Rockwell Razor

Brivniki/britvice od a do ž...
Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07
Re: Rockwell Razor

Odgovor Napisal/-a denis » 19 Okt 2014, 20:23

Meni je pa nastavljiv brivnik zelo uporaben. Mi pase ce imam pri WTG prehodu brivnik bolj agresivno nastavljen kot pa pri ATG. Ta ideja o zamenljivih glavah se mi zdi pa zelo neprakticna. So mi ostali nastavljivi brivniki bolj prakticni.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Rockwell Razor

Odgovor Napisal/-a caus24 » 19 Okt 2014, 21:42

Kr neki, izumljajo nekaj kar je gillette naredil bolje pred 50 leti. Mene je moj brivnik z vsemi stroški stal precej manj in lahko med samim britjem ATG XTG WTG spreminjam nastavitev.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Rockwell Razor

Odgovor Napisal/-a simon » 19 Okt 2014, 22:16

caus24 napisal/-a:Kr neki, izumljajo nekaj kar je gillette naredil bolje pred 50 leti. Mene je moj brivnik z vsemi stroški stal precej manj in lahko med samim britjem ATG XTG WTG spreminjam nastavitev.
Ja razvoj gre naprej in vsak dan se pojavi na trgu nekaj novega .Od nas pa je odvisno da ocenimo kaj je kvalitetno in kaj ni.Ogenj lahko narediš z uporabo dveh kamnov ,sam pa raje uporabljam vžigalnik.

DaMachk
Prispevkov:64
Pridružen:26 Sep 2013, 00:00

Re: Rockwell Razor

Odgovor Napisal/-a DaMachk » 19 Okt 2014, 22:24

Kot pravim, a sem slabo postavil.
Ni namen nadomestiti nastavljiv brivnik, pač pa predstaviti brivnik, ki bi ustrezal vsem tipom agresivnosti.

Bajkman

Re: Rockwell Razor

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 19 Okt 2014, 22:47

DaMachk napisal/-a:Kot pravim, a sem slabo postavil.
Ni namen nadomestiti nastavljiv brivnik, pač pa predstaviti brivnik, ki bi ustrezal vsem tipom agresivnosti.
Mislim da dobro razmišljaš. Kupiš ta brivnik, stestiraš nastavitve in vidiš, katera ti je pisana na kožo. Uporabljaš samo še tisto. Če si kdaj zaželiš spremembe, jo takoj izvedeš. Vse prepogosto se potencialni novinci sprašujejo, katero agresivnost sploh potrebujejo. Nasveti "strokovnjakov" se glasijo, da kupi srednje agresivni brivnik tipa Merkur 34HD ali pa Muhle/EJ 89, in po tem vidiš, če je preveč//premalo agresiven. Nato kupiš drugega, spet probaš in še tretjega na podlagi poznavanja prejšnjih in na podlagi potreb tvoje kože.
Seveda se tak način izlimitira v idealen brivnik, ampak to stane preveč, da bi se DE izplača.
Z Rockwell-om pa začetnik takoj kupi sebi najprimernejši brivnik, saj uporabi tako glavo.


Vseeno pa mislim da je pravi nastavljivi brivnik boljša stvar. A kompromis je, da nastavljivi NISO iz nerjavečega jekla. Pa vendar, a je sploh potrebno? Uporabljamo nastavljive Gillette Slim Adjustable, ki so polno funkcionalni in imajo cca 50 let. Torej preživijo človeško življenjsko dobo.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Rockwell Razor

Odgovor Napisal/-a simon » 19 Okt 2014, 22:53

Zamisel izdelave takšnega brivnika je inovativna.Z nakupom pokrijemo praktično vse tipe kože in debelino dlak.Enostavno ugotovimo katera od teh šestih nastavitev nam najbolj odgovarja in to je to.Za sprejemljivo ceno pa kupimo nerjaveč brivnik, ki nam bo služil večno.Brivnik še ni v prodaji zato bom počakal na mnenja prvih uporabnikov.

DaMachk
Prispevkov:64
Pridružen:26 Sep 2013, 00:00

Re: Rockwell Razor

Odgovor Napisal/-a DaMachk » 19 Okt 2014, 23:02

Bajkman napisal/-a:Vseeno pa mislim da je pravi nastavljivi brivnik boljša stvar. A kompromis je, da nastavljivi NISO iz nerjavečega jekla. Pa vendar, a je sploh potrebno? Uporabljamo nastavljive Gillette Slim Adjustable, ki so polno funkcionalni in imajo cca 50 let. Torej preživijo človeško življenjsko dobo.
No, sam men se zdi, da nekdo, ki ne potrebuje konstantnega nastavljanja in se večino časa brije z eno agresivnostjo in šele čez čas poveča/pomanjša agresivnost ki jo obdrži skozi celotno britje, da je to povsem dober nakup za podobne denarce, kot dobiš uveljavljene znamke.
Ideja se mi zdi povsem spodobna, celo dobra v določenih pogledih.

Je pa vedno hands-on izkušnja tista, ki pove vse o izdelku.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Rockwell Razor

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Apr 2016, 13:13

Rockwell na Kickstarterju ze nekaj casa promovira adjustable brivnik Rockwell model T. Izgleda kar obetaven, podoben gillette starim nastavljivim brivnikom.. Nikjer ne zasledim ali je iz inoxa ali ne...

Je ze kdo zasledil kaksen review od tisitih ki so ga zvodaj narocili (pise da naj bi bil dostavljen marca 2016)..?

Je kdo v koncni fazi kupil prej sji brivnik s trami 2-stranskimi glavami?

Mislim da je marn enkrat nekje pisal da bi bila zmagovalna kombinacija 3 glave (takrat adjustable modela niso se predstavili) in sicer: open comb, closed comb, slant.. Kako bi slant iz navadnega naredil samo z 1 ploscico si ne predstavljam, mogoce se da.
britev.si ruleeees :)

Timotej
Prispevkov:227
Pridružen:11 Okt 2014, 17:18

Re: Rockwell Razor

Odgovor Napisal/-a Timotej » 09 Maj 2016, 21:38

Materials

Chromed brass externals provide a timelessly appealing look.
Coated brass internal components ensure extreme durability.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Rockwell Razor

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Maj 2016, 21:55

Timotej napisal/-a:Materials

Chromed brass externals provide a timelessly appealing look.
Coated brass internal components ensure extreme durability.
kje is pa zasledil to info? Po moje (nestorkovno mnenje) glede na tezo in predvsem glede na zunanji filing materiala to ni kromirano ampak je inox.
britev.si ruleeees :)

Odgovori