2016-03 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Mar 2016, 20:38

iii bo dobil nagradico (ce jo bo zelel),.. res bi e 1x pohvalil tak duh foruma, da si med sabo malo pomagamo/te, ce lahko podam mnenje: kar tako naprej!

Copici.... predvsem je fajn da je dober,.. :
- najcenejsi jazbec zna biti bolj kot ne za nic(jazbecja dlaka ima kar nekaj rangov dlake,.. od pure na eni strani do silertip, manchurian ipd na drugi), za ne dober copic bi rekel 50-100 euro (seveda je zazeljeno da se kdo poda svoje mnenje)
- svinjski copici so naceloma cenejsi od jazbecjih in so lahko zelo dobri, na zacetku malo bolj pikajo, se jim pa cajtom dlake razcepijo na koncih in postanejo mehkejsi, ce so predolgo v vodi se lahko malo prevec namocijo (jazbecji nio toliko nahnjeni h temu), cena za dober coipic od 5-20 euro (npr razni Omega copici)
- copici iz umetnih vlaken: zadnje leta so postali zelo dobri, se ne razmocijo, zivali ne trpijo, so lahko zelo zelo mehki a imajo se vedno hrbtenico (backbone), cena od 30-80 euro za dober copic (npr Plisson, Mueller silvertip ipd)
- konjska dlaka: so manj razsirjeni, po pravici povedano ne vem kaksni so ker niem nikoli nobenega imel

Kako se komu dopade copic je tudi zelo odvisno od osebnih preferenc..
Tele balea in hjm pure badger copice po nasih stacunah bi jaz preskocil
britev.si ruleeees :)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a vostok » 10 Mar 2016, 07:20

Pozdravljeni,

Včerajšnje britje (takoj po objavi prvega posta v predstavitvi) je potekalo nekako takole:
+Omega 10048, namočena v topli vodi (velika, široka skodelica za kavo) med tuširanjem
+Edwin Jagger DE 89BA11
+nova Personna (modra)
+pred britjem na zmehčano mokro kožo malo jojoba olja (L'Occitane milo je jako dehteče, pri zaščiti pa potrebuje malo pomoči)
+milo L'Occitane, spenjeno na obrazu
+po britju L'Occitane Cedrat

Malo se mi je že mudilo, zato samo WTG in XTG, rezultat CCS/DFS, brez iritacije in celoten proces s pranjem las in tušem zaključen v 30 minutah.


Glede čopičev iz prejšnjega posta, odkar je prispela, redno uporabljam svinjo (Omego), ker ji pri penjenju trdih mil in masaži mojih kocin ni para. Kaj hočemo, kralj živali, tudi pri britju.
Imam tudi jazbeca srebrnih konic (da vinci, potovalna izvedba), ki deluje odlično v navezi s kremami, pri milih pa mu zmanjka hrbtenice.
Kot je že miha omenil, hjm jazbec ni kaj prida, ga pa občasno uporabljam v kombinaciji z arko milom, ki se zelo lahko peni in tu nudi pogojno zadovoljive rezultate.

Stran nazaj je nekdo omenjal perma-sharp britvice. Prihodnji teden prihajam v domovino in jih lahko prinesem s seboj. Živim v tujini in tu so na voljo v "vsaki bolje založeni trgovini" po cca 0,75€/5kos. Sam jih vozim občasno, so pa zelo ostre in za moj obrazek kar malo agresivne.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a caus24 » 10 Mar 2016, 13:42

Slika

Zadnje britje pred tajsko. Na brzino.
Haslinger
Semogue
Fatboy
Feather
Pitralon

gasper
Prispevkov:36
Pridružen:14 Feb 2016, 08:56

Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a gasper » 10 Mar 2016, 14:01

miha napisal/-a:iii bo dobil nagradico (ce jo bo zelel),.. res bi e 1x pohvalil tak duh foruma, da si med sabo malo pomagamo/te, ce lahko podam mnenje: kar tako naprej!
...

Kako se komu dopade copic je tudi zelo odvisno od osebnih preferenc..
Tele balea in hjm pure badger copice po nasih stacunah bi jaz preskocil

Si me tko "nakuru" da grem zdej kupit eno omego za 20€:) Mislim da me se ne bo konc. Kakšni predlogi?

