Nasvet glede Henson AL13 DE brivnika

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
rookie
Prispevkov:3
Pridružen:10 Apr 2022, 13:46
Nasvet glede Henson AL13 DE brivnika

Odgovor Napisal/-a rookie » 10 Apr 2022, 16:53

Pozdravljeni,

Sem popolni začetnik v mokrem britju, pravzaprav v britju na sploh – do sedaj se nisem redno bril.

Odločen sem da kupim britev Henson AL13, všeč mi je dizajn, natančnost izdelave in s tem povezane prednosti.

Odločam pa se med Mild in Medium varianto britve Henson AL13. Pregledal sem vse možne angleške forume, kontaktiral support proizvajalca, kjer so mi pač povedali, da v 90% svetujejo Mild različico.

A se vseeno ne morem odločiti, ker imam precej gosto in trdo brado, zato bi prosil kakšnega uporabnika te britve, če mi lahko svetuje katero britev izmed zgoraj naštetih dveh bi kupil.

Sem nov uporabnik in zaenkrat še ne morem pošiljati zasebnih sporočil, drugače bi že direktno kontaktiral uporabnika @Klamzi, ker sem zasledil, da si Henson AL13 Medium že lasti.

Lep pozdrav.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nasvet glede Henson AL13 DE brivnika

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Apr 2022, 17:02

Zivijo, pozdravljen na forumu. V tvojem primeru gre za brivnik in ne britev :).

Glede na to da nimas izkusenj je mogoce bolje da vzames mild verzijo? Mogoce se oglasi klamzi ali kdo drug ki je zadevo ze sprobal.
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Nasvet glede Henson AL13 DE brivnika

Odgovor Napisal/-a caus24 » 10 Apr 2022, 17:54

Zdravo

Ko sem jih nabavljal za trgovino sem se pogovarjal z lastnikom/proizvajalcem Hansona.
Sam je osebno odsvetoval mild verzijo. Jaz sem imel medium in sem ga podaril ker mi je bil preveč blag.
Osebno mi je všeč kej v rangu Gillette Techa, AS-D2 kateri bi naj tudi bi blag pa tudi kakšen Wolfman če ti to kaj pomaga. Mislim pa da je mild veliko preveč blag glede na to kakšen je medium.

rookie
Prispevkov:3
Pridružen:10 Apr 2022, 13:46

Re: Nasvet glede Henson AL13 DE brivnika

Odgovor Napisal/-a rookie » 10 Apr 2022, 23:05

Hvala obema za mnenje, čeprav sta si diametralno nasprotna :lol:

Nekako oglašujejo ta brivnik kot najbolj enostaven za uporabo, tudi za začetnika, kar naj bi veljalo za obe verziji.

Nudijo tudi vračilo denarja v prvih 100-ih dneh, če ugotoviš da zadeva ni zate, vendar le v primeru, da brivnik kupiš direktno od njih – na njihovi spletni strani. So pa s tem seveda povezani dodatni stroški, ker se podjetje nahaja v Kanadi, tako da bi plačal dražjo poštnino in še DDV. Zato bi se rad dobro odločil in naročil samo enkrat.

Glede na mnenje caus24 se bolj nagibam k Medium verziji, sploh zaradi mojega tipa brade.

Počakam še odgovor Klamzi-ja.

Klamzi
Prispevkov:17
Pridružen:04 Jan 2020, 12:50

Re: Nasvet glede Henson AL13 DE brivnika

Odgovor Napisal/-a Klamzi » 11 Apr 2022, 16:25

Sem bil v isti dilemi, kompliciral do nezavesti in na koncu vzel Medium, kjub občutku da uporabniki Mild verzije kažejo nekoliko več navdušenja. Nevem zakaj.
Rezilo s čuti podobno kot naprimer pri R89, morda nekoliko bolj, ampak v mojem primeru AL13 obrije za par razredov bolje in udobneje. Iritacij pri dnevnem britju nimam, se pa zna pojavit pri težki roki in slabšem rezilu.

