Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42
Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 14 Sep 2016, 16:14

a kaj, ko roka slej ko prej gre proti obrazu. Točno do tiste točke, ko itak veš, brez da tipaš, da te bo tam zbodlo :D

Ampak ja. V vsem napisanem se strinjam.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Sep 2016, 19:48

.. neka jidej, ce bo kaj pomagalo, pri Muhle R1 jaz:
- skoraj vedno grem samo ATG, ponavadi 2x,..
- roko super lahko,... ostalo naredi brivnik,.. cca tak okot da bi se bril s peresom vroki pa zgeckal :D
- vedno imam noter Feather, ostalo mi nikoli ne dela tak odobro, Polsilver npr mi ni sedel
- buffing pri agresivnem brivniku mogoce ni najboljsa ideja, ker delas potem cca 30 prehodov na 1 tocki,... sicer ga lahko delas, ampak kot je ze nekdo rekel, mogoce to prisparaj za cez 1 leto... mogoce namesto buffinga naredi normalen poteg in se 1 dodaten poteg (ala mini buffing)
- da ti dlake obrne ven je treba prav napenjati, ce ne napnes prav je vse lp k ose brijes, ko pa slatas cez dan pa zacutis da ni
- ne se prevec obremenjevat s cilji,.. se pac obrijes, in s cajtom bo smao vedno obljse,.. psloh ce imas tako tezavno kozo zna biti to dobra pot..

kot receno le ideje,.. mogoce bo kaj uporabnega ;)
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 16 Sep 2016, 21:31

Današnje britje (pred dobrimi 12 urami) je bilo malo boljše. Vsaj na oko. Naredil sem solidno peno iz Celle. Tokrat nisem šparal ne kreme ne "penzla". Omega s konkretno hrbtenico je naredila konkretno peno, tako da sem kremo naložil in tudi na dlani naredil s konkretnim prtiskom na čopič.

Mogoče sem se danes naučil, da Mühle nima rad kratkih potez ampak dolge.
!2 ur kasneje imam občutek, da bi se najraje šel spet obrit, ker ob čeljusti in kosti ličnici, kocine dolge mikron mm prav grdo štopajo dlan, ko grem v kontra. A koža še od jutra razdražena. No s tem občutkom grem spat.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a G_man » 17 Sep 2016, 11:33

Puskin napisal/-a:Nick shaves nima pojma...kaj sploh on brije...peno z obraza! :D
Da ga nisi slučajno zamenjal s "Shave busta"..? :) On pa res dobesedno brije peno iz obraza. Parkrat sem naletel na njega, ko sem iskal review-je po yt in čeprav se trudi, njegove ugotovitve nimajo nobene teže.. Jaz recimo imam na sredini ličnic redke kocine. In tam delajo odlično vsa mila, vse žiletke, vsi brivniki.. :D
Na vseh ostalih predelih pa kvantna mehanika! :lol:

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 17 Sep 2016, 11:37

Jaz imam tudi podoben občutek glede tega...nick ima kar gosto brado in občutljivo kožo...pogosto poda kar tehtne ugptovitve
If you don´t have a razor, make one

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 17 Sep 2016, 11:40

Kolikor sem jaz njega "pogruntal", on preverja rezultat samo v smeri rasti kocin in Xtg.

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 17 Sep 2016, 11:41

Res je...mogoče bi bilo fajn da tudi ti blaž poskusiš njegovo tehniko
If you don´t have a razor, make one

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 17 Sep 2016, 12:15

O ne, to pa ne :) Vemo kaj je BBS. Precenjenj kot je rekel že Olly.
Če položiš blazinice prstov na list papirja in potegneš po vseh smereh. No tak občutek iščem na koži. Ampak bom moral spremenit mišiljenje in nehat biti tako zahteven do sebe. V končni fazi bi že bil zadovoljen z ATG z nekaj popravki in seveda brez iritacije. Ampak seveda težim za prfekcijo, ki traja mogoče nekaj ur. Ali še manj, odvisno od stresa.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Puskin » 17 Sep 2016, 12:19

Nisem zamešal ne. Kaj pa vem, meni se zdi, da večinoma brije kr nekaj.
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 17 Sep 2016, 12:21

Jaz najbolj gladko kožo zaenkrat dosežem s shavette-o.. En WTG in en ATG prehod + popravki pa sem dober
If you don´t have a razor, make one

Odgovori