Iritacija zaradi potenja?

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34
Iritacija zaradi potenja?

Odgovor Napisal/-a G_man » 16 Jul 2017, 12:14

Opažam, da imam zadnje čase malenkost iritacije na pregibu na vratu. Tam na polovici med adamovim jabolkom in čeljustjo. Čeprav to je moj "trouble spot" tudi sicer.

Najprej sem sklepal, da je to od britja, ampak tudi če naredim nekaj dni pauze, rdečina ostane. Mogoče se celo poveča.
Tako da sem odkril, da je v poletnih mesecih to nastalo zaradi potenja v tem predelu. In seveda zaradi pregiba polt ostane in začne dražiti kožo.

Ima še kdo podobne težave?
Glede rešitve mi druga ne pade na pamet, kot nanesti baby puder na ta predel. :shock: :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Iritacija zaradi potenja?

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Jul 2017, 12:28

Mogoce gre za "alergijo na svic" ali kaj podobnega in zna pomagati kaksno mazilo s kortikosteroidom (to ti mora zdravnik dati), btw kortikostroidi so tricky...
drugace ma pa isti proizvajalec kot bebanthen eno relativno novo mazilo proti razdrazeni kozi (in ni na bazi kortikosteroidov ipd, je brez recepta), ime mazila je Bepanderm..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Iritacija zaradi potenja?

Odgovor Napisal/-a G_man » 16 Jul 2017, 12:48

Hja, tudi jaz nisem ravno pristaš kortikosteroidov.
Drugače gre za minimalno rdečico, srbi popolnoma nič. Vprašanje je pa res, če je dobro to kar pustiti na daljši rok..
Tako da mogoče poiščem to kremo :)

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: Iritacija zaradi potenja?

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 30 Dec 2017, 01:33

Jaz sem opazil, da pomaga če kakšen dan ne počneš nič takega, da bi švical. Recimo, da bi se bril isti dan kot sem imel trening, party za rdečine. Sicer pa, mogoče krivo tudi to, da si se po britju ulegel in ko glavo držiš dol med gledanjem tvja, se koži med brado in prsmi dotikata in švicaš. Bedne fore ampak verjemi, vse to lahko vpliva.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Iritacija zaradi potenja?

Odgovor Napisal/-a G_man » 30 Dec 2017, 15:55

MaliFric napisal/-a:Jaz sem opazil, da pomaga če kakšen dan ne počneš nič takega, da bi švical. Recimo, da bi se bril isti dan kot sem imel trening, party za rdečine. Sicer pa, mogoče krivo tudi to, da si se po britju ulegel in ko glavo držiš dol med gledanjem tvja, se koži med brado in prsmi dotikata in švicaš. Bedne fore ampak verjemi, vse to lahko vpliva.
Tale z ležanjem je še kako resnična in pri meni zelo vpliva..

Uporabniški avatar
Viking71
Prispevkov:439
Pridružen:04 Apr 2018, 20:24

Re: Iritacija zaradi potenja?

Odgovor Napisal/-a Viking71 » 19 Jun 2018, 13:06

G_man napisal/-a:
30 Dec 2017, 15:55

Tale z ležanjem je še kako resnična in pri meni zelo vpliva..
Evo isto. Včeraj sem dokaj korajžno in zelo suvereno na sprehod popeljal R41 in se po britju takoj počil s knjigo v posteljo... Najprej čudno ščemenje (pod brado op.p.) nato vročina. Nikoli prej še. V pregib med dojkami in vratom sem nato stlačil rob majice in se je čez kake pol ure umirilo..

Mogoče bo Alum Block moj naslednji nakup :shock:
.:a non entity:.

Odgovori