2018-05-SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34
Re: 2018-05-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 09 Maj 2018, 22:59

Spider napisal/-a:SlikaVečerašnji SOTD: Ever Ready 1912 replejtan u Delta echo razorsu
Tabac sapun
Tabac lotion after shave
RazoRock Hulk četka
Brijanje sa ovim brijačem i GEM ss žiletima me uvijek iznova oduševi svojim uglađenim i efikasnim brijanjem. Bez ikakve iritacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Vau, brivnik zgleda izvrstno! Jebačko, kot pravimo :)

Spider
Prispevkov:133
Pridružen:24 Mar 2017, 21:08

Re: 2018-05-SOTD

Odgovor Napisal/-a Spider » 09 Maj 2018, 23:12

G_man napisal/-a:
Spider napisal/-a:SlikaVečerašnji SOTD: Ever Ready 1912 replejtan u Delta echo razorsu
Tabac sapun
Tabac lotion after shave
RazoRock Hulk četka
Brijanje sa ovim brijačem i GEM ss žiletima me uvijek iznova oduševi svojim uglađenim i efikasnim brijanjem. Bez ikakve iritacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Vau, brivnik zgleda izvrstno! Jebačko, kot pravimo :)
Hvala G man


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2018-05-SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 11 Maj 2018, 07:48

Danes brez fotke in namesto, da branje namenim le @G_man-u, ga objavljam tule:

Prej sem se obril s sposojenim Yaqi DOC-om od @G_man-a.

Moram reči, da je brivnik boljši od Phoenix DOC-a. Lepše je izdelan, na koži je nežnejši.

Lepo sem se obril z njim, presenetljivo dobro je opravil s predolgimi dlakami. Mislim, da se nisem obril enih 5 dni, kocine so bile dolge. Uporabil sem Bolzano Inossidabile britvico.

Izpiranje ostankov pene in dlak je brezhibno, nobenega zabasanja ni.

Koža je nepoškodovana, ta trenutek prav prijetno mehka in nežna, brez kakršnegakoli znaka, da je še pred dobro uro po njej drselo ostro rezilo. Čutim ostanke dlačic, koža ni brezhibno obrita, ampak me ne moti. To je pač davek britja z DE brivnikom, kjer britvica nima dobrega stika s kožo.

S forumskima zapisoma sta me @miha in @G_man spodbudila, da sem danes tudi jaz uporabil LEA AS. Prekrasen izdelek, koža je taka kot dojenčkova!

Brivnik bi z veseljem vrgel v potovalno torbico in ga nosil s seboj po svetu. En tak univerzalnež je, ki dopušča površnost in napake, zaradi česar je ravno pravi za dopustniška razvajanja, ko se ti ne ljubi ukvarjati še z britjem, ampak to opraviš na hitro, iz potrebe, da ne hodiš kosmat po svetu. Ali pa ko hodiš naokoli s šotorom in se zjutraj na hitro obriješ v tistih skupnih sanitarijah v kampu.

Drugače pa to ni brivnik, s katerim bi se želel redno briti. Pa nočem biti krivičen. To je pač OCC DE, pri katerem je rezultat in pot do rezultata daljša in težja, kot pri britju s SE brivnikom.

Jaz sem že razvajen, SE je brezkompromisen, učinkovit, z malo potezami opravi to, kar hočem. OCC DE pa voziš po koži gor in dol, popravljaš, dodeluješ, pa rezultat na koncu izostane za SE-jem.

Jaz se zadnje čase brijem samo še z dvakratnim ATG-jem, okrog ust in proti ušesom popravim s XTG-jem, pod nosom s par kratkimi WTG potegi in to je to.

Na splošno sem WTG opustil. Z njim na začetku narediš več škode, kot koristi - porežeš dlake do kože, odstraniš ne vsega, potem pa z ATG-jem popravljaš, kar je ostalo.

Zdaj mi to ni več treba - s prvim ATG-jem poberem večino, z drugim dokončam, kar je za prvim ostalo in to je to.

Aja, žajfa je bila Hasslinger Schafmilch, čopič Plisson, ostale pritikline so pa že omenjene v gornjem tekstu.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2018-05-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 11 Maj 2018, 23:12

Jaz sem prišel do enakih ugotovitev (glede DE, seveda).
Ta DOC Yaqi je res posrečen brivnik. Moramo tudi upoštevati, da stane borih 4usd.

Ampak vidiš, kako smo si različni. Za mene je pa WTG pas nepogrešljiv. Sem probal iti direkt xtg, ali recimo atg. Ampak mi koža ne pusti. Edino WTG na začetku, potem pa lahko grem tudi kar na atg. Čeprav ne grem. :) Delam še vedno tri standardne prehode.

