Reuzel shaving soap

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
gregak
Prispevkov:31
Pridružen:22 Sep 2018, 08:21
Reuzel shaving soap

Odgovor Napisal/-a gregak » 23 Nov 2018, 08:07

Kot sem ze obkavil, sem si omislil tole kremo. Spoznal sem jo pri brivcu v Kranju in se mi je zdelo cudno, da ne naredi pene, ampak me samo namaze in obrije. Sicer res samo WTG, ker si dam samo urediti brado, ampak sem bil zelo lepo obrit, predvsem po vratu.
In sem malce prebral na B&B, narocil in sprobal. Zadevo se samo nanesel z copicom ( jazbec) in se super obril v vseh treh smereh. Brez iritacije, tudi pri ATG po vratu.
Priporocam za kaksno hitro britje, ni pa tistega feelinga, kot pri delanju pene.

Lp

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Reuzel shaving soap

Odgovor Napisal/-a olly » 23 Nov 2018, 09:46

Kreme, ki se ne penijo, se ne nanašajo s čopičem, ampak kar neposredno z roko.

Nima smisla uporabljati čopič pri tem, nobene funkcije nima.

gregak
Prispevkov:31
Pridružen:22 Sep 2018, 08:21

Re: Reuzel shaving soap

Odgovor Napisal/-a gregak » 23 Nov 2018, 11:38

Ja tudi lahko. Samo tako ga vsaj uporabljam
.😁

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Reuzel shaving soap

Odgovor Napisal/-a olly » 23 Nov 2018, 11:44

Nanos z roko je bolj temeljit.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Reuzel shaving soap

Odgovor Napisal/-a brico » 23 Nov 2018, 13:22

sploh če si prej vrt štihal... :lol: ...
...is a good man without a good knife really a good man ?

gregak
Prispevkov:31
Pridružen:22 Sep 2018, 08:21

Re: Reuzel shaving soap

Odgovor Napisal/-a gregak » 23 Nov 2018, 17:08

olly napisal/-a:
23 Nov 2018, 11:44
Nanos z roko je bolj temeljit.
Bom sprobal, pa porocam, ce je razlika.

gregak
Prispevkov:31
Pridružen:22 Sep 2018, 08:21

Re: Reuzel shaving soap

Odgovor Napisal/-a gregak » 16 Jan 2019, 14:32

No da malce porocam. Po nekaj tedenskem testiranju imam obcutek, da se krema boljse nanese s copicem ( low budget jazbec iz Mullerja). Ce sem jo nanesel z roko, nisem mogel narediti enakomernega nanosa, sploh ce uporabis olje pred britjem, vse se malce 'paca' pod rokami.
Z copicem gre bolj fino, manj porabis kreme, pa se uporabljam ga! 😜
Sama krema se mi super obnese, v kombinaciji z oljem, po vratu dosezem gladko kozo, z malce popravki tudi BBS.
LP

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Reuzel shaving soap

Odgovor Napisal/-a G_man » 16 Jan 2019, 14:53

gregak napisal/-a:
16 Jan 2019, 14:32
No da malce porocam. Po nekaj tedenskem testiranju imam obcutek, da se krema boljse nanese s copicem ( low budget jazbec iz Mullerja). Ce sem jo nanesel z roko, nisem mogel narediti enakomernega nanosa, sploh ce uporabis olje pred britjem, vse se malce 'paca' pod rokami.
Z copicem gre bolj fino, manj porabis kreme, pa se uporabljam ga! 😜
Sama krema se mi super obnese, v kombinaciji z oljem, po vratu dosezem gladko kozo, z malce popravki tudi BBS.
LP
A ti olje pomaga pri britju? Jaz sem parkrat probal, pa mi je bilo preveč packarije vse skup..

gregak
Prispevkov:31
Pridružen:22 Sep 2018, 08:21

Re: Reuzel shaving soap

Odgovor Napisal/-a gregak » 16 Jan 2019, 17:18

Bi rekel da je malenkostna razlika, ampak samo s to kremo. Nisem pa se poizkusil v kombinaciji z milom.

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Reuzel shaving soap

Odgovor Napisal/-a vostok » 16 Jan 2019, 17:51

Mojih 5 centov;

Glede olja in mila je moja izkušnja naslednja: olje pripomore k boljšemu drsenju rezila pri britju, vendar ne bistveno. Potrebno ga je nanesti pred vsakim prehodom, ker ga milo v kombinaciji z vodo odstrani. Pri dobrih milih je bolj kot ne nepotrebno. Največja razlika se je pokazala pri milih, ki sušijo kožo (npr. Arko), kjer je koža po britju z oljem in milom lepo navlažena, namesto suha in zategnjena.
Par mesecev nazaj sem se zopet dal obriti brivcu v Istanbulu. Namesto olja je pred in po britju uporabil kremo, precej podobno Nivei. Učinek skoraj identičen, kot pri olju. Vse to ima smisel v zimskem času, ko je koža tudi sicer bolj suha zaradi mraza in centralnega ogrevanja. Poleti olje samo zamaši pore in naredi kožo preveč mastno.
Uporabljal sem čisto jojoba olje.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Odgovori