Ure

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10
Re: Ure

Odgovor Napisal/-a brico » 11 Feb 2018, 22:44

olly napisal/-a:Pomoje, da ne bo šlo v proizvodnjo. Je vendarle preveč ekstremen.

Sva se pogovarjala s kolegom o tej uri, pa je izjavil, da bi kazalca verjetno počila že ob ploskanju :)
bodi brez skrbi da jo bodo stestirali preden gre na cesto...kazalci si itak najtanjša stvar na uri...zato so glavni tako majhni...
a tvoj prijatelj to tako na blef ugiba ali se spozna????...meni se zdi da kazalci niso najbolj občutljiva zadeva na tej uri....kakorkoli, imel bi ...."pa kud puklo da puklo"...
HOWGH
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a brico » 11 Feb 2018, 22:50

svoj čas so dajali mehanizme v zlate dolarske kovance...Corum...videl v živo...moram vprašat frenda če ga še ima....

sicer, taka ura sigurno ni za bokserja tipo @Puskin@.... :lol: ...čeprav je nežna dušica...juhuuuuuu... 8-)
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Feb 2018, 07:23

Mislim, da bo tale Altiplano ostal zgolj konceptna ura, ker je enostavno preveč krhek in preveč zahteven za izdelavo in servisiranje, da bi se lahko kdaj začel delati za prodajo. Mislim, da je bil Piagetov namen zgolj to, da dokaže, da se da naredit uro, ki ni višja od dveh milimetrov in za podiranje rekorda, ki ga je doslej držal Jaeger-LeCoultre Master Ultra-Thin Jubilee s svojimi 4.05 mm.

Slika

Si sploh predstavljate, kaj pomeni narediti ohišje, vanj stlačiti klasični kaliber, ga zapreti s steklom in zadnjim pokrovom in pri tem ne preseči višine 2 mm, ob vsem tem pa je ura polno funkcionalna, obenem pa za več kot polovico preseže stari rekord??

Lahko, da se motim, ampak zame je to scena z drugega sveta!

Prijatelj za ure živi in diha, zato upam sklepati, da o njih nekaj malega tudi ve. Gre seveda za ugibanje. Dvomim, da je šel kdo ploskat s to uro na zapestju, ker je Piaget ne dovoli novinarjem dati na zapestje niti za namen fotografiranja, da bi lahko ugotavljal, kako se pri tem obnaša.

O, branil se je tudi jaz ne bi nikakor, ker me že od malih nog nezadržno privlači ravno koncept ultra tankih ur. Ne morem razumeti, zakaj si večina ljudi tako zelo želi predimenzioniranih kronografov, ki so na zapestjih moteči, namesto da bi si želeli ure, ki se z zapestjem zlije, uporabniku postane domala neopazna, nikakor pa se ne skrije opazovalcu, ker s svojo minimalistično pojavo in eleganco še kako pritegne pogled.

Saj je tale Corum zanimiv in nekaj drugačnega, a ni za moj okus kljub temu, da mi je bila numizmatika dolgo let tesni spremljevalec.

Slika

Bi se pa počutil zelo priviligiranega, če bi jo imel kdaj priložnost videti v živo!
Zadnjič spremenil olly, dne 12 Feb 2018, 08:19, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Feb 2018, 07:44

Pa še ena zanimivost:

Zgoraj omenjeni 4.05 mm Jaeger-LeCoultre Master Ultra-Thin Jubilee sploh ni drag (17.800 USD) - jemljite to trditev kot zelo ohlapno - glede na to, da je klasični Piaget Altiplano, ki v višino meri 6.6 mm, dražji (19.000 USD z ohišjem iz belega zlata).

Piaget Altiplano je s svojimi 6.6 mm celo višji od Jaeger-LeCoultre Master Ultra-Thin Jubilee in Piageta 900P, ki bi ju zložil enega vrh drugega!

Mislim, da je na tem primeru dovolj dobro ponazorjeno, kakšen neverjeten dosežek predstavlja 2 mm Piaget 900P.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a Puskin » 12 Feb 2018, 09:05

Zame, če ura ni funkcionalno uporabna...enostavno ni ura!
Pa tudi, če je polna komplikacij in zaradi tega nepregledna...sorry, ni zame. Jaz sem pristaš teze, da manj je več in tako kot je napisal Olly, ura se mora zliti z zapestjem. Sicer ti počasi scufa vse jakne, srajce, majice... Vsakič z njo nekam zapneš, itd...
Zato sem tudi prodal Steinhart Aviation, ker je enostavno bila prevelika za moje zapestje.
Nothing less...than BBS

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a Puskin » 12 Feb 2018, 09:07

In dva milimetra ali deset... Ne igra nobene vloge, ko primeš za gun in malo popokaš, gre k hudiču vsaka avtomatika!
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a brico » 13 Feb 2018, 15:12

včeraj sem se pogovarjal s frendom...še ima Coruma...sicer je od fotera...samo se moramo zmeniti gdaj jo bo prinesel...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a brico » 13 Feb 2018, 16:20

olly napisal/-a:Pa še ena zanimivost:

Zgoraj omenjeni 4.05 mm Jaeger-LeCoultre Master Ultra-Thin Jubilee sploh ni drag (17.800 USD) - jemljite to trditev kot zelo ohlapno - glede na to, da je klasični Piaget Altiplano, ki v višino meri 6.6 mm, dražji (19.000 USD z ohišjem iz belega zlata).

Piaget Altiplano je s svojimi 6.6 mm celo višji od Jaeger-LeCoultre Master Ultra-Thin Jubilee in Piageta 900P, ki bi ju zložil enega vrh drugega!

Mislim, da je na tem primeru dovolj dobro ponazorjeno, kakšen neverjeten dosežek predstavlja 2 mm Piaget 900P.

"sploh ni drag"....samo 15 čefurčkov....@olly@, še le začel si, pa ti krila rastejo...vklopi ABS....

sicer sem ga jaz izklopil preden so ga izumili... :lol: ...kakorkoli še rit si ne obrišem če nimam ure na roki...in zmeraj na desni...včasih nosim tri mobitela, pa nisem nikoli pogledal koliko je ura na tem blesimetru....juhuuuuuuu...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a olly » 13 Feb 2018, 20:32

Če ti Coruma uspe dobiti za pokazat, ti le sporoči, kdaj in kje naj se narišem!

Saj sem napisal - vzemite mojo trditev o 'poceni artiklu' zelo ohlapno. Za naše žepe je vsekakor predraga in jaz osebno ne poznam nikogar, ki bi toliko odštel za uro, še za avto stežka.

Toda v primerjavi z omenjenim 6.6 mm Piaget Altiplanom je cenejši in to me kar preseneča, kajti Jaeger-LeCoultre ni kar neka firmica, poleg tega pa Ultra-Thin Jubilee tudi ni ravno Seiko 5 :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Ure

Odgovor Napisal/-a Puskin » 13 Feb 2018, 21:09

Moje mnenje je tako, da so ure vedno bile in tudi bodo drage. Poceni so postale s quartzem.
Moj deda je dal eno plačo za uro in mislim, da je to generalno gledano, tudi danes precej zdrava mera. Kupiš tako drago uro, kot je tvoj mesečni salaire in to je to. To se da spodobno prišparat...
Hm... Kaj pa vaše mnenje?
Nothing less...than BBS

Odgovori