2016-03 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34
Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 06 Mar 2016, 23:48

Včeraj zvečer odlično britje:
Milo: Mitchell's wool fat
Čopič: Semogue 830
Brivnik: Apollo
Klinge: Permasharp super
AS: Floid blue + Nivea sensitive

Te žiletke so delane v st. Petrsburgu za turški trg in so že po prvi uporabi postale moje favorite (pred polsilver in gillette 7'o clock zelenimi).
Kakšne izkušnje imate z njimi ostali?

Lp

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a iii » 07 Mar 2016, 07:23

Prvič slišim za njih... kje si jih kupil? link?
Nekje v Savinjski dolini...

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 07 Mar 2016, 10:19

Na ebayu
http://m.ebay.com/itm/121756147202?_mwBanner=1

So pa drugače zelo ostre, ampak tudi zelo gladke.

Timotej
Prispevkov:227
Pridružen:11 Okt 2014, 17:18

Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a Timotej » 07 Mar 2016, 15:19

G_man napisal/-a:Na ebayu
http://m.ebay.com/itm/121756147202?_mwBanner=1

So pa drugače zelo ostre, ampak tudi zelo gladke.
Hvala. Naročeno :D
Sem pa še RAPIRA SUPER žiletke naročo, da vidim katere so bolj ostre.

MaliFric
Prispevkov:110
Pridružen:23 Feb 2016, 00:23

Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a MaliFric » 07 Mar 2016, 15:20

Daš za probo kakšen komad? :oops:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Mar 2016, 19:13

Tokrat same dobre stvari.. vceraj sem se na novo lotil nabrusiti kamisori (zaradi malo nesrecne izvdbe v skatli je parkrat zadel ob zascitni papir in postal top).. posledicno sem e loti lvceraj brusenja (sosledje gritov umetnih kamnov: 1k, 3k, 5k, 8k in 10k, nato na koncu se naravni kamen Ozuku Asagi s 3 razlicnimi slurry-ji (tenjon, mejiro in tomonagura)... cas brusenja slabe 3h, Kamisorije se navadno brusi asimetricno, tega sem brusil v razmerju 2:1

Soap: Strop Shoppe London morning w tallow (baje da teh mil ne bodo oz ne delajo vec :()
Brush: Semogue LE 2012
Razor: Iwasaki Kamisori, (hone ratio 2:1)
AS: Moosch

superiorno britje, res zadovoljen
2016-03-07 SOTD miha www.britev.si.jpg
2016-03-07 SOTD miha
2016-03-07 SOTD miha www.britev.si.jpg (49.04KiB)Pogledano 6918 krat
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 07 Mar 2016, 19:46

MaliFric napisal/-a:Daš za probo kakšen komad? :oops:
Kaki kos najbrž lahko pogrešim. ;)
Javi se na ZS...

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 07 Mar 2016, 19:55

miha napisal/-a:Tokrat same dobre stvari.. vceraj sem se na novo lotil nabrusiti kamisori (zaradi malo nesrecne izvdbe v skatli je parkrat zadel ob zascitni papir in postal top).. posledicno sem e loti lvceraj brusenja (sosledje gritov umetnih kamnov: 1k, 3k, 5k, 8k in 10k, nato na koncu se naravni kamen Ozuku Asagi s 3 razlicnimi slurry-ji (tenjon, mejiro in tomonagura)... cas brusenja slabe 3h, Kamisorije se navadno brusi asimetricno, tega sem brusil v razmerju 2:1

Soap: Strop Shoppe London morning w tallow (baje da teh mil ne bodo oz ne delajo vec :()
Brush: Semogue LE 2012
Razor: Iwasaki Kamisori, (hone ratio 2:1)
AS: Moosch

superiorno britje, res zadovoljen
2016-03-07 SOTD miha http://www.britev.si.jpg

@Miha, ko gledam te hude slike in berem o tvojih razburljivih epizodah straight razor britij, me kar malo zamika. ;)
Zdaj pa resno vprašanje: glede na to, da imam zelo trde dlake in ultra občutljivo kožo (treba je upoštevat, da sem rabil več kot pol leta, da se lahko po vratu obrijem (skoraj) brez iritacije v WTG smeri!!! in nisem nek đubre brez občutka, ampak sem se tehnike lotil s kirurško preciznostjo ;)), me zanima, ali imam sploh kaj šans, da se obrijem z straight razorjem?
Namreč, če nimam dobrega kota z DE in me žiletka bolj praska kot reže, potem je joj. Ne znam si predstavljat, kaj bo z rezilom, ki je povsem izpostavljeno.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Mar 2016, 20:18

