Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Sep 2018, 11:48

Premalo mila, preveč uboga pena.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Puskin » 12 Sep 2018, 13:22

Ali pa ti ne leži za tvojo kožo. Meni se podobno dogaja z Arkom.
Nothing less...than BBS

thelionking265
Prispevkov:21
Pridružen:12 Avg 2018, 19:31

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a thelionking265 » 16 Sep 2018, 11:55

HA! Končno mi je uspelo narediti pravo brivsko peno! Sicer ne s Cello, ampak s Tabacom. Postopek je zelo enostaven. V posodico z milom sem nalil malo tople vode, v tem času pa sem čopič dobro ymočil s toplo vodo in ga ožel. Približno polovico vode z vrha mila sem prelil v posebno posodico, ostalo pa zlil stran. Nato pa sem s čopičem začel loadat milo na čopič. Prvič sem prišel do tega, da sem dejansko začutil, kako se je teža čopiča povečala, ko je sprejel količino milo. Loadal sem približno 20-30 sekund. Nato sem s čopičem začel mešati v posodici, kjer sem imel malo vode od prej. Najprej se je zelo hitro ustvarila redka pena, v kateri so bili vidni zračni mehurški, po prb. 30 sek pa je pena postala bolj gosta. To peno sem nato s čopičem nanesel na obraz. Pena je bila super! Ni bila preredka, da bi tekla, ni bila pa tudi tako gosta, da bi se britev nanjo lepila. Super v glavnem!

Končno sem tudi jaz videl potencial Tabacs, ki ga tako hvalite na tem forumu. Je pa še vedno res, da popolnoma enako peno ustvarim z zelenim Prorasom v tubi ter da Proraso zelo lepo diši (Tabac ima malo čuden vonj) in da mi tisti mentol zelo paše na koži, ker daje prijeten hladen občutem.

Po drugi strani je pa postopek z milom bolj satisfying kot tisti s kremo v tubi.

Sedaj moram še Cello osvojit, naslednji nakup pa bo zagotovo Proraso milo.

Če mi lahko samo pomagate... Dobiš z zelenim Prorasom milom enak mentol občutek kot s kremo v tubi? Kakšno je pa rdeče milo po vonju? Je tudi prisotem mentol?

uxbal
Prispevkov:95
Pridružen:10 Maj 2016, 13:55

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a uxbal » 26 Sep 2018, 15:10

Sam sem kupil Cello za 8+ ojrov v Esteli, in ga ne bom več. Po 2, 3 uporabah ga dam naprej kolegu. Zame ni vreden tega denarja.

Sem se pa zato mudil v Gorici in jim v Tigoti v centru izpraznil zalogo Proraso Green mila in AS-jev. Milo je tam 1,65 EUR :O. Mislim, da imam zaloge za vsaj pol leta.

thelionking265
Prispevkov:21
Pridružen:12 Avg 2018, 19:31

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a thelionking265 » 26 Sep 2018, 16:52

uxbal napisal/-a:
26 Sep 2018, 15:10
Sam sem kupil Cello za 8+ ojrov v Esteli, in ga ne bom več. Po 2, 3 uporabah ga dam naprej kolegu. Zame ni vreden tega denarja.

Sem se pa zato mudil v Gorici in jim v Tigoti v centru izpraznil zalogo Proraso Green mila in AS-jev. Milo je tam 1,65 EUR :O. Mislim, da imam zaloge za vsaj pol leta.
Poskusi še enkrat, jaz sem se danes prvič (po prb. 5-6 poskusih) s Cello kvalitetno obril. Do sedaj je bila pena vedno preredka, danes sem jo pa pripravil nekoliko drugače. Večkrat sem dodal malo vode, skupaj kar veliko vode. Ko pa je bila pena pripravljena, se nisem takoj z njo namazal, ampak sem počakal 2 minuti in jo šele po tem uporabil. Pena je bila zelo gosta in zelo spolzka! Super v glavnem!

Aleš
Prispevkov:1
Pridružen:03 Jan 2021, 10:07

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Aleš » 03 Jan 2021, 11:02

Zdravo
Prvič na forumu sploh. Na pomoč.
Pred leti sem naročil v neki trgovini, cello 150 g v stari Gorici po telefonu 041 ali 031 (naša mobilna št.) , Izgubil vse podatke. Spomnim se prijazne prodajalke, vse sva se zmenila po slovensko, naročeno dobil, še preden sem plačal. Skratka same pohvale.
Kontakt mislim da sem dobil na forumu.
Prosim za pomoč in že v naprej hvala.

Aleš

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a miha » 03 Jan 2021, 12:39

Pozdravljen na forumu, se kaj se oglasi :).

Nekaj info (z naslovi trgovine v Trstu in Atrgovine v Gorici) je na spodnji temi

https://britev.si/viewtopic.php?f=14&t ... lit=Gorica
britev.si ruleeees :)

Odgovori