Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

..za vse kar ne spada drugam in je povezano z britjem :)!
Odgovori
urar
Prispevkov:14
Pridružen:03 Feb 2016, 15:48
Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a urar » 15 Mar 2016, 09:01

blaz napisal/-a:
MaliFric napisal/-a:Govoriš o merkurju 34? Potem bi bil potencialen kupec :oops: Čeprav tukaj bom še rabil malo pomoči, ker ne vem katerega najbolj priporočajo 39, 41 ali 89...
V roku 2-3 tednov bom zagotovo kaj več vedel ali bo 34c hd ali 15c šel v prodajo
tudi sam bi bil potencialni kupec za 34c .

lp

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a G_man » 18 Mar 2016, 15:39

blaz napisal/-a:Britje z DE je "promovirano" kot najbolj prijazno koži. Pa se ne bi najbolj strinjal, ker po britju z mach3 nisem imel nikoli bilo kakšne iritacije.
@Blaž, si probal britje z mrzlo/hladno vodo? Mnogim je to pomagalo pri težavah z iritacijo. Sem nekje bral, da hladna voda povzroči, da gre kri vstran od površine in koža boljše prenese praskanje z brivnikom. Plus tega so dlake trše in jih rezilo bolj temeljito reže.

Just a thought...

Aja, jaz še nisem probal ;)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 18 Mar 2016, 16:01

Do zdaj samo s toplo vodo. Pa itak se potem pena na čopiču in čopič čist ohladita. Sem nekaj drugega nagruntal. 1.Reakcija na nivein balzam. 2. kocine morajo biti "stare" vsaj dva dni 3. minimalno kožo "nategovat"

Sem pa poslušal Olly-a in sem naročil open comb brivnik. V glavnem točka 2 in 3 sta 100% dejavnika, ki jih je treba upoštevat. Za niveo si bo pa treba malo čas vzet. Brez aftershave ne morem bit, ker je zoprn občutek na obrazu.

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 18 Mar 2016, 16:24

blaz napisal/-a:Do zdaj samo s toplo vodo. Pa itak se potem pena na čopiču in čopič čist ohladita. Sem nekaj drugega nagruntal. 1.Reakcija na nivein balzam. 2. kocine morajo biti "stare" vsaj dva dni 3. minimalno kožo "nategovat"

Sem pa poslušal Olly-a in sem naročil open comb brivnik. V glavnem točka 2 in 3 sta 100% dejavnika, ki jih je treba upoštevat. Za niveo si bo pa treba malo čas vzet. Brez aftershave ne morem bit, ker je zoprn občutek na obrazu.
Jaz niveo uporabljam že nekaj let, zadnji mesec dni pa uporabljam en drug aftershave in nimam iritacije. Mogoče ni to razlog, a vseeno. Pa tudi z bolj mlačno vodo se brijem. Tako, da lahko o teh potezah govorim v superlativih. Probaj pa boš videl.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Mar 2016, 17:23

blaz napisal/-a:Do zdaj samo s toplo vodo. Pa itak se potem pena na čopiču in čopič čist ohladita. Sem nekaj drugega nagruntal. 1.Reakcija na nivein balzam. 2. kocine morajo biti "stare" vsaj dva dni 3. minimalno kožo "nategovat"

Sem pa poslušal Olly-a in sem naročil open comb brivnik. V glavnem točka 2 in 3 sta 100% dejavnika, ki jih je treba upoštevat. Za niveo si bo pa treba malo čas vzet. Brez aftershave ne morem bit, ker je zoprn občutek na obrazu.
Ne vem tocno kateri nasvet mislis, ampak mogoce zna bit resitev agresiven brivnik in manj passov z nic pritiska resitev?
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a Puskin » 18 Mar 2016, 18:33

Uf! Uf! In še enkrat uf! Mrzla voda in to...pa kao, da trše kocine brivnik lažje pobrije????
Probaj pa poročaj!
Morda pa res!
Pri meni ne! Meni bi se z mrzlo vodo skrhala žileta! Zihr!
Bolečine pa take, da bi od sile zaškilil in bi mi pol solze po hrbtu tekle!
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Mar 2016, 18:40

Kolikor imam jaz v spominu je folk to delal da se jim je kao nardila kurja koza, dlake izstopile (ok pore so bile verjetno bolj zaprte) in je bil zato bolj close shave
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a blaz » 18 Mar 2016, 18:43

In so tiste "mehurčke" oz. pore, ki nabreknejo, po vrhu rezal.
Na konce zmeraj res z zelo mrzlo vodo spiram obraz. Potem ko se počasi segreje pa pride do iritacije. Med samim britjem ni nič rdečega. (razen če pretiravam). :oops: :mrgreen:

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a G_man » 19 Mar 2016, 00:31

Evo pa je za mano - moje prvo britje z mrzlo vodo.
Najprej naj povem, da nisem pretiraval z nizko temperaturo. Ni bilo nobene kurje kože in ozeblin, tako da brez skrbi ;)

Kje naj začnem, občutki so zelo mešani. Najprej sem začel predpripravo z mlačno vodo (ne mrzlo) in tu sem takoj naredil že napako, ki je bila stalnica pri tem britju - hitel sem. Dlake niso bile dovolj zmehčane, ampak se ne dam kar takoj prepričat, da je bilo to zaradi mlačne oz. ne-vroče vode, ampak ker sem hitel s predpripravo.
Čopič (merjasec Semogue 830) se je namakal v hladni vodi in se je enako zmehčal, kot pri vroči/topli. Tudi hladna pena (Haslinger Schafmilch) je bila zelo dobra.

Pri prvem pasu (WTG) je bilo kot sem že povedal malo težje briti, ampak mislim, da da bi to lahko odpravil z bolj temeljito pripravo. Drugi pas (XTG) je šel odlično. Zato sem spet hitel in se cca. triX porezal po bradi :o :o Sicer se nikoli ne porežem - my specialty je irtacija. ;) Ajde, lahko da so bile vreznine tudi na račun mrzle vode - po enem britju je nesmiselno postavljati zaključke (je pa ostra ko hudič ta Perma sharp).
Skratka, naredil sem še 3. pas (XTG v drugo smer) in zaključil. BBS pri meni še ne obstaja! Ampak kot je nekdo dejal: ne išči BBS-ja, ker ko si pripravljen, BBS poišče tebe. 8-)

Aja, zdaj pa glavno. Iritacija na vratu je bila minimalna - upam, da pa je tukaj mrzla voda mogoče res pripomogla (fingers crossed) in tudi občutek po britju je boljši kot pri vroči vodi. Ampak tega ne znam opisat.

V glavnem, nekaj časa se bom bril s hladno vodo, da vidim, ali lahko na ta način rešim iritacijo na vratu. Poskusil bom tudi hibriden način, t.j. predpriprava s toplo vodo, pred nanosom pene pa preklopim na mrzlo.

Bom še poročal, za enkrat pa dovolj o tem ;)

Lp, Grega

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Juniorji se brijejo/mo - začetek je težak

Odgovor Napisal/-a caus24 » 19 Mar 2016, 09:18

No jaz se brijem na takšen način že več kot šest mesecev. Vroč tuš in umivanje obraza pred wtg z toplo vodo, brivnik pa med britjem splahnem z mrzlo vodo in obraz tudi splahnem med vsakim pasom z mrzlo vodo.
Lahko potrdim da je kvalitetnejše britje kot prej.

Odgovori