Mike's Natural Soaps

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:
Mike's Natural Soaps

Odgovor Napisal/-a TMB » 29 Sep 2013, 22:34

Pred nekaj časa sem naročil 9 vzorcev mil Mike's Natural Soaps. Upam, da vas ne moti, če sem objavim svoje recenzije posameznih vonjev.

Vonji, ki sem jih naročil:
Zadnjič spremenil TMB, dne 26 Nov 2013, 13:04, skupaj popravljeno 9 krat.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Evkaliptus in limonska trava

Odgovor Napisal/-a TMB » 29 Sep 2013, 22:40

Slika

Mike’s Natural Soaps so trenutno zelo popularna mila obrtniškega izvora. Zaradi odličnih recenzij, ki jih ta mila dobivajo zadnje čase sem se odločil, da naročim nekaj različnih vzorcev in jih preizkusim.

Prvo v vrsti je bilo milo z vonjem limonske trave in evkaliptusa. Vonj je izredno svež in prijeten in je predvsem primeren za pomlad in vroče poletne mesece. Prevladuje sicer limonska trama, a se vseeno zazna nekaj evkaliptusa. Milo ne vsebuje mentola. Vonj je izredno močan takoj ko se začne ustvarjati peno in do konca britja ne zbledi preveč.

Milo potrebuje več vode kot ste mogoče navajeni. Zaradi večje količine vode v peni ta kožo izredno vlaži. Prav tako je pena gosta in izredno spolzka. To zagotovi izredno britje in ni težko videti, zakaj so Mikova mila postala tako popularna.
  • Prijetnost vonja: 8/10
  • Intenzivnost vonja: 9/10
  • Kvaliteta pene: 9/10
Milo brez težav ocenim z 9/10. Ko bom naročal polno velikost izdelkov bo milo limonska trava in evkaliptus definitivno našlo svojo pot v moj nakupovalni voziček.
  • Cena: Milo v pločevinasti posodici lahko dobite za $10.50 v kosu pa $8.00. Vzorec stane $1.00.
    Pri naročanju je potrebno biti potrpežljiv, saj je Mike to leto diplomiral, se poročil in preselil proizvodnjo. Vse to pomeni, da je v rahlem zaostanku pri naročilih. Vseeno pa se splača počakati za njegove izdelke.
Uporabljena oprema:
  • Čopič: Frank Shaving Faux Agate
  • Brivnik: Weber DLC
  • Britvica: Polsilver Super Iridium
  • Posoda: “Estremoz” V2
Sestavine:
Distilled water; saponified tallow and stearic acid; vegetable glycerin; saponified kokum butter, avocado oil, and shea butter; lanolin, fragrance and/or essential oil(s); saponified coconut oil; kaolin clay, vitamin E.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Pomaranča, cedra in črni poper

Odgovor Napisal/-a TMB » 29 Sep 2013, 22:44

Slika

Naslednji v vrsti vzorcev mila Mike’s Natural Soaps je bil eden izmed vonjev, ki me je izredno zanimal, saj ga uporabniki pogosto hvalijo na raznih brivskih forumih. To je vonj pomaranče, cedre in črnega popra.

Moram priznati, da mi vonjava ni bila preveč všeč. Pomarančo se vonja šele proti koncu britja in še to je vonj zelo prikrit. Na žalost prevladujeta črni poper in cedra, kar mi ni bilo všeč. Poleg tega je vonj precej močan, traja čez celotno britje in zelo malo zbledi.

Kvaliteta pene bila odlična – spolzka ter izredno vlažilna za kožo. Tu se res ni kaj pritoževati.
  • Prijetnost vonja: 5/10
  • Intenzivnost vonja: 8/10
  • Kvaliteta pene: 9/10
Kljub temu, da milo ustvari izredno peno pa mi vonj ni bil všeč. Zaradi tega tudi ne mislim kupovati polne velikosti izdelka. Milu bi vseeno prisodil oceno 7/10.
Uporabljena oprema:
  • Čopič: Semogue LE
  • Brivnik: Gillette Super Adjustable
  • Britvica: Polsilver Super Iridium
  • Posoda: “Estremoz” V2
Sestavine:
Distilled water; saponified tallow and stearic acid; vegetable glycerin; saponified kokum butter, avocado oil, and shea butter; lanolin, fragrance and/or essential oil(s); saponified coconut oil; kaolin clay, vitamin E.
Zadnjič spremenil TMB, dne 29 Sep 2013, 22:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Bay Rum

Odgovor Napisal/-a TMB » 29 Sep 2013, 22:48

Slika

Bay rum je klasična dišava, ki se precej razlikuje od proizvajalca do proizvajalca. Sicer mi večina bay rum izdelkov nima prijetnega vonja, a to milo je eno izmed izjem. Vonj je možat, začinjen. Možno je vohati klinčke, cimet in ostale začimbe. Moč vonjave je izredna in čez celotno britje zelo malo zbledi.

Pena, ki nastane je, kot sem že večkrat omenil, neverjetna. Ponudi izredno zaščite kože med britjem. Po britju je koža mehka in izredno prijetna na dotik. Milo kože ne izsuši.

