...kaj trenutno pocnem?

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Feb 2018, 22:22

bravo brico,.. sicer nimam pojma ampak izgleda super

a kost se uporablja od kamele (je bolj gosta, npr za rocaje britev se dostikrat uporablja), ali goveja ali kaj drugega?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a brico » 27 Feb 2018, 22:25

brico napisal/-a:sem vedel da manjka ena fotka, final tuning preden lok damo sušit....tretja kajlica drži žimo narazen, naširoko....yebi ga sad....in ta je najbolj zayebhana....odvisno od vlage....predvidevanja so ravna 0, zero.....nikoli ne veš....kaj se bo zgodilo?....če je mojster ne znan, bo dobil po pipi....če je znan, kot da se ne bi nič zgodilo...še reklamacije ne upošteva.....
P.S. za moje redne stranke sem dostopen 24 ur na noč.....juhuuuuuuuuuuu.... :D :D ....
Priponke
IMG_3063.jpg
IMG_3063.jpg (109.36KiB)Pogledano 3241 krat
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a brico » 27 Feb 2018, 22:30

končni produkt po 5ih urah dela.....puf pant....nikoli ne veš a bo to to.....jutri pokličem narčnika....tralalaaaaaa........juhuuuuuuuuuu.....
Priponke
IMG_3064.jpg
IMG_3064.jpg (65.65KiB)Pogledano 3241 krat
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a brico » 27 Feb 2018, 22:39

brico napisal/-a:sem vedel da manjka ena fotka, final tuning preden lok damo sušit....tretja kajlica drži žimo narazen, naširoko....yebi ga sad....in ta je najbolj zayebhana....odvisno od vlage....predvidevanja so ravna 0, zero.....nikoli ne veš....kaj se bo zgodilo?....če je mojster ne znan, bo dobil po pipi....če je znan, kot da se ne bi nič zgodilo...še reklamacije ne upošteva.....
P.S. za moje redne stranke sem dostopen 24 ur na noč.....juhuuuuuuuuuuu.... :D :D ....

kurc, kje je fotka??????
Priponke
IMG_3063.jpg
IMG_3063.jpg (109.36KiB)Pogledano 3240 krat
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a brico » 28 Feb 2018, 14:57

drgač, za vse potencijalne rezbarje in DIY umetnike...ne kupujte smeti...če že ne naletite na kaj uporabnega na bolšjaku...dleto na zadnji fotki s štemplom JV...najboljši kos orodja v moji zbirki...anonimus, ročno kovano...imam ga raje kot Rolexa na roki...od parsto dlet v delavnici, ne poznam enega njemu podobnega...potegnem ga enkrat do dvakrat na leto čez kamen...in reže in reže...leseni fileti da vidiš skozi njih...neverjetno...orodje za tisoč let...juhuuuuuuuuuuu... :D ...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a brico » 28 Feb 2018, 15:13

miha napisal/-a:bravo brico,.. sicer nimam pojma ampak izgleda super

a kost se uporablja od kamele (je bolj gosta, npr za rocaje britev se dostikrat uporablja), ali goveja ali kaj drugega?
kost je imitat slonovine...na prvi fotki se vidi kost kot izdelek ki ga nabavljamo in že nalimana in obdelana na loku...slonovina je prepovedana...lahko bi bila goveja, ampak ni potrebe...preveč dela za nič denarja...vmes je črn fiber...nekoč so dajali ebenovino...danes nabavljamo gotove izdelke...če bi se šel umetnosti stare triso let, hmmmmmmm, gdo bi to plačal??????....
mojstri izdelovalci lokov, če jim kateri uspe nadpovprečno, namesto kosti dajajo srebro ali zlato...tudi tista rinka na žabici...boljša palica, boljša oprema...zanimivo je to da Ag ali Au nista nikoli štemplana, kot pri nakitu...
funkcija kosti ni samo estetska...kost drži špico da se ne "razcvate", razpade, poči....ne poznam prave besede...yebeš lok od parsto evrov...ko imaš Peccatte-a za 200 000 euriča v roki se zamisliš...
če koga še kaj zanima, naj vpraša...

še to: lesene kajlice: smreka in javor, se ne limata...vse skupaj je pod kotem in po vseh fizikalnih zakonih držijo žimo da ne leze iz luknje...samo tretja, ponavadi lipa, ki drži žimo narazen se rahlo namaže s klejem...klej drži kot pas ježa...ko vmes vstaviš nož, poči in se zadeva odpre v sekundi, brez poškodb....zato še en nasvet: nikoli se ne igrajte DIY mojstrov...če ni sile ne limajte z dvokomponentnim ali sekundnim lepilom....sploh pa ne z belim mizarskim limom...bel lim je kot čigumi...pa še težko ga je ščistit s površine lesa...sekundno lepilo itak vsi poznate....
zakaj jaz limam kost s sekundnim?...zato da bolje drži...pri menjavi kosti vse skupaj zbrusim stran...nič se ne pozna....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Feb 2018, 16:34

hvala za razlago. ce so gotovi deli potem razumem da se ne ve kaksna kost je, me je zanimalo bolj iz firbca,.. se bolj pa mi je jasno da izdelave kompleksnejsih popravil na koncu malo kdo placa oz bi bil pripravljen toliko investirati.. Zanimivo da cel lok razen malo lepila na prave m delu drzi skupaj samo fizika in kajlanje..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a brico » 28 Feb 2018, 17:37

jaz lahko dam tudi pravo kost....samo jo nimam na lagerju...."umetniki" so jo deklarirali kot mamut....mamut pa ni zaščiten...yebi ga....lahko tudi narediš iz klavirskih tipk....šeenkrat...kdo se bo s tem zayebaval.... še to da naročnika prepričam da je zadevo treba zamenjat je problem....
ko prideš na serrvis z avtom ti mehanik reče: treba je narediti to in tisto...sam si brez besed in rečeš, ja OK....danes so glazbeniki škrtice in šparajo kjer se da...
tukaj je bil primer odletele špice in ni pogovora...ko je zadeva samo malo počena, in jo vidim samo jaz, enostavno odklonim servis....ali boš investiral dodatnih 50 evrov, ali si pa najdi drugega serviserja....simple...
če pa me že prepričajo da zadevo uredim, samo na njihovo odgovornost....

glede slonovine: pred leti so znancu vdrli v hišo v IT....in mu najdli dve slonici (žabice za violino) v sefu....policija in guardia finanza....tega ne vidiš tudi v USA štorijah....vse so mu pobrali in ga kaznovali....prijavil ga je bivši delovec, ki je vedel za kaj gre.....


pri vsaki resavraciji težiš k temu da zadevo saniraš in jo poizkušaš obdržat v originalu...če ne gre , pač ne gre....vsi ti servisi, ki jih jaz opravljam so neinvazivni.....če je pa kaj narobe se drgač pogovarjamo....največja umetnost v celi štoriji: OK, to jaz lahko uredim....tega pa ne znam....torej, če dobim lok za par čefurčkof si upam narediti karkoli....če pa pride svinjarija za parstotisoč euriča, hvala lepa....za to so večji umetniki....Pariz....Cremona....London.....etc.....pa ne da ne bi znal za kaj gre????hopsala.....guardare ma non toccare...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a Puskin » 28 Feb 2018, 18:52

Svaka čast!
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: ...kaj trenutno pocnem?

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Mar 2018, 20:37

Brusim oblice :)...

4D15EB16-0330-45C1-B185-97594CE1886A.jpeg
4D15EB16-0330-45C1-B185-97594CE1886A.jpeg (93.65KiB)Pogledano 3205 krat
britev.si ruleeees :)

Odgovori