Žal ga ne morem primerjat z Mild verzijo, ker je nimam, ampak glede na prebrano, ni neke baš razlike. Geometrija je praktično ista, tako da ali ti odgovarjata oba ali pa noben... Verjetno je Mild za nianso udobnejši na račun bližine britja. Glede na to da se nebi branil če bi bil Medium maaaaaalo udobnejši, in da Mild baje obrije le malenkost slabše (če), bi v primeru loma za sebe vzel Mild. No, najverjetneje :D

S katerega konca pa si? Če želiš ti posodim mojega, pa boš videl kako se obnese.

rookie
Prispevkov:3
Pridružen:10 Apr 2022, 13:46

Re: Nasvet glede Henson AL13 DE brivnika

Odgovor Napisal/-a rookie » 13 Apr 2022, 01:22

Klamzi napisal/-a:
11 Apr 2022, 16:25
Sem bil v isti dilemi, kompliciral do nezavesti in na koncu vzel Medium, kjub občutku da uporabniki Mild verzije kažejo nekoliko več navdušenja. Nevem zakaj.
Rezilo s čuti podobno kot naprimer pri R89, morda nekoliko bolj, ampak v mojem primeru AL13 obrije za par razredov bolje in udobneje. Iritacij pri dnevnem britju nimam, se pa zna pojavit pri težki roki in slabšem rezilu.

Žal ga ne morem primerjat z Mild verzijo, ker je nimam, ampak glede na prebrano, ni neke baš razlike. Geometrija je praktično ista, tako da ali ti odgovarjata oba ali pa noben... Verjetno je Mild za nianso udobnejši na račun bližine britja. Glede na to da se nebi branil če bi bil Medium maaaaaalo udobnejši, in da Mild baje obrije le malenkost slabše (če), bi v primeru loma za sebe vzel Mild. No, najverjetneje :D

S katerega konca pa si? Če želiš ti posodim mojega, pa boš videl kako se obnese.
Težko bi bolje opisal – tudi jaz sem kompliciral do nezavesti.

Zahvaljujem se ti za ponudbo, da mi posodiš brivnik, a jo prijazno odklanjam saj sem se glede na tvoj komentar potem odločil za Mild verzijo in jo danes tudi naročil.

Je nekako splošen konsenz, da je končni rezultat obeh verzij zelo podoben, le da je z Mild verzijo potreben kakšen poteg več, je pa zato izkušnja toliko bolj »blaga«.

Se pa zelo zanašam tudi na dejstvo, da se da izkušnjo britja prilagajati z različnimi rezili (britvicami), saj med proizvajalci dolžina britvic variira nekaj tisočink milimetra. Zato nameravam v bližnji prihodnosti naročiti tole: https://www.anticatura.com/collections/ ... ester-pack

Še enkrat se vsem zahvaljujem za pomoč pri odločitvi, poročam po prvem britju ;)

Klamzi
Prispevkov:17
Pridružen:04 Jan 2020, 12:50

Re: Nasvet glede Henson AL13 DE brivnika

Odgovor Napisal/-a Klamzi » 13 Apr 2022, 20:04

No super, naj ti sede. Pa ne pozabi na kvalitetno milo, čopič ipd., prevsem milo zna prevagat britje iz tak-tak v dobro ;)

monty
Prispevkov:94
Pridružen:31 Avg 2018, 21:26

Re: Nasvet glede Henson AL13 DE brivnika

Odgovor Napisal/-a monty » 01 Nov 2022, 14:24

Pozdravljeni fantje
Dajte predlog za srednje agresiven a ucinkovit brivnik sin zacenja z britjem in sem ga preprical da uporablja mokro britje😄 sam imam lepo stevilo brivnikov ali preferiram agresivne brivnike in britve tako da mu ne morem odstopit razmisljal sem o tem Hensonu je se kaksen predlog v tem rangu lp

Odgovori