G_man napisal/-a:
miha napisal/-a:Tokrat same dobre stvari.. vceraj sem se na novo lotil nabrusiti kamisori (zaradi malo nesrecne izvdbe v skatli je parkrat zadel ob zascitni papir in postal top).. posledicno sem e loti lvceraj brusenja (sosledje gritov umetnih kamnov: 1k, 3k, 5k, 8k in 10k, nato na koncu se naravni kamen Ozuku Asagi s 3 razlicnimi slurry-ji (tenjon, mejiro in tomonagura)... cas brusenja slabe 3h, Kamisorije se navadno brusi asimetricno, tega sem brusil v razmerju 2:1

Soap: Strop Shoppe London morning w tallow (baje da teh mil ne bodo oz ne delajo vec :()
Brush: Semogue LE 2012
Razor: Iwasaki Kamisori, (hone ratio 2:1)
AS: Moosch

superiorno britje, res zadovoljen
2016-03-07 SOTD miha http://www.britev.si.jpg

@Miha, ko gledam te hude slike in berem o tvojih razburljivih epizodah straight razor britij, me kar malo zamika. ;)
Zdaj pa resno vprašanje: glede na to, da imam zelo trde dlake in ultra občutljivo kožo (treba je upoštevat, da sem rabil več kot pol leta, da se lahko po vratu obrijem (skoraj) brez iritacije v WTG smeri!!! in nisem nek đubre brez občutka, ampak sem se tehnike lotil s kirurško preciznostjo ;)), me zanima, ali imam sploh kaj šans, da se obrijem z straight razorjem?
Namreč, če nimam dobrega kota z DE in me žiletka bolj praska kot reže, potem je joj. Ne znam si predstavljat, kaj bo z rezilom, ki je povsem izpostavljeno.
huh G_man... tezko ti odgovorim na to tvoje vprasanje,.. nekaterim britve ne disijo, velikokrat po moje tudi zato ker ne vlozijo dovolj truda v to oz ker so prehitro obpuali zaradi slabih rezultatov (pri britvi je pac neki learning curve) ... Spet drugi se nebi obrili z drugim kot z britvijo.
Pri britvi hitro vidis kaksen je kot za pritje, tako da tu jaz nebi skrbel (kupi 6/8 ali kaj takega). Ce primerjam kaksen brivnik ki te na blizu obrije (agresiven) potem britev ni cisto tako kot ziletka, ki je bolj nagnjena k temu da ugrizne (po moje tudi zato ker je tenka),... britev mal obolj pluzi (napram ziletki), je tudi ponavadi tezja to tudi naredi svoje,... Ce je full hollow je zato ker je tanka dobro cutiti kaj se spodaj doagaja,.. ce je wedge profil pa spet bolj pluzi, brije dlake pred sabo..

Jaz sem se zacel briti z britvami in sele cez kaki 2 leti probal DE, tako d atezko primerjam svojo izkusnjo na tvoj primer. Caus24 se brije z DE in je zadnje case (ce sem prav razumel) navdusen nad britvijo,.. mogoce ti bo on dal kaksen nasvet.

Ena od poceni resitev je shavette-a, nekaj podobnega britvi, v katero dajes ziletke (torej oblika je kot britev, teza in samo rezilo pa ne). Tisti ki se brijejo z britvijo in so probali shavette-o velikokrat pravijo da ni isto, sam nisem se sprobal. Imej pa v mislih da imajo vsake oci svojega malarja, tkao da so vsa ta mnenja (vkljucno z mojim zgoraj) seveda subjektivna.
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a caus24 » 07 Mar 2016, 21:26

Slika

Današnje britje
SOTD: 7.3.16

Haslinger aloe vera
Semogue 1305
Suzumasa
Gillette tuckaway
Polsilver
Loccitane balzam

WTG v celoti z britvijo in polovica ATG, dokočano z brivnikom. G_man britev in brivnika ne moreš primerjat. Moj nasvet je da si dobi eno britev katera je shave ready in dober strop. Več ne potrebuješ za začetek. Z stopom jo boš osvežil pred in po britju in takšna ti bo dovolj za nekaj časa. Vtem času boš pa videl če je to za tebe ali ni. Če te zanima lahko povprašam za kakšno ugodno zadevo katera je pravilno pripravljena ali pa če ima Miha mogoče kaj. Če je to to pa pozneje nabaviš naprej kar potrebuješ.
Sam sem se odločil da bom počasi prešel na britev. Čisto nekaj drugega kot so brivniki in mi se zdi da se hitreje navajam na britev kot na brivnik. Ne vem pa ali je to zato ker je manjša razlika med brivnikom in britvijo kot je med brivnikom in kartušo.
Sam sem skoraj obupal nad britvijo ker sem mislil da jo lahko sam nabrusim. Potem sem pa dobil to v roke pripravljeno kot je treba. Probaj pa boš videl.

Odgovori