Naslednji brivnik

Brivniki/britvice od a do ž...
focus
Prispevkov:11
Pridružen:01 Maj 2016, 14:46
Naslednji brivnik

Odgovor Napisal/-a focus » 24 Maj 2016, 20:53

Ker me v zadnjem casu klasicno britje zacelo srkati v svoje globine, razmisljam o nakupu novega brivnika :D

Do sedaj sem uporabljal samo R89, sedaj pa bi poiskusil se kaksen nov koncept brivnika. Tu me vleceta predvsem adjustable ali slant -- nekako se odlocam med:
- Merkur Progress (mogoce celo Futur?)
- Merkur 37c
- Gillette Adjustable

Pri zadnjem nisem preprican, da imam znanje -- pa tudi voljo in cas -- se ukvarjati z renovacijo brivnika, tako da se mi zdi, da prideta v postev predvsem prva dva :)

A ima kdo kaksne izkusnje z njimi (ali cim podobnim, sem odprt za predloge :) )?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Naslednji brivnik

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Maj 2016, 21:23

...sicer moje osebno mnenje, ki se zna razlikovati od drugih,.. presodi seveda sam ;)

- Merkur Progress (long handle) sem imel a mi ni bil vsec, predvsme zato ker j ebil ali premil ali pa je imel tendenco da ti "skine kos iz lica", niti ne ureze ampak naredi nick (ne vem kako bolje povedati, za primerjavo Muhle R41 je bolj agresiven a v boljsem smislu

- Merkur Futur: Vostok ga ima, ima o njem dobro mnenje (bo sam mogoce kaj vec povedal), pravi da je agresiven (v dobrem smislu), meni se zdi prevelik, preokorn

- Merkur 37C: moj prvi nov kupljen DE, zelo ucinkovit, srednje agresiven, je pac treba paziti, tudi ko je malo bolj topa ziletka relativno dobro obrije

- Gillette Adjustable: u nisem neki ekspert,.. Gillette Fatboy in Gillette Slim adjustable so top, a so tudi drazji, ce so renovirani (btw renovira brivnike na forumu clan Caus24, mogoce ga pokontaktiraj za kaj renoviranega, ali pa ima kaj kar ti je pripravljen prodati)

- Gillette non adjustable, npr red tip (se im zdi) so cenejsi, obstajajo 3 modeli k ise locijo po agresivnosti (malo pobrskaj po forumu

- veliko ljudi prisega na Feather (ki je sicer drag in iz inoxa), sam ga nisem se sprobal sem pa velikokrat slisal da je (pre)blag (njegovi zagovorniki pravijo da je kljub temu zelo ucinkovit)

- ce zelis inox (brinik iiz inox-a so tezji) je sedaj zanimiv in relativno nov Rocnel inox SE razor (turski, mislim da pride pod 30 euro)

- prej omenjeni Muhle R41, ki je sicer precej agresiven a zelo ucinkovit,.. ce pazis imas v 1 prehodu (ATG) bbs, seveda z ostro britvico in lahko roko :D

- ce zelis SE, so na netu zelo poceni GEM (npr Micromatic je par euro ipd), noter grejo ziletke od GEM, ki so pa drugacne od DE (tudi po filingu)

- sicer ni ne SE ne DE, ampak zadnjic sem renoviral Rolls razor ki je v bistu del britve na rocaju kot DE,.. tud izanimivo, ceprav mogoce to pusti za kdaj drugic ko bos malo naprej preizkusal :)
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Naslednji brivnik

Odgovor Napisal/-a caus24 » 24 Maj 2016, 21:39

Z prvima dvema nimam izkušenj zadnjih imam pa na zalogi :-)

focus
Prispevkov:11
Pridružen:01 Maj 2016, 14:46

Re: Naslednji brivnik

Odgovor Napisal/-a focus » 24 Maj 2016, 22:16

Uf Miha, hvala za tale hiter in obsezen odgovor :D

O Progressu sem tudi sam nasel kar nekaj mesanih mnenj; nekateri ga ful hvalijo, drugi pa se pritozujejo nad kvaliteto izdelave (meni se sicer zdi najbolj cudno to, da je plasticen zakljucek na koncu).
37c in Futur pa ocitno ostajata v ozjem izboru :)

O R41 sem sicer malo razmisljal, ampak se mi zdi malo prehud za vsakodnevno rabo :D

Kar se tice Feather, Rocnel in ostalih: z njimi bi verjetno res malo se pocakal, ker s svojimi trenutnimi izkusnjami niti ne bi znal prepoznati njihovega pravega potenciala. Bo pa ocitno treba res vse predlagane preizkusit (enkrat v prihodnosti), skoda je edino, da je prostor v omari omejen :D

caus24, te kontaktiram v kratkem :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Naslednji brivnik

Odgovor Napisal/-a Puskin » 24 Maj 2016, 23:27

Jaz bi stavil na slanta. :D
Nothing less...than BBS

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Naslednji brivnik

Odgovor Napisal/-a caus24 » 25 Maj 2016, 06:12

Sam sem probal pred kratkim slanta hoffritza in 37c in me nista kaj prevec navdusila. Sem se z marsikaterim drugim brivnikom obril precej bolje.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Naslednji brivnik

Odgovor Napisal/-a Puskin » 25 Maj 2016, 08:46

Se strinjam...a zame je nepogrešljiv. Ni najbolj precizen, je pa za daljše kocine izredno učinkovit.
Nothing less...than BBS

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Naslednji brivnik

Odgovor Napisal/-a vostok » 25 Maj 2016, 13:15

Pozdravljeni,

evo, še mojih 5 centov; Merkur Futur je zelo zanimiv brivnik, nadvse kvalitetno in estetsko izdelan, masiven in drugačen. Zaradi vsega naštetega me je pritegnil, poleg tega nastavljivost obljublja prilagodljivost za različno dolžino strnišča in agresivnost. To zadnjo obljubo le delno izpolni, saj je tudi na najblažji nastavitvi precej agresiven in zaradi teže zahteva nežno rokovanje. Za vsakodnevno britje (24 ur narastka ali manj) ga ne uporabljam. Po drugi strani pa je pri bradi, stari 36 ur ali več, med brivniki, ki so mi na voljo, razred zase. Če bi se imel možnost briti vsak drugi dan, bi bil to idealen brivnik, ki v določenih okoliščinah zadovoljivo obrije (ne BBS) že v enem prehodu. Ob tem je vredno dodati, da slanta ni v moji zbirki.

LP, G
Shaven haven. Respect!!

focus
Prispevkov:11
Pridružen:01 Maj 2016, 14:46

Re: Naslednji brivnik

Odgovor Napisal/-a focus » 25 Maj 2016, 14:00

Se enkrat hvala vsem za prispevke in pomoc :)

Ce si do vecera ne premislim, bom verjetno narocil slanta.

Razlog za tako odlocitev tici predvsem v tem, da bi rad preizkusil nekaj novega in mi niti ni tako zelo vazno, kaj to "nekaj" je.
Nakup adjustablea (bodisi futur ali Gillette) pa bom verjetno le prelozil do poletja, ko se ga bom mogoce celo spravil sam obnoviti.

A

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Naslednji brivnik

Odgovor Napisal/-a miha » 25 Maj 2016, 17:00

Nic se ne premisljaj, ti samo kupi, ker jutri se zna zgoditi da bos hotel ze 3 :twisted:
britev.si ruleeees :)

Odgovori