2015-09 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43
Re: 2015-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 13 Sep 2015, 20:30

Večer, membrane šibajo...pladenj se vrti in igla preko the membran pošilja do mojih ušes omamljajoč zvok. Zvok in tresljaje, ki na moje telo delujejo blagodejno. Zvok...zvok drsi mimo mojih u nulo pobritih licih in se zasidra v ušesu. Torej...biti pobrit u nulo, torej BBS pomaga! Če je res ali ne, to sploh ni vprašanje. Jaz sem se tako odločil in v to “KAO” verjamem. Hahahaha!
Več kot 24h je odkar sem po licih strgal in sem še vedno gladek.
Delovna nedelja se je danes zame končala in...odločil sem se, da malce natvezim.
Najprej naštimat muziko, pol pa v kozarec natočit žlahtno tekočino, s katero bom poplaknil v današnjem dnevu v grlu nabran prah ...tekočino, ki bo pomagala pri prehodu iz delovnega v free time vzdušje.
In deluje? Vse je v glavi.
Včeraj pa...ja...včeraj je bilo na vrsti britje. Sestavljal sem si brivski setup, medtem pa se mi je penzl lagano namakal v topli vodi. Pa se mi je zazdelo, da sem že sam sebi malo dolgočasen, ker se brijem vseskozi z istim brivnikom in sem se odločil, da malo menjam. Ok, sprememba spet ni bila tako drastična, saj sem namesto slanta uporabil Fatipa.
Za peno sem uporabil prorasovo zeleno kremo. Ni neka drseča mojtrovina, a je na pogled zelo lepa. Pa sem krenil nad kocine. Prva dva prehoda sem opravil s Fatipom, popravke sem pa vseeno raje prepustil Featherju, je nežnejši in nad zgornjo ustnico in po vratu se z njim veliko bolje obrijem.
Enako sem naredil po glavi...torej, najprej Fatip, šele nato Feather.. F&F kombinacija.
BBS brez iritacije, brez urezninic, brez...brez...brez! Kaj? Fantazija!
Ostalo sem posmukal kar s Featherjem in skočil pod tuš. Za after sem uporabil Old Spice...dokler ga ne dokrajčim, ne bo nič novega na moji polici.
No, tako lepo gladek, sem z veseljem popeljal mojo drago na kozarček vinčeka...
Zdaj pa dalje...
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2015-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a brico » 13 Sep 2015, 21:19

Puskin napisal/-a:Brico,tole sliko pretvori v črno belo. ;)
Slika
...is a good man without a good knife really a good man ?

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: 2015-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a caus24 » 16 Sep 2015, 11:11

Slika

Shave of the Morning :D :D

Danes uporabil:
Gillette Rocket
Polsilver 3/5
Omega brush
Haslinger shafermilch
Old Spice

Prvo britje z novim brivnikom, zelo previdno sem uporabil že dvakrat uporabljeno polsilverko, ker nisem vedel koliko je sam brivnik agresiven. Prvi prehod je bil XTG in je kar nekaj ostalo za popravit z ATG. V drugem prehodu je pa z kar nekaj popravki še vedno ostala kakšna kocina. Ne vem ali je brivnik tako blag ali je zaradi moje previdnosti in že uporabljene žiletke zgledalo kot da ne bi bril na trenutke. Pri drugem prehodu sem na trenutke imel občutek kot da se brivnik nebi dotikal kože.
Očitno bo potrebno še kakšno britje da se pokaže pravi značaj, mi je pa z 70g všeč občutek teže v roki.

Bajkman

Re: 2015-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Sep 2015, 18:05

Slika

Omega 10275 / TVB soap inside the TVBshaving wooden bowl / Merkur 34C HD / Astra SP / Proraso AS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 17 Sep 2015, 19:56

Končno si se malo prestavil na balkonu :)

Čudovita svetloba!

In čisto novi Proraso, ti bogca!

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: 2015-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 18 Sep 2015, 16:06

Bajkman napisal/-a:Omega 10275 / TVB soap inside the TVBshaving wooden bowl / Merkur 34C HD / Astra SP / Proraso AS
In kako kej novi 34C?

Bajkman

Re: 2015-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Sep 2015, 16:16

Ročko poznaš, tako da nima smisla komentirati. Glava pa se zelo izkaže. Govorijo, da je R89 (DE89) nežnejša. Pri meni je nasprotno, a razlika ni velika. Temeljitost je pri obeh nekako enaka, je pa potrebno pri R89 bolj paziti na kot.
37C pa je na koži vseeno agresivnejši. Ko sem delal direktno primerjavo eno stran obraza z enim, drugo z drugim, se to dejansko vidi. Brez pol - pol obraza tega najbrž ne bi opazil. V končni fazi slant nekoliko iritira, rezultat pa je isti.

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: 2015-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a Omega » 18 Sep 2015, 20:20

R89 se tudi meni zdi nežnejši, a res ne za veliko. Nisem pričakoval veliko od njega, me je pa zelo prijetno presenetil.
Mislim da se hitreje še nisem obril: trije prehodi z htgam in muhle black fibre, pa sem bil konec v manj kot 4 minutah brez iritacije. Na kot sem pazil samo prvi pass, pa se mi zdi zelo odpustljiv glede tega.
Razmišljam celo, da bi ga kupil za na morje, ker mi bolj ugaja kot ri-mei. Ampak mater, sezona se je končala, zdaj moram pa drug izgovor poiskat :roll:
Ročka mi je precej všeč, glede na to da sem navajen na 34C, sem pričakoval da mi bo malo drsela, pa ni bilo nič takega.
Še vedno pa nebi mogel povedat katerega imam raje v večni debati R89 vs. 34C, muhle je lepši in nežnejši(meni), merkur pa bolj industrijski in daje občutek neuničljivosti.
Tudi to, da je en 2-piece drugi pa 3-piece mi nič ne pomaga pri odločitvi :lol:
to je pa to, kar se tiče prvih vtisov heheh
Up spirits!

Bajkman

Re: 2015-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Sep 2015, 22:45

Imaš 34C, R89 in 37C. Odločiti se moraš za enega, katerega bi bil edini in za celo življenje. Vem da težka odločitev. Zaradi mene lahko tudi žrebaš. :D
Katerega boš izbral?

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: 2015-09 SOTD

Odgovor Napisal/-a Omega » 19 Sep 2015, 02:00

Za ziher moram še parkrat sprobat r89, ampak mislim da bi vzel slanta. Imam občutek da je malo bolj efektiven, pa tudi veš da imam raje bolj agresivne brivnike tako da... :lol:
Je pa zanimivo vprašanje, tako za malo razmislit hahah
še raje kot slanta bi pa kakšnega z odprtim glavnikom :twisted:
Up spirits!

Odgovori