Izbira cenovno ugodnega open-comba

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: Izbira cenovno ugodnega open-comba

Odgovor Napisal/-a olly » 06 Nov 2018, 22:14

A ni to Parker?

DaMachk
Prispevkov:64
Pridružen:26 Sep 2013, 00:00

Re: Izbira cenovno ugodnega open-comba

Odgovor Napisal/-a DaMachk » 06 Nov 2018, 22:30

Parker ima zadaj drugacno drzalo:

Slika

uxbal
Prispevkov:95
Pridružen:10 Maj 2016, 13:55

Re: Izbira cenovno ugodnega open-comba

Odgovor Napisal/-a uxbal » 16 Nov 2018, 09:48

Meni zgleda kot Pearl SS01. Indijec torej. Če je pa na glavi vtisnjeno 'India', je pa Parker glava. Čeprav je na las podobna Pearlovi OC glavi.

monty
Prispevkov:94
Pridružen:31 Avg 2018, 21:26

Re: Izbira cenovno ugodnega open-comba

Odgovor Napisal/-a monty » 29 Dec 2018, 21:34

Pozdravljeni
Da si malo sposodim temo na tem forumu sem par mesecev in od takrat zapravljam za brivske pripomočke več kot žena za šminko.
Torej nakupil sem žiletk in mil za naslednjih 5 let zdaj eksperimentiram z čopiči in brivniki .Pred kratkim sem kupil Rockwel 6c ali počasi ugotavljam da ni to to mogoče sem prezahteven ampak mislim da ni idealen za mojo brado ta pa je močna in zelo trda brijem se vsako večer,.Prosim tiste kateri so sprobali več različnih brivnikov za predlog in nasvet lp.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Izbira cenovno ugodnega open-comba

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Dec 2018, 21:43

Kaksen slant mogoce, Merkur 37C ni pretirano drag..
Kaj te pa moti pri Rockwell-u?
britev.si ruleeees :)

monty
Prispevkov:94
Pridružen:31 Avg 2018, 21:26

Re: Izbira cenovno ugodnega open-comba

Odgovor Napisal/-a monty » 29 Dec 2018, 21:56

Ne prenesem agresivnih brivnikov pri Rockwelu si ne najdem neko sredino med agresivnim in blagim britjem . Rockwel 6c je res zelo dober brivnik pri meni je mogoče težava da imam zelo trdo brado in suho občutljivo kožo

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Izbira cenovno ugodnega open-comba

Odgovor Napisal/-a brico » 30 Dec 2018, 16:49

monty napisal/-a:
29 Dec 2018, 21:56
Ne prenesem agresivnih brivnikov pri Rockwelu si ne najdem neko sredino med agresivnim in blagim britjem . Rockwel 6c je res zelo dober brivnik pri meni je mogoče težava da imam zelo trdo brado in suho občutljivo kožo
takole odokativno...čeprav je to brivski forum boš težko dobil odgovor...ne vem koliko je nas tukaj, ki se brijemo vsak dan...zato je za mene najboljši slant...če bi se bril vsak dan, bi izbral blag brivnik...najboljše da se s kom zmeniš in sprobaš....vsi smo mi dali skozi to pot in prišli do svojega svetega grala...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Izbira cenovno ugodnega open-comba

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Dec 2018, 17:01

Jaz se vsak delovni dan brijem ;). Vazno je da ne pretiravas, da je koza relativno neposkodovana.

Slanti so lahko zelo agresivni ali pa relativno mili, so pa precej efektivni, med milejse bi pristel Fasan bakelitni slant, Maggard Slant. Btico je dal cez cel kup slantov, bo se on kaksnega dodal, mislim da je Walbusch slant tudi zelo blag.

Za blagega a efektivnega velja Feather AS-D2.
Mene je v dobrem smislu presenetil Fatip testina gentile (od blagih brivnikov).

Mogoce je varianta kaksen adjustable brivnik kjer si najdes sam zeljeno agresivnost, od starih npr kaksen Gillette fatboy (imam 1 viska), od novejsih kaksen merkur (imajo 2 modela, progress in futur).
G_man prisega (ce imam v mislih tvoje specifikacije) na injektorje (imajo drug tip rezil).

Ce smo ze pri drugih tipih rezil, SE artist club tip ziletk ima cel kup brivnikov, med blage ki jih poznam bi dal npr RazorRock. Zelo dober je the General, ki je zelo efektiven a ne preagresiven.
...upam da kaj pomaga :).. sori, nisem pisal samo o nizkocenovnih brivnikih ampak bolj na splosno
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Izbira cenovno ugodnega open-comba

Odgovor Napisal/-a brico » 30 Dec 2018, 17:23

walbusch je blag ampak efektiven ne glede na starost brade...samo ga ni na trgu...so kopije samo iz mojih izkušenj zelo različne agresivnosti...mogoče res en SE... že sama klina je bolj toga in efektivna...General tudi ni več na trgu....
tudi kvaliteta kline je bistvena...stari se brije z UK Gillette že 50 let...od kadar uporablja Feather kline se vedno zakolje...navada je železna srajca....yebi ga...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Izbira cenovno ugodnega open-comba

Odgovor Napisal/-a brico » 30 Dec 2018, 17:36

ekola...pa se je le pojavil....samo cena je bolana....če ga ne bi imel, bi ga takoj vpiknil....

https://www.ebay.de/itm/Rasierhobel-Ras ... :rk:1:pf:0
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori