sem zadel v polno kot tudi z izbiro ročaja.Žal je ostalo premalo dlake za izdelavo drugega čopiča. :|

Odgovori