A Haslinger je še tastara varianta? Po novem nima več loja not..

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2018-05-SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Maj 2018, 06:59

Saj glede DE brivnikov niti ne moreš ugotoviti drugega. Taki so - manj učinkoviti, pa ni važno, za kateri DE brivnik gre.

WTG rez dlake prireže tik pri koži. Predstavljaj si, kako neostro rezilo za hip zdrsi vzdolž ležeče dlake, preden jo zagrabi in odreže.

Zdaj pa si predstavljaj ATG rez in to, kako ležečo dlako pobere od spodaj, se zapelje ob njej, se zatakne za njeno narastišče in jo tam odnese.

Razlika, kajne?

Ja, Haslinger je še tista prva varianta z lojem.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2018-05-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 14 Maj 2018, 09:53

olly napisal/-a:
12 Maj 2018, 06:59
WTG rez dlake prireže tik pri koži. Predstavljaj si, kako neostro rezilo za hip zdrsi vzdolž ležeče dlake, preden jo zagrabi in odreže.

Zdaj pa si predstavljaj ATG rez in to, kako ležečo dlako pobere od spodaj, se zapelje ob njej, se zatakne za njeno narastišče in jo tam odnese.

Razlika, kajne?
Se strinjam s tvojo razlago, ampak samo v primeru, ko je koža gladka. Jaz imam tako kožo po licih in okrog brade (spodnja čeljust) in tam tudi jaz lahko grem direkt ATG. Dlake morajo biti zmehčane in milo/kremo mora biti dovolj drsna.

Ampak na celem vratu in na predelu brk imam pa drugačno kožo - neravno. Tam kjer se dlaka izrašča je na koži bunkica :) In tam rezilo v ATG smeri ne mara teh bunkic. Tako da je rezultat velikokrat iritacija in tudi dlaka se hoče vrast.

Še slikovna ilustracija: :ugeek:
ATG pass.jpg
ATG pass.jpg (7.54KiB)Pogledano 11209 krat

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2018-05-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 14 Maj 2018, 09:59

SOTD 2018-05-14.jpg
SOTD 2018-05-14.jpg (82KiB)Pogledano 11209 krat
Stirling čopič z Maggard Beige sintetičnim vozlom -- B&M Bay Rum -- Feather AS-D2 -- Feather blade -- Lea AS

Lea AS je res odličen. Edini AS, po katerem mi niti na pamet ne pade, da bi nanašal balzam.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2018-05-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 16 Maj 2018, 08:44

SOTD 2018-05-16.jpg
SOTD 2018-05-16.jpg (93.42KiB)Pogledano 11179 krat
Custom Stirling čopič -- Tallow + Steel Himalaya (vzorec) -- Feather AS-D2 -- Feather britvica -- Lea Classic AS

Tallow + Steel spet eno odlično milo. Danes je res na trgu toliko vrhunskih mil, da je veselje :)
Lea... Olly je imel ves ta čas prav :lol: Moj najboljši AS do sedaj.

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: 2018-05-SOTD

Odgovor Napisal/-a iii » 16 Maj 2018, 11:03

Delate lušte s to LEO.... a je ta balm podobno dober?
https://tvbshaving.com/lea-after-shave- ... n-1-75-ml/
Nekje v Savinjski dolini...

Spider
Prispevkov:133
Pridružen:24 Mar 2017, 21:08

Re: 2018-05-SOTD

Odgovor Napisal/-a Spider » 16 Maj 2018, 22:38

SlikaDanas sam se prvi put obrijao novim brijačem ATT-ovim H1.Zanimala me usporedba sa Timelessovim oc 0,95. Zanimala me razlika između ta dva brijača jer oba imaju isti blade gap. Najveća razlika je u tome što je ATT close comb a Timeless open comb.
Zato sam mislio da će ATT biti ugodniji, pošto oc brijači slove kao agresivniji.
Koristio sam Cade kremu zbog njene zaštite i klizavosti. Prvo sam krenuo sa H1 i Featherom. Njega uvijek koristim kada želim isprobati nešto novo. Nema šta,brijač je uglađen i veoma efikasan.Bio sam ugodno iznenađen. Obrijao sam pola lica i žilet prebacio u Timelessa. A kad ono DRUGI SVIJET. Timeless je toliko uglađeniji i ugodniji za brijanje da sam opet došao do one spoznaje do koje uvijek dođem nakon brijanja tim brijačem. Nema mu ravna. Ono što je Stradivari među violinama to je Timeles oc 0,95 među brijacima.
Pokušat ću u petak sa R1 jer mi je ostao u sjećanju kao nešto jako ugodno i nježno.
S tim da je njegova efikasnost na razini 0,68 jer on ima blade gap 0,61.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori