Poceni Gold Dollar britve

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Uporabniški avatar
Metallon
Prispevkov:54
Pridružen:10 Nov 2015, 00:42
Re: Poceni Gold Dollar britve

Odgovor Napisal/-a Metallon » 13 Nov 2015, 17:35

Bajkman napisal/-a:Imamo kakega metalurga? :D

Najbrž ni vsako jeklo enako. Se ne spoznam, mislim pa si, da je pomembna čistoča, katere primesi so dodane, kako je kaljeno itd. Vsekakor so Kitajci sposobni enako dobro stvar izdelati za manjši denar. Poceni delovna sila, nižji stroški elektrike, vode, tudi razvoja, katerega pa itak mislim da ni veliko...
Evo leto dni prepozno ampak vseeno boljše pozno kot nikoli.

Vsako železo ki vsebuje manj kot 2% ogljika je klasificirano kot jeklo. In poznamo preko 4000 razredov jekla. BTW vsaka železarna ima svoj Top razred in samo oni znajo najboljše jeklo producirati.
Pri delanju jekla imaš primarno in sekundarno.

V evropi ti načeloma za izdelavo enega razreda zlitine dovolj že primarna proizvodnja jekla, medtem ko v aziji zaradi neizšolanosti delavcov potrebujejo še sekundarno prizvodnjo jekla. Vseeno nakljub je dena jekla na Kitajskem mnogo cenejša :)

Recimo za Nerjaveče jeklo mora jeklo vsebovati vsaj 10,5% Kroma.

Sidenote nisem izšolan metalurg, ampak zaradi dela moram kar dosti metalurgije obvladati :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Poceni Gold Dollar britve

Odgovor Napisal/-a miha » 13 Nov 2015, 18:47

Evo se malo info na temo jekla, glede na to da je tu tema o Gold dollar britvah prosim pisite v tisto temo.
Metallon ce ti ni odvec se tja skopiraj svoj prispevek, da bo komu se koristila info ;).

Tema..
http://britev.si/viewtopic.php?f=14&t=8 ... 851#p14851
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Metallon
Prispevkov:54
Pridružen:10 Nov 2015, 00:42

Re: Poceni Gold Dollar britve

Odgovor Napisal/-a Metallon » 13 Nov 2015, 20:43

No koliko te še pa dodatno pride da je britev v stanju za britje po 10€ :D?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Poceni Gold Dollar britve

Odgovor Napisal/-a miha » 13 Nov 2015, 22:21

Odvisno kdo brusi. Pa koliko te postnina pride.

Poceni britev se ne splaca kupovati ker se jih najveckrat ne da nabrusiti. Za tele gold dollar velja da se jih da nabrusiti a terjajo veliko dela, najprej da jih spravis v sanje ko joh lahko nabrusis, potem brusenje.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Metallon
Prispevkov:54
Pridružen:10 Nov 2015, 00:42

Re: Poceni Gold Dollar britve

Odgovor Napisal/-a Metallon » 13 Nov 2015, 22:51

Itak si ne bom sedaj britev kupoval ko sem pa komaj z DE začel bilo je bolj informativne narave ali se ti bolj splača poskusiti z gold dolar + brušenje ali kar kupiti eno shave ready britev za 100€ :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Poceni Gold Dollar britve

Odgovor Napisal/-a brico » 14 Nov 2015, 01:38

optimist... :lol: ..
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Poceni Gold Dollar britve

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Nov 2015, 09:29

@Metallon: jaz bi svetoval drugo varianto, tj dobro britev
britev.si ruleeees :)

Nighthawk
Prispevkov:3
Pridružen:07 Mar 2016, 17:03

Re: Poceni Gold Dollar britve

Odgovor Napisal/-a Nighthawk » 07 Mar 2016, 19:45

Lep pozdrav vsem na forumu,

Na ebayu sem kupil omenjeno britev, ker bi se rad kot novinec resnično enkrat obril z njo :)
Seveda mi je popolnoma jasno, da omenjena britev ne seže do kolen "tistim pravim", ampak to je pač to za ta denar :)


Iščem nekoga, ki bi mi omenjeno britev nabrusil. Če ima kdo kakšen kontakt, na koga se lahko obrnem mu bom hvaležen.


