Britvasi javite se :)

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Uporabniški avatar
stick
Prispevkov:24
Pridružen:20 Mar 2018, 14:10
Kraj:Velenje
Re: Britvasi javite se :)

Odgovor Napisal/-a stick » 21 Mar 2018, 12:37

Jaz se brijem izključno z klasičnimi britvami in ne verjamem da bom še kdaj uporabljal karkoli drugega kot to.
Za mene je že skoraj nekakšen ritual postalo to britje in res si vzamem čas kadar se grem brit in poskušam ob tem čimbolj uživat (najpomembneje). Malo sproščujoče muzike, pripravljen čopič, milo po feelingu dneva in prav tako britev.
Imam takšno srečo da lahko izbiram med kar nekaj britvami in vse je odvisno od tega kaj mi paše tisti dan.

Britve, ki jih trenutno najbolj uporabljam:
Solingen (klasična in inox)
Thiers issard
Wade & Butcher
Joseph Alen & son
Nichiri
...

Uporabljam dva pasova:
SRD - XL English bridle
Kanoyama 60000 (bombastičen pas vreden vsakega centa)

Trenutna mila ki so mi najljubša:
Haslinger - schafmilch
Tabac - original
Williams mug soap
MWF - Mitchel's wool fat
Razorock - Lavender
(imam jih še nekaj ampak ta so konstantno v kroženju)

Brusni kamni (najbolj v uporabi):
Naniwa 1000
Naniwa 4000
Belgijski Coticule
Japonski naravni kamen Kyoto (mislim da je namazu ?) - kot finish in za osvežitev britev.

Čopič:
Dr. Dittmar - silvertip jazbec (zelo zadovoljen z njim in v času nekaj mesecev ni izgubil ene same dlake, razen pri prvem čiščenju mislim da dve ali tri)

Toliko na kratko. Vem, da vas slike tudi zanimajo ampak to bom poslikal in objavil v drugem postu.

Veselo britje :D
Nejc
Veselo britje :D
Nejc

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britvasi javite se :)

Odgovor Napisal/-a miha » 21 Mar 2018, 19:18

Pa kje si bil do sedaj stick :), opreme za cel kamion :)! Seveda nas zanimajo slike, mene slike britev. Se popolnoma strinjam s tvojo izjavo da ima britje z britvijo svoj car. Sam sem se tudi nekaj let bril le z britvijo, potem enkrat poskusil De in ni bilo nic posebnega napram britvi.. pocasi sem potem zaradi pomanjkanja casa presel na britje z brivniki med tednom in z britvijo ko imam cas , npr cez vikend.
Ko sem se bril le z britvijo sem se bril na 2 dni, ker vsak dan niti ni bilo kaj dosti za briti oz mogoce mejno.. z brivniki se brijem vsakodnevno.

Ajde malo pofotkati pa nas razveseliti s slikami ;)..

Ps. Od mil je tudi meni hasslinger schaffmilch eno najljubsih..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
stick
Prispevkov:24
Pridružen:20 Mar 2018, 14:10
Kraj:Velenje

Re: Britvasi javite se :)

Odgovor Napisal/-a stick » 22 Mar 2018, 08:27

miha napisal/-a:Pa kje si bil do sedaj stick :), opreme za cel kamion :)! Seveda nas zanimajo slike, mene slike britev. Se popolnoma strinjam s tvojo izjavo da ima britje z britvijo svoj car. Sam sem se tudi nekaj let bril le z britvijo, potem enkrat poskusil De in ni bilo nic posebnega napram britvi.. pocasi sem potem zaradi pomanjkanja casa presel na britje z brivniki med tednom in z britvijo ko imam cas , npr cez vikend.
Ko sem se bril le z britvijo sem se bril na 2 dni, ker vsak dan niti ni bilo kaj dosti za briti oz mogoce mejno.. z brivniki se brijem vsakodnevno.

Ajde malo pofotkati pa nas razveseliti s slikami ;)..

Ps. Od mil je tudi meni hasslinger schaffmilch eno najljubsih..
Poizkušal sem naložiti slike ampak mi nikakor ne uspe slike spravit na velikost 150Kib ???
Mi lahko kdo pomaga pri tem.. Moje slike iz telefona so "HD" in kakorkoli jih pomanjšam ali spremenim format je datoteka še vedno čez dovoljeno velikost ?
Veselo britje :D
Nejc

Uporabniški avatar
stick
Prispevkov:24
Pridružen:20 Mar 2018, 14:10
Kraj:Velenje

Re: Britvasi javite se :)

Odgovor Napisal/-a stick » 22 Mar 2018, 13:35

Na sliki so:
Britev: Nichiri Rikishia 3000
Čopič: Dr. Dittmar silvertip jazbec
Milo: Razorock Lavender
Posodica: Edwin Jagger
Pas: Nakoyama/Nakayama 60000

V ozadju:
Tabac milo in Haslinger milo (kupil sem samo pak, tako da sem ga dal v domačo posodico za lažjo uporabo)

Tako, malo za "lušte". Upam, da se slike vidijo ker prvič pripenjam slike na tem forumu.
Britvaši, uživajte in veselo britje :D
Nejc
Priponke
1.jpg
1.jpg (51.95KiB)Pogledano 22109 krat
4.jpg
4.jpg (91.74KiB)Pogledano 22109 krat
3.jpg
3.jpg (57.56KiB)Pogledano 22109 krat
2.jpg
2.jpg (61.72KiB)Pogledano 22109 krat
Veselo britje :D
Nejc

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britvasi javite se :)

Odgovor Napisal/-a miha » 22 Mar 2018, 16:59

Grem stavit da bo ta japonska britev bricota zamikala :)...
britev.si ruleeees :)

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: Britvasi javite se :)

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 14 Jul 2020, 12:29

In kje nabavljate te britve? Pri nas jih je prekleto težko dobit. Tujih spletnih strani pa toliko, da ne veš keri zaupat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britvasi javite se :)

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Jul 2020, 12:59

MaliFric napisal/-a:
14 Jul 2020, 12:29
In kje nabavljate te britve? Pri nas jih je prekleto težko dobit. Tujih spletnih strani pa toliko, da ne veš keri zaupat.
Najbolj siguren nakup je nova (original) od znanega proizvajalca. Druga varianta je da kaksno obnovljeno ali NOS, ki je veckrat boljsa kot novodobne, lahko pa kaksno rabljeno (kjer je rizik vecji) pa se jo porihta in nabrusi..
britev.si ruleeees :)

Odgovori