Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42
Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 07 Okt 2016, 14:17

naslednji teden grem nazaj na kartušo za eksperiment. V kolikor ne bo iritacije in bo koža postajala bolj gladka in po britju ne bom flekast. Prodajam r41 in merkur open comb. Dovolj mi je, da imam po britju pekočo kožo in koža je čedalje grša, kot bi se dlake vraščevale. Škoda, ker je svoje vrsten užitek pri tej tradicionalnosti. hvala za vse vaše nasvete in potrpežljivost.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a olly » 07 Okt 2016, 15:06

Blaž, ne prehitevaj in bolj na lahko jemlji britje, resno.

Si edini, za katerega vem, da se mu podira svet, ko britje ne dosega perfekcije :)

Za zdaj naredi en bistven korak: nehaj se brit v ATG smeri.

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 10 Okt 2016, 18:18

Zanimivo spoznanje danes zjutraj. Ampak o tem malo kasneje. Kot sem omenil nekaj postov nazaj, sem rekel, da ta teden poskusim nazaj s svojim Mach3. In ta misel se je tudi prikradla v glavo, še preden sem dejansko zbudil. Malo sem kolebal in v mislih razmišljal o stvareh kot so: lahka roka, čisti rez, čim manj ponovitev. Pa bi mogoče šlo skozi. Seveda sem mislil na Mühlle brivnik. Načeloma je moja druga stvar zjutraj zajtrk. Brez tega se nič ne nadaljuje. Ampak danes ne.

Poiščem Cello. Pred tem splahnem in umijem obraz s tem milom. Naredim peno. Dobro, da imam Omego z obilo hrbtenice in pena se začne delati v prvih nekaj sekundah po neusmiljenem pritisku čopiča v milo. Potem še malo peno/kremo razvijam na obrazu. Poiščem Mach3, dam novo kartušo in gremooo. S prvim potegom sem ugotovil, da imam konkretno trše in gostejše kocine kot sm jih imel. Šlo je na trdo, kot bi z strgalnikom vlekel po sebi. A vseeno nobenih vidnih posledic (rane, rdečice). Na bradi je bilo njatežje in najmanj udobno. Tudi na področju vratu ni ravno rezalo kot bi si zamislil. A vseeno nobene rdečice ali nerpijetnega občutka. A na koncu sem videl, da bo treba popravljati. In sem posegel po Mühle-ju.

Rezultat: brez grde neprebavljive rdečice, vredu obrit na pogled, na otip pa nič kaj bolj gladkejše. Po vratu še vedno črne pike kot bi imel brado staro en dan.
Svetla točka tega britja: občutek po britju je bil OK, osvežilen.
Zaključek: Nadaljna uporaba Mühlle-ja, ker takoj naredi "clean cut"

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 10 Okt 2016, 18:21

Prijetna ugotovitev saj mi tako ne bo treba dvomiti v performans DE brivnikov
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a olly » 10 Okt 2016, 18:40

:D

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Puskin » 11 Okt 2016, 01:24

Jaz sem brez povratka ugotovil, da tako gladek kot sem po britju z DE, z mach3 nisem bil nikoli. :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a olly » 11 Okt 2016, 06:26

In jaz sem brez povratka ugotovil, da se tako neboleče in z veseljem nisem z Mach3 nikoli bril, kot se zadnji 2 leti z DE in SE brivniki.

Resno, v časih britja z Mach3 sem dobesedno trpel. Žena me je kar naprej priganjala, da naj se že enkrat obrijem, da tak neobrit po svetu ne morem hodit. Jaz pa sem odlašal in odlašal, vedoč, da bo ponovno britje ponovna kalvarija.

Zdaj tega ni več, od britja me odvrne edino pomanjkanje časa.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a G_man » 11 Okt 2016, 09:35

In jaz sem brez povratka ugotovil, da toliko denarja, kot sem zapravil za DE britje, nisem prej nikoli :twisted:

Drugače pa se je kdaj tudi v moje misli prikradlo vprašanje, ali je britje s kartušami res bilo tako slabo, glede na to, da sem včasih porabil pol manj časa in nobenih priprav. Potem pa se spomnim, da je bilo britje včasih muka in sem ga vedno prelagal (kot pravi tudi Olly). Razlog za večjo angažiranost je pa seveda v tem, da je britje postalo hobi in zato stremimo k perfekciji. ;)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 11 Okt 2016, 09:49

Moj zaključek po 2 letih DE britja pa je takle. Vse kar je nad 4dni stara brada, je DE absolutni zmagovalec vsaj pri WTG.
Še vedno pa dosežem popolnoma gladko kožo z manj posledicami s kartušo (AS ne peče, po DE pa AS peče). Tako da še vedno kombiniram - slant za prvi WTG prehod, nato zaključek XTG+ATG s kartušo.

Ni pa boljšega občutka kot prvi rez s slantom v 1 tedensko brado. Ko vroč nož skozi puter. 8-)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a olly » 11 Okt 2016, 09:55

Jaz kombinacij DE/Mach3 ne prakticiram in tudi ne porabim nič več časa, kot sem ga prej za kartuše.

Kompletno se obrijem z DE brivnikom, tudi z R41 na najbolj problematičnih koncih, kot so kotički ust, območje nad zgornjo ustnico in področje tik pod nosom.

DE brivniki so preprosto učinkoviti, so orodje, ki služi namenu in ne stremim k perfekciji, ker za to ni potrebe - se preprosto obrijem, resda pikolovsko po vsaki uporabi umijem ves pribor in to je to.

Če imam čas in idejo, pa še stisnem tisto fotko, ki vam jo pokažem, da še koga navdušim za kakšen nepoznan produkt.

Odgovori