Hvala za odgovor in prijeten pozdrav,
Ž

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Poceni Gold Dollar britve

Odgovor Napisal/-a caus24 » 07 Mar 2016, 21:27

Pošli PM Mihi

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Poceni Gold Dollar britve

Odgovor Napisal/-a miha » 18 Mar 2016, 00:09

.. evo po dolgem casu sem prvic dobil v roke Gold Dollar britev.. je tocno tako kot pravijo je pogojno lahko uporabna, ranvo ne vem kaj pa ni

AMPAK!

da prides do tega pojma uporabna je pa DOSTI DELA!

Britev je povrsno narejena, slab rocaj, necentrirano rezilo, pini odrezani, debel, chunky rocaj (ce ves kaksen je filing kaksnih britev z elegantnimi rocaji, ala kost, da ne recem slonovina) je to kot da bi drzal poleno v roki..

Najvecja tezava je da je tu grind (kar sem ze na prvi strnai razlagal pred par leti btw) popolnoma sflajen, bolj kot ne za vizualni ucinek.. ko se jo lotis brusiti vidis da je cisto sfaljen in gres (od grita ki ga ponavadi uporabljas za postavljanje bevela) nizje in nizje,.. jaz sem koncal na 200 ali 300 na diamantnih brusih (ki so prehitro za britve),.. saj sem moral odstraniti en kamion jekla..
brusil sme jo v dveh dnevih, prvi dna sem porabil cca 3h, drugi (danes pa se ene 2,5h)
griti ki sem jih uporabil
diamanti: 200, 300, 400,
vodobrusni: 600, 1000, 3000, 5000, 8000, 10000
na koncu se japonski naravni kamen s 4 slurryji (ekvivalent 4 gritov za finisherja)
prvi dan sem sel od 1000 na 200 in nazaj gor prek osekvence do 10000
drgi dan sem spet zacel na 600 in sel do 10000, na koncu s enaravni kamen s 4 slurryji

tako realno gledano sem po moje naredil ene 3000-5000 passov, v vsako smer

no na koncu po stropanju je britv narjena in brije lepo (na suho z vodo sem se direkt ATG obril za probo,.. torej bo slo tudi z zajfo wtg ko bo lastnik probal;)

tezava je da je zaradi slabega grinda bevel zeloooo neenakomeren.. posledicno je zelo tezko brusiti ce boste pozorno na slikici pogledali svetlo crto bevela...se bo mooce videlo torej, nabrusena do spegla je ok, motna ni ok,.. crta bi morala biti teoreticno povsod isto visoka... na slik ise tudi vidi na hrbtenici:
- koliko materiala je bil pobranega (se ogromno vec pri stabilizatorju)
- kako neenakomerno je grindano (to bi morala biti enakomerna ravna ploskev)
Gold Dollar britevStraight Razor www.britev.si (1).jpg
Gold Dollar britevStraight Razor www.britev.si (1).jpg (32.32KiB)Pogledano 10050 krat

se kako zgleda cela britev
Gold Dollar britevStraight Razor www.britev.si (3).jpg
Gold Dollar britevStraight Razor www.britev.si (3).jpg (53.38KiB)Pogledano 10050 krat
in v primerjavi z inox medicinsko britvijo ki sem jo tudi brusil (sicer tezka a na sliki lahko recemo da predstavlja ritev z elegantnim profilom rocajev)

s strani
Gold Dollar britevStraight Razor www.britev.si (5).jpg
Gold Dollar britevStraight Razor www.britev.si (5).jpg (73.13KiB)Pogledano 10050 krat
..in z vrha
Gold Dollar britevStraight Razor www.britev.si (6).jpg
Gold Dollar britevStraight Razor www.britev.si (6).jpg (70.11KiB)Pogledano 10050 krat

..dobra stran britve (da ne bom samo tezil kako je bilo tezko) je da ima ocitno dovolj dobro jeklo d adrzi ostrno oz se jo da teoreticno nabrusiti vshave ready,... namrec, pri veliko cheap shit britvah tega nikakor ne mores doseci ;)..

zato kupite britve ki so dobre (od preverjeno dobrih proizvajalcev)

ali pa

si kupite Gold Dollar in kamne in veselo na delo,... namrec vaja dela mojsta in za vajo je super ker moras dost idelati in ker je ni skoda ce kaj zafrknes.. :twisted:
britev.si ruleeees :)

Odgovori