Klasično britje v brivnici, frizerskem salonu

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
goba
Prispevkov:9
Pridružen:23 Nov 2013, 00:09
Klasično britje v brivnici, frizerskem salonu

Odgovor Napisal/-a goba » 06 Dec 2013, 12:31

Torej ker se sam zanimam da bi odprl moško brivnico oz. salon sm na obrtno zbornico naslovil vprašanje v zvezi z britjem.
Dobil sm zelo izčrpen odogvor. Skratka rezultat tega je, da je klasično britje v salonu DOVOLJENO samo v primeru da se uporablja klinca za enkratno uporabo...
Torej navadno ali pa z shavette britvico.

Bajkman

Re: Klasično britje v brivnici, frizerskem salonu

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Dec 2013, 12:45

Hvala za informacijo. @miha bo vesel in žalosten obenem. :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Klasično britje v brivnici, frizerskem salonu

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Dec 2013, 13:59

:D :D ... to se je tudi meni zdelo, in je po moje pametno.. zalosten zaradi tega ne bom ker itak brivec nebi od mene kupil custom restavrirane britve" ampak eno poceni ki je se dovolj funkcionalna da dela dobro, predvidevam da ma tudi raj plasticni rocaj napram kaksnemu eksoticnemu lesu ...

je pa to kar zanimiva tema, sem slisal ze za 3 (ce se ne motim) ki bi odprli klasicno brivnico .. tko da zadeva je ocitno kar in, upam da vam rata... je pa res da za vsako britje 1 shavette klinco porabiti zna bit malo drago ? Poleg tega sem tudi ze parkrat razmisljal, klinco ze zamenjas, samo tisto drzalo ki je potencialno ravno tako lahko okuzeno (slpoh glede na vso peno ki se premazuje cez itd itd) in je posledicno ravno tako lahko vir okuzb oz bi ga bilo potrebno sterilizirati..? glede na to da so te shavette poceni itd bi predlagal da si ta rocaj oz nosilec kamor bos dajal kline vmes namocis v kaksno industrijsko razkuziulo, ala ameriski barbacide, se ga odbi tudi pri nas ... (je pa strupen, tako da je treba pol sprati po moje, nisem pa bral navodil)

evo se malo branja na to temo
http://britev.si/viewtopic.php?f=8&t=26&hilit=bolezni
britev.si ruleeees :)

goba
Prispevkov:9
Pridružen:23 Nov 2013, 00:09

Re: Klasično britje v brivnici, frizerskem salonu

Odgovor Napisal/-a goba » 06 Dec 2013, 16:56

Ja sem razmišljal recmo, če bi lahko imel redne goste da bi potem imel vsak svojo britev in jo načeloma nebi bilo treba menjat.
Tok drage pomoje spet niso, sploh če kupiš na veliko količino. Itak pa imaš tudi veliko sterilizatorjev. Treba je definitivno razmislit. Še prej pa šolo dokončat ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Klasično britje v brivnici, frizerskem salonu

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Dec 2013, 18:05

:D :D. Aja ti se solo delas .. To pa zna se trajati, da te kdo ne bo prehitel. Ideja o tem da ima vsak svojo britev in da jih mas pr sebi in dobis cenej je odlicna (nekaj podobnega sem jaz razmisljal, samo bolj teoreticno ker brivnice nisem mislil odpirat :D). To je podoben princip kot mas v USA kadilnice cigar za kesarje, vsak ma svoj predal pa notr cigare in hodjo tja kadit.

Glede sterilizacije: najboljsi je avtoklav (sterilizacija s paro) lahko ti ga tudi jaz pomagam naredit z nasveti, ampak problem je ta da rocaji tega ne bojo zdrzali
britev.si ruleeees :)

goba
Prispevkov:9
Pridružen:23 Nov 2013, 00:09

Re: Klasično britje v brivnici, frizerskem salonu

Odgovor Napisal/-a goba » 06 Dec 2013, 23:08

Ne jaz sm že dost star. Zanimam se za prekvalifikacijo za frizerja samo brez brivnice se pač tega ne grem. Mam pač neko zamisel, ki pa je zelo odvisna od tega a lahko brijem ;)

Bajkman

Re: Klasično britje v brivnici, frizerskem salonu

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Dec 2013, 23:10

Zamisli nam sicer nisi zaupal. Konec koncev je seveda razumljivo, saj je to poslovna ideja. Niti jaz je ne bi... :lol: :D

A vseeno, zakaj pa ne bi bril s Shavette?

goba
Prispevkov:9
Pridružen:23 Nov 2013, 00:09

Re: Klasično britje v brivnici, frizerskem salonu

Odgovor Napisal/-a goba » 07 Dec 2013, 00:45

Mislim seveda da bi ane. Tako da se bom tega verjetno res lotil ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Klasično britje v brivnici, frizerskem salonu

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Dec 2013, 11:00

ja poslovnih idej je bolje ne prevec naokoli zaupati da te kdo ne prehiti na koncu :d ... keep us posted ko bos lahko ;)
britev.si ruleeees :)

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Klasično britje v brivnici, frizerskem salonu

Odgovor Napisal/-a chrom » 07 Dec 2013, 13:35

Kako pa je lahko KATERAKOLI ziletka ceneje od ziletke v shavette?

Tam notri se uporablja po dolgem prerezana katerakoli ziletka. Torej imas 1 ziletko za 2 stranki.

Kje je problem?

Odgovori