Ugotovil sem tudi, kako čim bolje izkoristiti majhno površino vzorca. Najbolje je, da se ga s prsti pritisne na dno kakšne prazne skodelice. S tem se milo splošči in površina vzorca se poveča. Čopič tako lahko pobere večjo količino mila in s tem je kvaliteta pene še boljša.
  • Prijetnost vonja: 8/10
  • Intenzivnost vonja: 8/10
  • Kvaliteta pene: 9/10
Milu dajem končno oceno 8/10 in ga priporočam vsem ljubiteljem te tradicionalne moške vonjave. Sam bom v prihodnosti verjetno kupil polno velikost izdelka.
Uporabljena oprema:
  • Čopič: Frank Shaving Faux Agate
  • Brivnik: Gillette NEW
  • Britvica: Polsilver Super Iridium
  • Posoda: “Estremoz” V2
Sestavine:
Distilled water; saponified tallow and stearic acid; vegetable glycerin; saponified kokum butter, avocado oil, and shea butter; lanolin, fragrance and/or essential oil(s); saponified coconut oil; kaolin clay, vitamin E.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Madžarska sivka

Odgovor Napisal/-a TMB » 29 Sep 2013, 22:52

Slika

Naslednji od vzorcev mil Mike’s Natural Soaps je bil vonj madžarske sivke. Milo je izdelano iz eteričnega olja, ki ponuja malce drugačen vonj sivke kot ste ga mogoče vajeni. Prav tako je vonj izredno močan in ga lahko vohamo tudi, ko smo z britjem že zaključili.

Vonj mi je bil izredno všeč in na nek način sem si oddahnil, da se razlikuje od običajne sivke, saj mi ta običajno ne diši. Ta je cvetličen, definitivno pa se razločijo tudi zeliščni in zemeljski toni.

Do sedaj se mi je ta vzorec še najlepše spenil, kar sem dosegel s tem, da sem ga dodobra pritisnil na dno plastične posodice. Milo je malo bolj žejno in če postopoma dodajate vodo vas to nagradi z izredno peno, ki med britjem ščiti in vlaži vaš obraz. Nič novega torej, saj je bila taka izkušnja z vsemi vzorci, ki sem jih do sedaj preskusil.
  • Prijetnost vonja: 8/10
  • Intenzivnost vonja: 9/10
  • Kvaliteta pene: 9/10
Milu dajem končno oceno 8/10 in ga priporočam vsem, ki jim sicer vonj sivke ne ustreza. Sam bom v prihodnosti definitivno kupil polno velikost izdelka.
Uporabljena oprema:
  • Čopič: Frank Shaving Faux Agate
  • Brivnik: Vintage Bakelite Slant
  • Britvica: Polsilver Super Iridium
  • Posoda: “Estremoz” V2
Sestavine:
Distilled water; saponified tallow and stearic acid; vegetable glycerin; saponified kokum butter, avocado oil, and shea butter; lanolin, fragrance and/or essential oil(s); saponified coconut oil; kaolin clay, vitamin E
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Kokos

Odgovor Napisal/-a TMB » 29 Sep 2013, 22:55

Slika

Naslednji vzorec Mikovih mil je bila njegova verzija kokosa.

Ko sem odvil ta majhen kos mila sem bil precej presenečen, saj je bil ta obarvan rjave barve. Ta barva se je kasneje prenesla tudi na peno, ki je svetlo rjave barve. Na srečo ta ni obarvala dlake brivskega čopiča.

Ko smo ravno pri peni, je bila ta taka kot do sedaj že lahko predvidevate. Vem, da se pri vsaki recenziji ponavljam, zato bom kratek: pena je enostavno spektakularna.

Kar pa na žalost ni bilo dovolj, da bi vzljubil vonj mila. Sem velik ljubitelj kokosa in njegovega vonja, a Mikovo milo je pretirano sladko – verjetno zaradi dodane vanilije. Kot bi odprli steklenico Malibuja in povohali pijačo. Nekaterim je sladek vonj kokosa všeč, meni ne preveč.
  • Prijetnost vonja: 5/10
  • Intenzivnost vonja: 8/10
  • Kvaliteta pene: 9/10

    Milu dajem oceno 7/10. Na žalost me je presladek vonj odbil od nakupa polnega izdelka. Če imate raje sladek kokos je to prav nakup za vas, drugače pa mnogo bolj priporočam kokosovo kremo Taylor of Old Bond Street.
    Uporabljena oprema:
    • Čopič: Wet Shaving Products “Monarch” High Mountain White
    • Brivnik: Weber DLC
    • Britvica: Polsilver Super Iridium
    • Posoda: “Estremoz” V2
Sestavine:
Distilled water; saponified tallow and stearic acid; vegetable glycerin; saponified kokum butter, avocado oil, and shea butter; lanolin, fragrance and/or essential oil(s); saponified coconut oil; kaolin clay, vitamin E
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Mike's Natural Soaps

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Sep 2013, 23:33

super za ta prispevek,... ce bomo imeli kaksen get2gether mogoce lahko prineses s seboj da izkusimo vonje v zivo, naredimo posledicno kaksen skupisnki nakup z namnom nizanja stroskov postnine itd... (ce bos za seveda)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Mike's Natural Soaps

Odgovor Napisal/-a TMB » 30 Sep 2013, 00:06

Bi prinesel, ampak teh vzorcev hitro zmanjka, saj gre za majhen kos mila in ga na žalost hitro zmanjka. Če pa bom do takrat imel že kakšno milo v polni velikosti, ga z veseljem prinesem. :)
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Mike's Natural Soaps

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Sep 2013, 00:10

ja si predstavljam ja,.. saj sem mislil predvsem zaradi vonja,.. peno pa skompenziramo s tvojimi opisi :) ..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Mike's Natural Soaps

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Sep 2013, 01:00

TMB napisal/-a:Pred nekaj časa sem naročil 9 vzorcev mil Mike's Natural Soaps. Upam, da vas ne moti, če sem objavim svoje recenzije posameznih vonjev.

Vonji, ki sem jih naročil:
Hvala za tvoj trud. Za dodatno motivacijo pa dokaz, da dober glas seže v deveto vas:

https://slo-tech.com/forum/t363151/349

Odgovori