Omega Pro 49

Vse o čopičih...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Omega Pro 49

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Dec 2013, 00:40

Omega 10098 je fin copic in mi je trenutno ljub,.. dolg rocaj (lepo drzis, pena ne sili na roko), dolge scetine (lepo mesas v posodi ce zelis, ni treba paziti toliko da ne podrgnes po steni z rocajem), dobra hrbtenica, ni pregrob, cena ... priceless.... priporocam
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Omega Pro 49

Odgovor Napisal/-a denis » 08 Dec 2013, 12:10

Tudi jaz sem sedaj preizkusil Pro 49 in meni je odličen. Dolge ščetine, močna hrbtenica in mehak občutek na obrazu, čisto nekaj drugega kot prejšnji jazbec, kupljen v DM-u.

Za to ceno je zame 1A.

EDIT: Kljub umivanju z šamponom pa malo smrdi, upam da vonj kmalu izgine.

Uporabniški avatar
Andraz
Prispevkov:59
Pridružen:24 Nov 2013, 23:09

Re: Omega Pro 49

Odgovor Napisal/-a Andraz » 02 Jan 2014, 16:24

Miha tudi jaz imam sedaj Omega 10098 , hvala Bajkmanu za to :D . Zanima me samo kaj je to hrbtenica čopiča o kateri je toliko govora in zakaj se ročaj vrti pri temu čopiču?
Če koga kaj več zanima o penjenju z tovrstnim čopičem pa lahko čez vikend kaj prilepim.
Lp
A

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Omega Pro 49

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Jan 2014, 17:10

hrbtenica (backbone) pomeni koliko so trdne kocine pri copicu,.. torej kako se zvijajo oz upirajo zvijanju, z drugimi besedami kako trdne so kocine (ne trde)...

kar se tice vrtenja rocaja ... pa se ta ne vrti,.. to je po moje napaka,.. ce lahko z lepilom odpravis mogoce, tako bos imel po moje se najmanj problemov,.. ali pa ce uveljavljas garancijo, samo bos imel po moje precej vec dela
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Andraz
Prispevkov:59
Pridružen:24 Nov 2013, 23:09

Re: Omega Pro 49

Odgovor Napisal/-a Andraz » 02 Jan 2014, 17:31

Aha ok, hvala. Mogoče se je samo plastika v mrzlem paketu malo skčila :D Če bo pa motilo bom pa zalimal.
Lp
A

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Omega Pro 49

Odgovor Napisal/-a TMB » 02 Jan 2014, 21:06

Pri meni se ročaj malo vrti, ampak samo, če res na silo zavrtim.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Omega Pro 49

Odgovor Napisal/-a denis » 04 Maj 2014, 14:17

@Bajkman je izrazil željo, da malo poslikam čopič po nekajmesečni uporabi. Točno danes je 5 mesecev kar ga imam. Meni je odličen, sicer je edini, ki sem ga še uporabljal Balein, ki pa je poden, cena pa tam-tam. Bom enkrat kupil še enega od Semogue, da vidim razliko.
V glavnem s čopičem sem zelo zadovoljen, na začetku je sicer nekaj prvih britij smrdel, ampak je kmalu nehal, ga pa vsakič zelo dobro sperem. Že na novem je bilo vidnih nekaj razcepljenih konic, sedaj pa kolikor sem gledal so razcepljene že vse, na sliki se sicer tistih tankih dlačic ne vidi tako dobro. Čopič je zato mehak na otip in skoraj nič ne pika. Jaz ga pred britjem namakam 10-15 minut, toliko kot rabim, da se stuširam ter umijem in posušim glavo. Sicer vedno delam peno v posodi, enkrat sem ga pa tudi že uporabil za delanje pene na obrazu in se je dobro izkazal. K sreči nisem imel nič več iritacije zaradi njega, kljub temu da je o tem poročal @Bajkman in sem to pričakoval.
Še nekaj slik čopiča, po pet mesečni uporabi:
Slika
Slika
Slika
Uporabljam ga na 3-4 dni, torej je bil uporabljen okrog štiridesetkrat.
Če ima kdo željo, ga lahko še drugače slikam, mogoče bi bilo v oblačnem vremenu bolje vidno, ampak danes ga pri nas ni.

Bajkman

Re: Omega Pro 49

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Maj 2014, 14:30

@denis, hvala lepa! Lepo razdelan čopič imaš. Isti čopič sem včeraj testiral na roki in danes je resnično mehek na koži, ker dlake še niso popolnoma suhe. A ko ga takega naslonim na obraz in poleg tudi suhi silvertip, me silvertip bolj pika.

Prašičji čopiči ne zaostajajo za jazbečjimi toliko, kot sem mislil.


Bajkman

Re: Omega Pro 49

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Maj 2014, 18:35

Tudi jazbečje Omege so mi všeč, na nekateri od slik so vidne:

http://www.ilrasoio.com/viewtopic.php?f=32&t=2403

Odgovori