Električni skiro

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Električni skiro

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Sep 2019, 17:20

... če že o električnih brivnikih ponavadi ne govorimo pa lahko kakšno več rečemo o elektirčnih skirojih...
S skirojem se vozim cca 10 let (nožni pogon da ne bo pomote), je revež že zelo bog... že nekaj časa me ima da bi nabavil električni skiro, a so bili zadnja leta ko so prišli ven pregrešno dragi..

No zadnje čase je stvar postala siiiila moderna in električni skiroji so se, pri nas pa se še, silno razmahnili... žal do te mere da so marsikje zaradi neobzirnosti uporabnikov le-teh nadležni... Pa da se nebi kregali glede tega predlagam da raje kakšno na temo skirojev rečemo, če ima kdo interes.

Skiroje ločimo lahko na različne načine npr po dometu, hitrosti, teži (in s tem mobinosti če jih je potrebno nositi).

Večina skirojev ki jih vidimo ima 250-300W in dosega hitrosti do 25 km/h; klasični predstavnik le-teh je Xiaomi skiro.

Naslednji razred so skiroji, ki imajo moč okrog 500W, dosegajo navadno do 35 km/h.

Še naprej, so skiroji ki imajo po 1000 do 5000 W (v burstu), taki dosegajo do 50, tudi 100 km/h (kar roko na srce verjetno nobeden ne izkoristi, pa tudi zdravstveni preživetveni aspekt je tu precej vprašljiv :D) ..

Sam se mimel izkušnjo s Xiaomijem, ki mi je bil čisto ok, a mi je roko na srce pri malo daljši vožnji postalo precej dolgočasno, hkrati pa moraš ostati pozoren da kakšne nepravilnosti na cesti ne spregledaš in posledično zletiš po tleh (tako pač je pri vseh skirojih, ker imajo manjša kolesa). V kakšen hujši klanec mu je zmanjkalo moči (a je bil verjetno tudi skiro že zmahan).

Za primerjavo med enim in drugim koncem performance skirojev je spodnji video ... torej cca Xiaomi (oz rentan skiro) napram Rion-u, ki je eden lažjih in boljših power skirojev.

https://www.youtube.com/watch?v=N_C_G8-9_zU

ps. razlika v pospešku se hitro vidi pri npr času 2:20 (poslušajte kako cvilijo gume ob pospešku)..

Pri nas zadeva zakonsko še ni urejena, v pripravi če prav vem je draft zakona, ki naj bi omejih vse nad 300W, in 25 km/h, vožnja bi bila dovoljena samo po koleasarski (ne po cesti), po pločniku pa s hitrostjo pešcev (ne vem če bo dovoljena ali ne). Sam se s predlogom cca strinjam, se mi pa ne zdi smiselno da se vse močnejše varianteprepove,.. bi se jih pač izenačilo npr z motorji glede na moč ali kaj podobnega. no če sem pošten se po kolesarski s kolesom če ni gužve vozim med 30-35km/h brez elektrike..
britev.si ruleeees :)

cink
Prispevkov:35
Pridružen:11 Jul 2018, 22:17

Re: Električni skiro

Odgovor Napisal/-a cink » 18 Sep 2019, 18:32

Sam uporabljam xiaomi m365 malo manj kot 2 leti, praktično izključno za v sluźbo in nazaj. Ene 5km v eno smer. Sem hitreje kot z avtom, vseskozi imam kolesarsko...S kolesom bi še skoraj raje, samo sem takoj zašvican po hrbtu tako da ne gre. Torej uporabljam čisto zaradi praktičnosti, za zabavo pa gonim bicikl, najraje gorski.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Električni skiro

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Sep 2019, 19:16

ja te popolnoma razumem,.. jaz sem vedno kolesaril v službo dokler je šlo,.. sedaj to precej pogrešam..
Skiro, sploh kakšen močnejši, je pa želja, ne nuja...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Električni skiro

Odgovor Napisal/-a G_man » 19 Sep 2019, 09:50

Sem gledal video. Vau, keri pospeški.

Jaz sem v tem trenutku še precej ravnodušen do el. skirojev. Ampak najbrž zato, ker ne vidim uporabne vrednosti. Sem ravno toliko daleč iz službe, da ni primeren. Doma pa je tudi brezveze, da se okrog bajte vozim.

Tudi jaz sem imel priliko poskusiti Xiaomi-ja. Hja, saj je zanimiva igračka, ampak kot rečeno: da bi se brezveze vozakal naokoli, se mi zdi dolgočasno. Če bi pa živel v mestu in imel službo isto nekje v mestu oz. bližini, bi pa resno razmislil :)

Je pa itak nevaren s temi majhnimi kolesi. Po moje si pri nožnem pogonu vseeno bolj oprezen tudi na določene nevarnosti. Zato me vedno začudi, ko vidim električnega skiroista brez čelade. :shock:

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Električni skiro

Odgovor Napisal/-a olly » 19 Sep 2019, 10:05

Jaz sem pa čisti nasprotnik elektrike!

Za moje pojme je to čisto nepotrebno in nas le še bolj oddaljuje od fizične aktivnosti.

Jaz vozim skiro na nožni pogon in prav fino me zabava, ko vidim, kako grem na živce kolesarju, ki vozi vzporedno z mano in se me ne more otresti :lol:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Električni skiro

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Sep 2019, 16:45

..ja na nožni pogon gre do neke mere,.. ko so razdalje daljše,... recimo 10 km v eno smer je potem nožni pogon malo manj optimalen :)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Električni skiro

Odgovor Napisal/-a olly » 19 Sep 2019, 16:57

Midva s 5-letno hčerjo narediva z njimi 12 kilometrov brez problema.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Električni skiro

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Sep 2019, 18:24

olly napisal/-a:
19 Sep 2019, 16:57
Midva s 5-letno hčerjo narediva z njimi 12 kilometrov brez problema.
potem pa sploh ni problema, dobro vama gre... kot rečeno, skiro že cca 10 let poganjam poleg kolesa pa se mi tele nove močnejše zverine zdijo zanimive :)..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Električni skiro

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Sep 2019, 20:04

Danes sprobal, brutalno, moras znati in paziti, sile so kar velike. Moci kolikor hoces :)... na trenutke malo strasljivo :D
6DA9B57E-9211-44F9-AA6F-5B2ABA67D9FF.jpeg
6DA9B57E-9211-44F9-AA6F-5B2ABA67D9FF.jpeg (125.74KiB)Pogledano 7767 krat
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Električni skiro

Odgovor Napisal/-a G_man » 20 Sep 2019, 22:13

To pa res zgleda brutalno.
Sploh ne vem, ali sem to že videl na cesti..

Odgovori