2015-10 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43
Re: 2015-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 09 Okt 2015, 00:20

Ah Brico...s štilerco lahko vsak mali umetnik nardi takega medota. Jaz bolj mislim, da ga je Bajkman s starimi žiletkami izsekal. :D
Nothing less...than BBS

Bajkman

Re: 2015-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Okt 2015, 17:43

Isti setup kot nazadnje:

Slika

Dr. Selby shaving cream / Catrice Kabuki brush / Gillette Slim Adjustable / Polsilver SI / Cien AS

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 14 Okt 2015, 16:07

Danes je padla...danes je padla!
Padla je kot...ah, nema veze...pač padla je...moja tri tedne stara brada!
Dolgo sem se gledal v ogledalo, kot vsako jutro sem jo po umivanju z Aleppo milom božal, se mrščil, gubal...skratka pocal frise v špegel. Pa je padla odločitev, da jo posekam.
Razpakiral sem slanta in izbral Polsilver klingo. Medtem, ko se je penzl lepo namakal sem se jaz trudil centrirat, u nulo centrirat, klingo v slanta.
Namešal sem rdečega prorasota iz tube in zamešal za spremembo malo bolj tekočo peno.
Nanesel sem jo s penzlom in dodobra utrl peni pot skozi brado do kože. Seveda sem jo fasal tudi v levo uho...kot ponavadi...kaki kmet!
No, brado sem posmukal brez večjih problemov, a se je tudi slant rahlo matral. Mislim, da edino britev tukaj ne bi imela problemov. Ostalo mi je samo še, da sfiniširam z mojim Featherjem.
Slanta sem spet poprijel za tintaro in to je to!
Zadovoljno sem e pogladil po perfect obritem licu, skočil pod tuš in izmil vse ostanke britja.
Za after sem uporabil Old Spice, ki ga kar noče biti konec...
In to je to...
Spet dežuje...rosi, a dan je lep! :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 14 Okt 2015, 16:40

Kot vedno, je bil tudi tokrat pravcati užitek brati o tvoji brivski dogodivščini!

Ampak to, da peno nabašeš v uho ... ob tem se pa režim kot pečen maček :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: 2015-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 15 Okt 2015, 14:43

E, vem kakšen je občutek, ko gre slant skozi 1-2tedna staro brado, težko se kaj primerja s tem..
Zdaj 10mm kocine, v naslednjem trenutku skoraj gladka koža. :mrgreen:

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2015-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a brico » 15 Okt 2015, 16:17

5mm sveder skozi luknjo Old Spicea in ga bo hitro konec... :lol: ...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2015-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a brico » 16 Okt 2015, 14:34

po dveh masakrih z Mulcuto brivnikom, sem si privoščil malo nežnosti..."nežno nežno, dan na dan"....Feather popular....
Slika
...is a good man without a good knife really a good man ?

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 21 Okt 2015, 20:30

Končno...
Po vseh prebranih postih in po vseh napisanih besed...sem tudi jaz končno počasi in vztrajno natlačil v mojo posodico odrezan košček brivskega mila Arko. Počasi sem ga s palci gnetel v dno posodice. In uspelo je. Milo mi je sicer na prvi moment zadišalo po nekakšnem prašku. Ne vem...
V scuttla sem si natočil toplo vodo, tudi v medprostor...in dal namakat penzl.
Na Gramofon sem si dal plato in si hitel z Aleppo milom umivat brado. Pa da vidimo to opevano milo sem si rekel, ko sem zaplesal s penzlom po njemu. Malo sem ga nabral in krenil v stepanje naprej v scuttlu. Ok, pena je bila na izgled lepa, kompaktna...taka kot mora bit. Nanesem na brado...vzamem slanta v roke in hop WTG.
Občutek sem imel da nekam predobro pobira. Pa splahnem obraz in nanesem novo porcijo. Tokrat sem prešaltal že na Featherja in virtuozno krenil finiširat... Hm...koža je kar lepljiva po pasaži...kot, da bi jo kompletno razmastil.
Ok...pridelal sem dve pikici, a sem krenil dalje na glavo. Nanesel kremo in pričel s slantom briti...ne, ne...ne bo šlo. Vzel sem iz omare Arko v tubi in natisnil črva v scuttla. Zamešal in bil takoj zadovoljen z nastalo peno, ki je bila takoj bolj mastna in polna. Nanesel sem in zabril. Ok, to je pa že bilo bolje...
Ko sem iz sebe spral vse obrite kocine sem nanesel Old Spice. Zdaj pa dragi moji...do konca stegnem po grlu viski in grem nanest še beli prorasov balm. Kaj si o Arku mislim...kaj pa vem, mislim, da ga samega ne bom več uporabil, temveč mu bom vedno dodal kak centi črva iz kakšne tube.
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 21 Okt 2015, 20:36

@Puskin, nič ne šparaj z Arko milom, ti ga kar bogato nanesi na čopič. Pa na vodo ne pozabi. Rajši začni z bolj ožetim čopičem, potem pa po potrebi dodajaš vodo po kapljicah. Ta metoda se nikoli ne sfiži, vedno uspe.

Superlather res ni potreben, to milo je tako drseče, da mu redkokatero lahko dela konkurenco.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: 2015-10 SOTD

Odgovor Napisal/-a caus24 » 21 Okt 2015, 20:59

Kaj pa vem sam sem imel iste težave z Arkom pena sama izgleda super in prvi pas tudi v drugem pa že imam občutek izsušene kože na koncu po britju pa sploh. Jaz ga več ne uporabljam toliko. Bom pa probal dodati malo kreme pa da vidimo kaj bo pol.

Odgovori