2016-10-SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: 2016-10-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Okt 2016, 07:17

milo: Alvarez Gomez
copic: Plisson
brivnik: Fassn slant
AS: Affodita / l'Occitane balm

IMG_8294.JPG
2016-10-27 SOTD by miha @ www.britev.si
IMG_8294.JPG (138.2KiB)Pogledano 7516 krat
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2016-10-SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 27 Okt 2016, 10:56

Brivci moji...tudi jaz sem imel peresni dan, a šele potem, ko je slant opravil prvi prehod v večdnevni bradi.
Žal me cajt baše na polno in mojih opisov že dolgo ni več.
Torej, da na hitro povzamem britje...prvo pasažo sem opravil s slantom. Delal je brazdo v večdnevni bradi, utopljeni v peni Speick mila. Ostale pasaže sem opravil s Featherjem. Obrito je blo BBS, a samo britje zelo povprečno, če ne že bolj na slabši strani. Enostavno mi milo ne paše, al pa sem jaz butelj in ne znam nastepat te smetane kot bi mogel. Zame, to milo enostavno ni dovolj spolzko. Pri buffingu se mi brivnik kar zalima za kožo.
Pa sem izmil obraz, splahnil scuttle in posegel po koščku Arko mila. V grobe brazde scuttla sem naribal milo in z Omego razbesnel peno.
Pa sem krenil nad glavo. Kaj naj rečem? En drek vse skupaj. Obril sem se sicer BBS, a kot da bi z brivnikov vlekel po radirki. Seveda sem tu in tam pridelal majhno pikico, ki pa so ob splahnjevanju z vodo izginile. Britje sem zaključil pod tušem in obrito površino razkužil z Clubmanom. Odličen vonj.
Sklep je po britju padel...grem v nabavo novega mila!
Sklep sem potrdil s požirkom oštrega.
In to je to. :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2016-10-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 27 Okt 2016, 11:01

Puskin napisal/-a:Brivci moji...tudi jaz sem imel peresni dan, a šele potem, ko je slant opravil prvi prehod v večdnevni bradi.
Žal me cajt baše na polno in mojih opisov že dolgo ni več.
Torej, da na hitro povzamem britje...prvo pasažo sem opravil s slantom. Delal je brazdo v večdnevni bradi, utopljeni v peni Speick mila. Ostale pasaže sem opravil s Featherjem. Obrito je blo BBS, a samo britje zelo povprečno, če ne že bolj na slabši strani. Enostavno mi milo ne paše, al pa sem jaz butelj in ne znam nastepat te smetane kot bi mogel. Zame, to milo enostavno ni dovolj spolzko. Pri buffingu se mi brivnik kar zalima za kožo.
Pa sem izmil obraz, splahnil scuttle in posegel po koščku Arko mila. V grobe brazde scuttla sem naribal milo in z Omego razbesnel peno.
Pa sem krenil nad glavo. Kaj naj rečem? En drek vse skupaj. Obril sem se sicer BBS, a kot da bi z brivnikov vlekel po radirki. Seveda sem tu in tam pridelal majhno pikico, ki pa so ob splahnjevanju z vodo izginile. Britje sem zaključil pod tušem in obrito površino razkužil z Clubmanom. Odličen vonj.
Sklep je po britju padel...grem v nabavo novega mila!
Sklep sem potrdil s požirkom oštrega.
In to je to. :D
Predlagam Stirling :D
https://shavingtime.co.uk/collections/t ... ng-soap-co

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2016-10-SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 27 Okt 2016, 11:02

Čisto neobvezujoč predlog:

Tabac.

Še rajši Haslinger.

Oba sta vrhunska.

Ne ugovarjam Stirlingu, seve :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2016-10-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 27 Okt 2016, 11:05

olly napisal/-a:Čisto neobvezujoč predlog:

Tabac.

Še rajši Haslinger.

Oba sta vrhunska.

Ne ugovarjam Stirlingu, seve :)
Točno, Tabac! Na tega sem pa pozabil. :) Dobavljiv takoj in spolzek kot khm..

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2016-10-SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 27 Okt 2016, 14:10

Taka je zadeva...od soforumaša bom vzel en kos Celle, ker jo še nisem probal in v milerja grem iskat Tabaca, ker sem z njim zadovoljen.
Ostale raritete pa ob priliki!
Hvala za predloge.
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2016-10-SOTD

Odgovor Napisal/-a brico » 27 Okt 2016, 14:16

temu se reče exote...Aleppo... ...uf, iz spoštovanja do negdanjega mesta, sem umaknil smeška...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2016-10-SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 27 Okt 2016, 21:14

Grozota Brico! Krasno mesto so zradirali! Drekači!
Kos alepskega mila, ki si mi ga poslal, hranim kot svetinjo! Ne vem, ne upam si ga porabit, le tu in tam ga malo povoham.
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-10-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Okt 2016, 21:31

aleppsko milo drugace trzi ena francoska firma,.. jaz se mga dobil iz poljske (to francosko firmo), za britje se sicer zelo slabo peni ampak ima dobre performanse,za tus se nisem psrobal,.. imajo pa to milo, francosko firmo tudi pri nas (stacuna Flet, Ljubljana, sme ga zadnjic pocahnal)


..glede radiranja mesta,.. budale pac,.. stvari prevec eskalirajo in se nobeden ne zna ustaviti ko je se cajt... potem gre vse samo se navzdol... :(
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2016-10-SOTD

Odgovor Napisal/-a brico » 27 Okt 2016, 22:58

aleppo, meni osebno najboljše britje...dobro predpranje, milo + topla voda, potem fejspenzlanje....nobene pene navidezno...brivnik samo liže...juhuuuuu....
šlo je za 50% lorber, 50% olivc milo....
@Puskin@, mislim jaz na tebe.... :lol: ....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori