Britje, koliko časa porabim

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori

Koliko časa povprečju porabim za 1 britje

Manj kot 5 minut.
0
Brez glasov
Do 5 minut.
1
8%
Do 10 minut.
2
17%
Do 15 minut.
1
8%
Do 20 minut.
6
50%
Do 30 minut
1
8%
Več kot 30 minut.
1
8%
 
Skupaj glasov: 12

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Britje, koliko časa porabim

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Maj 2017, 20:17

..sicer odvisno od mooda, orodja, temeljitosti in pomanjkanja casa :evil: :
- ce se brijem z DE ali SE (ziletke) cca 5-10 min
- ce se brijem z britvijo, cca 10-15 min, se kaksna minutka za stropanje in ciscenje britve.

Sem se pa na zacetku bril z britvijo (v svet klasicnega britja sem vstopil prek britve, prvo britje z ziletko je padlo sele cez nekaj let :D) v povprecju pol ure,.. prva britja so bila seveda daljsa (in slabsa :D.
V bistvuje bilo moje prvo britje z britvijo taksno: ob 2h zjutraj, k osem restavriral rezilo, ga nabrusil na idamantnih brusih (tega se nikoli ne dela :D), ter postropal na pasu od hlac, rocajev se nisem naredil zato sem se bril le z rezilom. Trajalo je po moje cca 45 minut, v bistvu je bilo verjetno (kvalitativno gledano) najslabse britje ever, smao obcutek je bil pa neprecenljiv :).. Malo me cudi d asem se uspel obriti s tako nabruseno britvijo in da se nisem porezal :roll: ..
britev.si ruleeees :)

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: Britje, koliko časa porabim

Odgovor Napisal/-a iii » 21 Maj 2017, 19:57

Ponavadi se mi vedno mudi, tak da ...

Hitro namočim čopič-spenim milo in namažem--pol pa DE ponavadi istosmerno in protismerno in puf AS gor ter že letim
Nekje v Savinjski dolini...

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Britje, koliko časa porabim

Odgovor Napisal/-a G_man » 22 Maj 2017, 08:33

Včasih sem se veliko ukvajal s predpripravo (vroča brisača itd.), peno sem izdeloval na dlani do perfekcije. Bril sem se pozno zvečer in sem imel čas.
Zdaj se brijem zjutraj - peno zmešam na obrazu, 3-je prehodi in gasa. Danes sem bil spet pozoren na uro. 15 min vse skupaj.

Eeeem, nekdo se obrije v 5 minutah! :) A to britev nastropaš kar na milu, pol pa na suhi obraz ATG direktivos? :lol:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Britje, koliko časa porabim

Odgovor Napisal/-a miha » 22 Maj 2017, 16:59

CG_man: ce si mislil mene,... z DE v 5 min se obrijem v 1 ATG, mogoce kaksen popravek, copic ze prej dam namakati. Pri britvi pa malo dalj (enako ATG in kaksen popravek, najveckrat pa 2 ATG s kaksnim popravkom na koncu).
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Britje, koliko časa porabim

Odgovor Napisal/-a G_man » 22 Maj 2017, 21:00

@Miha, sicer nisem tebe mislil (sem bil pod vtisom, da si ti "obkrožil" 15 min), ampak vsaka čast, da se obriješ v 5 minutah z DE. Je pa res, da en pass ATG dopušča tako brzino. Jaz bi se auslezal :D

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: Britje, koliko časa porabim

Odgovor Napisal/-a iii » 23 Maj 2017, 14:11

Tisti 5minutnež sem bil jaz :lol:

DE, čopič za 10sek pod vročo vodi, v drugi roki pa že odvita posodica z Arkom in pol "blitzkrieg" :twisted:
Nekje v Savinjski dolini...

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Britje, koliko časa porabim

Odgovor Napisal/-a Puskin » 31 Maj 2017, 22:42

Danes pol ure s tuširanjem na koncu in pripravo pene na začetku. Bril sem pa en teden stare ščetine, pri tem mi je bila v breme že slaba klinga v slantu. Ureznin sicer ni, me pa malo peče koža...po Pinaudu seveda!
Nothing less...than BBS

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Britje, koliko časa porabim

Odgovor Napisal/-a vostok » 02 Jun 2017, 17:29

Morda bi bilo dobro malo bolj natančno definirati, kaj paše pod "britje". Sam v to štejem čas od trenutka, ko primem v roke čopič z namenom zmehčanja vozla v topli vodi, do trenutka, ko po britju nanesem AS in pospravim očiščen brivnik ali britev. Čas tako lahko variira ob uporabi britve, ki zahteva stropanje, ali v primeru penjenja mila s sintetičnim čopičem, ki ne potrebuje predhodnega namakanja.
Ob upoštevanju vseh spremenljivk tako običajno porabim med 35 in 45 minut, vključujoč tuširanje, pranje glave, sušenje las in umivanje zob (in posedanje na školjki) :) Na "britje" odpade cca 20-30 minut.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Britje, koliko časa porabim

Odgovor Napisal/-a blaz » 31 Jul 2017, 10:53

Se strinjam Vostok. Zato sem tudi glasoval za +30min :)

Odgovori