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 10 Mar 2016, 14:26

Če gledaš prasce, je meni eden najboljših Semogue 830, oziroma, če želiš malo več pritiska na kožo Semogue 620. Ampak ta rabi malo dlje (več britij), da se zmehča.
Sta v istem (beri: nizkem) cenovnem rangu.

Če pa želiš prav Omega, pa mogoče kak 10066.

Jaz delam peno izključno na obrazu in tu se vsi ti super obnesejo.

Lp

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 10 Mar 2016, 19:45

vostok napisal/-a:Pozdravljeni,

Včerajšnje britje (takoj po objavi prvega posta v predstavitvi) je potekalo nekako takole:
+Omega 10048, namočena v topli vodi (velika, široka skodelica za kavo) med tuširanjem
+Edwin Jagger DE 89BA11
+nova Personna (modra)
+pred britjem na zmehčano mokro kožo malo jojoba olja (L'Occitane milo je jako dehteče, pri zaščiti pa potrebuje malo pomoči)
+milo L'Occitane, spenjeno na obrazu
+po britju L'Occitane Cedrat

Malo se mi je že mudilo, zato samo WTG in XTG, rezultat CCS/DFS, brez iritacije in celoten proces s pranjem las in tušem zaključen v 30 minutah.


Glede čopičev iz prejšnjega posta, odkar je prispela, redno uporabljam svinjo (Omego), ker ji pri penjenju trdih mil in masaži mojih kocin ni para. Kaj hočemo, kralj živali, tudi pri britju.
Imam tudi jazbeca srebrnih konic (da vinci, potovalna izvedba), ki deluje odlično v navezi s kremami, pri milih pa mu zmanjka hrbtenice.
Kot je že miha omenil, hjm jazbec ni kaj prida, ga pa občasno uporabljam v kombinaciji z arko milom, ki se zelo lahko peni in tu nudi pogojno zadovoljive rezultate.

Stran nazaj je nekdo omenjal perma-sharp britvice. Prihodnji teden prihajam v domovino in jih lahko prinesem s seboj. Živim v tujini in tu so na voljo v "vsaki bolje založeni trgovini" po cca 0,75€/5kos. Sam jih vozim občasno, so pa zelo ostre in za moj obrazek kar malo agresivne.

Lp, G
Kje si kupil tole milo? Ker v Nami ga niso imeli. Uporabljava pa isto zadevo za po britju in res super diši.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Mar 2016, 22:10

:cry: rad imam svinjske copice (imam nekaj Omegi in 1 Semogue) in imam rad Semogue (SOC2 in SE 2012)... A Semogue Excelsior (podoben copicu ki ga imas ti Caus24 v danasnjem SOTD mi ne sede, pene mi ne rata narediti dobre ... Bom prav zanalasc jutri zjutraj probal spet... Ta ki ga imas na sliki je ce se ne motim itak top seller od svinjskih Semogue (model se sedaj ne morem spomniti)... Si ti zadovoljen z njim?
britev.si ruleeees :)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a vostok » 10 Mar 2016, 22:43

MaliFric pozdravljen, milo je bilo po mojem nezanesljivem spominu kupljeno v Mercator centru v Šiški, v L'Occitane specializirani prodajalni. Druga možnost je duty free na kakem letališču, ker veliko potujem.
Na začetku me je pritegnil vonj, ki pa mu ostale tehnične lastnosti niso sledile. Hitro se mi je sušilo in snežilo na obrazu, nudilo premalo zašcite in količina pene je zadostovala komaj kaj več kot za en prehod. Nato sem ugotovil, da ga je potrebno predhodno malo namočiti, obilno naložiti na čopič in predvem dodati več vode.
Sedaj je v redni rotaciji enkrat do dvakrat na teden.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 11 Mar 2016, 09:38

Britje včeraj zvečer:
Slika
//Semogue 610/Haslinger Schafmilch/Gillette Aristocrat Jr/Perma sharp/Floid blue/Nivea sensitive//

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a brico » 12 Mar 2016, 19:09

danes po PSu.....od A do Ž...

Slika
...is a good man without a good knife really a good man ?

Odgovori