Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Maj 2016, 17:22

Meni je bila od vseh se najbolj vsec rdeca proraso krema, napram vsem pa ne pretirano, je tudi nisem prakticno nic rabil.. Bolj za probo kot kaj drugega..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a G_man » 23 Maj 2016, 17:26

Jaz imam tudi eno rdečo proraso kremo, še praktično nedotaknjeno.
Bom upoštaval @Puskinov nasvet in pretiraval z vodo, pa da vidimo :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Puskin » 24 Maj 2016, 07:46

Jaz sem začel z zeleno. Rdeča se mi je res zdela rahlo presuha, kot je že Olly napisal, a me je zadnjič lepo presenetla. Namreč, nastepel sem jo rahlo premokro in je bila odlična. Zmotil me je edino vonj...morda, ker jo nisem že dolgo uporabljal.
Nothing less...than BBS

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 24 Maj 2016, 08:30

miha napisal/-a:Meni je bila od vseh se najbolj vsec rdeca proraso krema, napram vsem pa ne pretirano, je tudi nisem prakticno nic rabil.. Bolj za probo kot kaj drugega..
Miha, meni je pa milo, ki sem ga kupil od tebe še najboljše, čeprav je res da sem sprobal le par kremic oz. mil. Peppermint ga kuri. :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Maj 2016, 16:31

MaliFric napisal/-a:
miha napisal/-a:Meni je bila od vseh se najbolj vsec rdeca proraso krema, napram vsem pa ne pretirano, je tudi nisem prakticno nic rabil.. Bolj za probo kot kaj drugega..
Miha, meni je pa milo, ki sem ga kupil od tebe še najboljše, čeprav je res da sem sprobal le par kremic oz. mil. Peppermint ga kuri. :D
Tisto je pa Strop Shoppe, zelo dobra mila, precej boljsa kot proraso glede na moje izkusnje. Za mentoj sicer jaz uporabljam (bolj redko) Frostbite od Krampert's-a
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a G_man » 24 Maj 2016, 21:27

Puskin napisal/-a:Jaz sem začel z zeleno. Rdeča se mi je res zdela rahlo presuha, kot je že Olly napisal, a me je zadnjič lepo presenetla. Namreč, nastepel sem jo rahlo premokro in je bila odlična. Zmotil me je edino vonj...morda, ker jo nisem že dolgo uporabljal.
Evo, sem se ravnokar obril in uporabil rdečo proraso kremo. Ne vem, ni me prepričala. Sem bil velikodušen z vodo, ampak drsnost vseeno ni bila taprava.
Ne izključujem, da ga nisem kje biksnil, ampak glede na to, koliko kvalitetnih mil imam, jim bo ta krema lahko sidekick, kaj več pa ne :P

Edit: moj stoti prispevek :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Puskin » 24 Maj 2016, 23:25

Saj tudi mene ne, a ker ju mislim dokrajčit, sem bil prijetno presenečen po eksperimentiranju.
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
_mack_
Prispevkov:20
Pridružen:18 Nov 2015, 17:47

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a _mack_ » 31 Maj 2016, 10:19

Strop Shoppe - BAKER STREET with tallow je še vedno moj favorit. Tudi tako znana in moja težkodočakana Razorock DonDonato ni kaj prida-> peni se odlično, materjala pa nobenga - je zelo pusto milo.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Puskin » 22 Dec 2016, 17:33

Zakaj pri Celli nikakor ne dobim tako dobre pene kot sem prvič? Postopek je vedno enak: namočim penzl in v posodico z milom nakapam vodo. Pol odcedim vse skupaj in nabiram mil, ki takoj pada direkt v scuttle. V scuttlu ga še do konca razbesnim in grem v napad. Nikakor pa ni več tiste drsnosti po pasaži, kot prvič!
Kje ga še kam mimo?
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a olly » 22 Dec 2016, 18:03

Pomoje, da je napaka v tem, ker namakaš Cello oz. ker nanjo nakapljaš vodo.

Cella tega ne rabi, zelo je mehka.

In ko jo še razmočiš in s tem še dodatno razmehčaš, ima čopič težave z nabiranjem, ker jo samo premetava z enega na drug konec posode, nabere jo pa ne.

In premalo drsnosti bi jaz pripisal temu, da imaš na čopiču premalo mila, zato je pena revna.

Odgovori