Dora

Lepo in dobro je da se med seboj poznamo, zato vabljeni vsi da o sebi napišete kakšno vrstico.
Dora
Prispevkov:7
Pridružen:17 Okt 2015, 20:51
Kraj:Novi Sad
Kontakt:
Dora

Odgovor Napisal/-a Dora » 17 Okt 2015, 21:49

Pozdrav svima :)
Nisam brica i tek sad sam shvatio o čemu je forum :) Prijavio sam se jer me navodite u par tema, neću smetati :)

Lep pozdrav :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Dora

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Okt 2015, 22:13

Zdravo, nista ne smetas, ako o tebi pricamo2ju u par temam slobodno se ukljuci ako hoces. Dobrodosao medzu nama.
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Dora

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Okt 2015, 22:17

Vidi ko se nama pridružio. :D Napiši barem neki mali komentar ovde:
http://britev.si/viewtopic.php?f=14&t=305


Pozdrav!

Bajkman

Re: Dora

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Okt 2015, 22:42

Možda bi bio jako zanimljiv komentar o motornim uljima u vozilima na LPG (TNG). Više ili manje imaju sva LPG specialna ulja Normativ ACEA C3 (sulfatni pepeo oko 0,8%).
Dali je to i u praksi najbolje i dali znate iz kojeg razloga baš oko 0,8%. Dali u praksi nešto nije OK sa motorom u kombinaciji TNG + ACEA A3/B4?
Znam da imaju neka ACE A3/B4 manje sulfatnog pepela, oko 1,1%, a Mobil 2000 X1 samo 0,9%. Tako da pitanje je za ona A3/B4 ulja odmah ispod 1,6%

I dali preporučate Brisk Silver svečice?

Naravno puno hvala na mišljenju. ;)

Dora
Prispevkov:7
Pridružen:17 Okt 2015, 20:51
Kraj:Novi Sad
Kontakt:

Re: Dora

Odgovor Napisal/-a Dora » 17 Okt 2015, 23:24

Moje Mišljenje je da su ulja za plin nepotrebna i da su prevara jer je gas čistiji pa manje zagadjuje a time i ulje ne treba neke aditive koji su ustvari skupi.
Ja nisam stručnjak za ulja ali na mom forum ima genijalni stručnjak Expendable za ulja pa ću preneti pitanje.

Slično mišljenje imam i za svećice. Na mojoj tuniranoj Alfi sam koristio Brisk Racing koji se pokazao kao dobar, vozio sam na Navak stazi i nisam spalio motor :) Naravno na plin. Turbo motor sa oko 200 konja.
Silver sam takodje koristio kao i mnogi drugi kod nas i tu imam podeljeno mišljenje, negde jesu dobre a negde ne, zavisi od motora i sistema paljenja.
Ja sam onaj koji ne menja tim koji dobija. Ako su fabričke svećice bile godinama dobre pri vožnji na plin, zašto sad ne bi bile dobre.
Teorija paljenja smeše, stvaranje plamena i način paljenja fronta plamena su tema za jedan ceo stručan forum. Nemam neku studiju koja bi pokazala pozitivan ili negativan efekat prilikom korišćenja ovih ili onih svećica.

Dora
Prispevkov:7
Pridružen:17 Okt 2015, 20:51
Kraj:Novi Sad
Kontakt:

Re: Dora

Odgovor Napisal/-a Dora » 17 Okt 2015, 23:33

Da ne bih prepričavao možete ovde malo pročitati i preneti ako vas šta zanima...
https://cbc.rs/threads/27744-Pitanje-u- ... post578075

Bajkman

Re: Dora

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Okt 2015, 00:07

Pročitati ću ovo jako pažljivo.

Imam osečaj, da se nismo dobro razumeli oko ulja. Naravno ja kao Slovenac loše pričam i pišem srpski.

Sigurno, da su specialna LPG ulja prevara. To su u stvari obična ACEA C3 ulja. A ACEA C3 su za dizel vozila sa DPF filterom.
Tako da za LPG treba (po teoriji) koristiti ulja za one diesele sa DPF.

Osnovna razlika Brisk Silvera bi trebala biti u izdržljivosti. Kažu da duže traje. To je 30.000 km. Obične svečice treba u slučaju LPG (opet po teoriji) menjati prije.

Recite nam, dali imate mušterije iz Slovenije?

Pozdrav!

Dora
Prispevkov:7
Pridružen:17 Okt 2015, 20:51
Kraj:Novi Sad
Kontakt:

Re: Dora

Odgovor Napisal/-a Dora » 18 Okt 2015, 00:20

Ja nikako ne pišem slovenački tako da si u prednosti :)

Onda se slažemo oko ulja jer povade skupe aditive i prodaju skupo ulje "specijalno" za LPG...

Što se svećica tiče, moja preporuka što opet ne mora biti tačno je da se stavi ono što fabrika predlaže i da se menja na intervale kako je predvidjeno. Isto kao i motorno ulje, iako je stvarno produžen vek čistoće treba ga menjati kako je propisano. Ulje je veoma bitno za vek motora i tu ne treba štedeti..

Zaboravih da napiše za mušterije.
Ranije smo mnogo više radili aute iz Slovenije iz svih krajeva. Sad je to dosta manje ali dolaze ljudi. Naravno ima mnogo nepoverenja u to šta će biti u slučaju kvara, reklamacije itd.. što je spomenuto u onoj temi i to razumem ali ne mogu da promenim :)
Kako reče Broj 1 iz Alan Forda "ako kaniš pobijediti ne smeš izgubiti" ili oni iz Mućki (Del Boy) ko rizikuje profitira :)

Šalim se naravno ali se to sve sa propisima zamuti da bi se očuvalo domaće tržište. TO isto je uradila i Nemačka jer su ljud imasovno odlazili u "šoping" u susedne države pa i kod nas pošto je bilo trostruko jeftinije ugraditi gas a kvalitet ugradnje isti ili bolji.

Bajkman

Re: Dora

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 19 Okt 2015, 14:51

Znam samo, da moj komšija dolazi kod Vas u Novi Sad u decembru. Naravno ako budete tada imali dovoljno vremena. Mislim da je mogućnost, da se uspešno dogovorite po telefonu.

Pozdrav

Edit: Koliko razumem, je najbitnija česta (redovita) kontrola zazora ventila (posobno izduvnih) i naravno podešavanje tih zazora, ako nisu u tolerancijama. Jesam krivo shvatio? :?: :D

Dora
Prispevkov:7
Pridružen:17 Okt 2015, 20:51
Kraj:Novi Sad
Kontakt:

Re: Dora

Odgovor Napisal/-a Dora » 20 Okt 2015, 00:30

Podešavanje zazora ventila je obavezno i poželjno gde može. Kod samoštelujućih ventila to nije moguće a ni potrebno.

Odgovori