2016-07 Kaj sem kupil ta mesec

Objave stvari ki smo jih kupili (če se le da s fotografijami)
vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07
Re: 2016-07 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a vostok » 08 Jul 2016, 18:07

Pozdravljeni!

@miha, zanimiv nakup. Predvidevam, da gre za recept iz Aleppa, ker močno dvomim, da tam trenutno še kdo kaj proizvaja. Vonj bi znal biti zelo poseben.

Kar zadeva moje nakupe; danes naročil malo kladivo s polkroglasto glavo, jekleni blok za nakovalo in blago pilo. Ko vse prispe, poslikam, inoxica pa dobi nov ročaj.

Počasi tudi razmišljam o stojalu za britve. Na voljo je precej poceni stojal za pisala ali zobne ščetke:

link1

link2

link3

Nad nobeno izmed zgornjih možnosti nisem neskončno navdušen, morda le kot začasna rešitev, dokler ne izdelam česa primernega.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: 2016-07 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 08 Jul 2016, 18:32

Definitivno mora naredit svoje stojalo :) najbolj boš ponosen nanj in š najboljše bi moral izgledat
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-07 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Jul 2016, 19:40

huh,. od teh se 1. in 3. niti ne dotikaj :D!

ce ze vzami 2., dobra varianta so stojala za epruvete, , ceprav zanjo imeti za brinike premajhne luknje..

Sam se msle delati stojalo za DE pred kratkim, pa sem napol nardil pol za brite 8velika liknja in spodaj mala vdolbinica da se tang lepo usede)... tema spodaj, ni pretirano tezko za narediti,.. Vostok kolikor si ti iznajdljiv in vztrajen bo to mala malica !!

Tema o stojalu (KLIK)


Milo,.. ne vem, nisem strokovnjak,.. trzeno je preko francoske firme, kupljeno na poljskem,.. na deklaraciji pa pise made in Syria,.. milo ima nek 3D zig.. mo poje da je tbravo... lahko pa tudi da ni :D , samo da bo dobro delalo
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2016-07 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a brico » 09 Jul 2016, 17:10

taraaaaaaaaaa.....
Slika
Slika
Slika

plačal 9. jaguara...dobil danes....
tri polglave...soft, standard, agresiv...so označene, ampak katera je katera, pojma nimam...it's been a long time...zdaj pa v karanteno... :D ...jupiiiiii
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2016-07 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a brico » 09 Jul 2016, 17:24

ta klepec je prišel prejšnji teden...surgical steel...

Slika
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2016-07 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a brico » 09 Jul 2016, 18:40

vostok napisal/-a:Pozdravljeni!

@miha, zanimiv nakup. Predvidevam, da gre za recept iz Aleppa, ker močno dvomim, da tam trenutno še kdo kaj proizvaja. Vonj bi znal biti zelo poseben.

Kar zadeva moje nakupe; danes naročil malo kladivo s polkroglasto glavo, jekleni blok za nakovalo in blago pilo. Ko vse prispe, poslikam, inoxica pa dobi nov ročaj.

Počasi tudi razmišljam o stojalu za britve. Na voljo je precej poceni stojal za pisala ali zobne ščetke:

link1

link2

link3

Nad nobeno izmed zgornjih možnosti nisem neskončno navdušen, morda le kot začasna rešitev, dokler ne izdelam česa primernega.

Lp, G
drugič ko se odločiš za kakšen nakup , vprašaj...nimam nič proti jeklenem bloku namesto nakovala...
ta reč se še zmeraj dobi pr nas za par evrčkov...in se ji reče babica...uporabljala se je za klepanje kos, kosirjev, srpov in čekičev...ne tega ne...nismo v pravi temi :lol: :lol: :lol: ...klepec, kladivo je pri zakivanju neuporaben...
Krmelj kovaštvo ih še zmeraj izdeluje..zabiješ ga kamorkoli in si že noter...ne pleše, ne opleta...laho stoje v parku zakivaš britev....juhuuuuu

Slika

ta moja je spolirana povrhu...poizkusil sem celo izvrtat mini krožno luknjco kjer bi se net vsedel, pa mi ni uspelo...tudi ni potrebno...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-07 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Jul 2016, 20:01

Brico daj kaj vec o tem single edge povedati prosim, izgleda dobro, za ceno nisem razumel, kaksen link? Pa seved akaksen test oz vtise nam sporoci prosim..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2016-07 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a brico » 09 Jul 2016, 20:33

kot sem povedal...zadeva zaenkrat gre v karanteno...enostavno nimam časa da bi potestiral....troši pa kratke SE britvice...tako kot moj Schick....mogoče na morju...še Rocnela samo gledam...toliko časa sem ga čakal da sem že obupal....niso bili zadovoljni s finiširanjem glav, tako da se je zadeva iz dneva v dan prolongirala...bla, bla, bla....vglavnem kar je, je....
moja cena za luxuz izvedbo(tri polglave je bila 80$ plus 15$ shippinga...seveda plus državnine....zdaj vidim da je šlo malo gor, pa še nedobavljivi so...
negdo je že dal link na forum pred novim letom in sem takrat iz dolgčasa zagrabil....
vse ti piše na fotkah:
supply provision co...to je adresa...ne moreš falit....

spoštujem vse nove proizvajalce...v rokah sem imel IKON, Rocnel, Supply, Feather...žal ne Cobro in Mongoosa.....@olly@ je omenil še enega volkeca, zelo lepo....navidezno po finišu, absolutno zmaga Rocnel in Feather...seveda to mnenje nič ne pomeni...je bolj navidezno....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-07 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Jul 2016, 22:44

Hval,... Sem upal da je cenejsi (in dobavljiv :D).. Vsekakor deluje zelo obetavno javi ko sprobas!

Se nekaj, odlicna ideja za refleksi-medicinsko-kladvo, ce rabis poliranje glave javi ;). Zanima me koliko je teza glave, tukaj verjetno tudi rocaj svoje doda..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2016-07 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a brico » 10 Jul 2016, 14:16

kladivo ni reflexno...je kar pice of steel, 315g...je že spolirano v nulo...15 euriča, free shipping...

http://www.ebay.co.uk/itm/231673249720? ... EBIDX%3AIT
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori