Poliranje SS brivnika

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34
Poliranje SS brivnika

Odgovor Napisal/-a G_man » 02 Nov 2018, 11:34

Fantje,

nekateri se precej spoznate na obdelavo kovin etc.
Mi lahko predlagate, kako bi najhitreje in najceneje spoliral (do sijaja) Rockwell 6s brivnik?

Gre torej za stainless steel brivnik iz 316L narejen z MIM tehniko (metal injection molding).

Rad bi spoliral topcap, base-plate (vsaj del, ki se dotika kože) in ročaj, kolikor se da..

Hvala :)Slika

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk


Spider
Prispevkov:133
Pridružen:24 Mar 2017, 21:08

Re: Poliranje SS brivnika

Odgovor Napisal/-a Spider » 02 Nov 2018, 12:20

Mislim da se može. Vidio sam na razoremporium stranici Rockwella 6s koji je cijeli replejtan u rodijumu. Je da je skup(169$) ali je prekrasan.
Možda bi se mogao urediti kod anela.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Poliranje SS brivnika

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Nov 2018, 13:09

Ce te prav razumem le ravni del glave zgoraj in spodnji del zgoraj ki se dotika koze. To lahko poskusis sam rocno, zacni z gritom 800 ( ce ne bo slo nikamor magari nizji grit) in potem do 2000 (pripravi se zna trajati) nato se spolira se s polir im sredstvom (dobis prav za inox, lahko probas tudi s CrOx, ali white compound, ali kaksna fina diamantna pasta..
Ce ne bo slo lahko ti pomagam (poliranje).
britev.si ruleeees :)

Spider
Prispevkov:133
Pridružen:24 Mar 2017, 21:08

Re: Poliranje SS brivnika

Odgovor Napisal/-a Spider » 02 Nov 2018, 13:19

Spider napisal/-a:Mislim da se može. Vidio sam na razoremporium stranici Rockwella 6s koji je cijeli replejtan u rodijumu. Je da je skup(169$) ali je prekrasan.
Možda bi se mogao urediti kod anela.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Slikaljevo je Rockwell replejtan u rhodiumu a desno je standardni.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Poliranje SS brivnika

Odgovor Napisal/-a olly » 02 Nov 2018, 14:01

@spider, želio je poliranje, a ne replating.

@G_man, kaj pa Dremel na najnižji hitrosti, klobučevina in polirna pasta?

Spider
Prispevkov:133
Pridružen:24 Mar 2017, 21:08

Re: Poliranje SS brivnika

Odgovor Napisal/-a Spider » 02 Nov 2018, 14:27

PrSlikaPrije nekoliko mjeseci počeo mi se na top cupu od Timelessa počeo skupljati kamenac.
Poslao sam mail Timelessu,a oni su mi odgovorili da se to zna dogoditi i da kupim ovo sreddtvo sa slike. Jer da oni to koriste u tvornici, kad treba dobro ispolirati neki dio brijača. Otišao na ebay, ima ih i nije skupo.
Sad čekam da dođe, baš me zanima kako djeluje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Poliranje SS brivnika

Odgovor Napisal/-a janez011 » 02 Nov 2018, 18:31

Sem trenutno pri privatniku kjer poliramo včasih iz navadnega AISI 304 brušenega! na sijaj (občasno pa izdelujemo tudi iz sijaj cevi kjer se tudi vari) in ti povem da je to ena cela jeba :D. Že sijaj material ki je varjen kjer z kotno brusilko(fleksarco) ter polirko prideš zraven nebo nikoli tak kot bi želel pri original sijaj obdelovancu pri tako majhnem obdelovancu(brivniku) pa sploh, vem pa da včasih damo elektropolirat(to pa je res sijaj) ki, pa je predvsem odvisen od predhodne obdelave.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Poliranje SS brivnika

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Nov 2018, 20:40

... samo kolikor jaz vem pri elektropoliranju se polira na mikrometerski skali, torej ce ze prej ni povrsina ravna, bo sicer spolirana, ampak bo rasa spolirana (rasa bo vidna, bo pa polirana na toliko in toliko mikrometrov)... no vsaj moja izkusnja je taka, mogoce da se motim oz da se da tudi z elektropoliranjem polirati toliko neravne povrsine kot jo ima ta brivnik.

Sam obdelovanec po moje le ni tako kopleksen, ker bi poiliral le vrh glave..?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Poliranje SS brivnika

Odgovor Napisal/-a G_man » 02 Nov 2018, 23:16

miha napisal/-a:Ce te prav razumem le ravni del glave zgoraj in spodnji del zgoraj ki se dotika koze. To lahko poskusis sam rocno, zacni z gritom 800 ( ce ne bo slo nikamor magari nizji grit) in potem do 2000 (pripravi se zna trajati) nato se spolira se s polir im sredstvom (dobis prav za inox, lahko probas tudi s CrOx, ali white compound, ali kaksna fina diamantna pasta..
Ce ne bo slo lahko ti pomagam (poliranje).
To je bil tudi plan. A nisem vedel kje začeti. Bom torej začel z 800.

Thanx

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk


Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Poliranje SS brivnika

Odgovor Napisal/-a G_man » 02 Nov 2018, 23:18

Spider napisal/-a:
Spider napisal/-a:Mislim da se može. Vidio sam na razoremporium stranici Rockwella 6s koji je cijeli replejtan u rodijumu. Je da je skup(169$) ali je prekrasan.
Možda bi se mogao urediti kod anela.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Slikaljevo je Rockwell replejtan u rhodiumu a desno je standardni.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Videl sem tega rodiranega ja. Prekrasen. V principu bi ga lahko tudi kromiral, recimo (kot je AS-D2). Ampak želja je, da je poliran rostfrei.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk


Odgovori