Nakup DE brivnika

Brivniki/britvice od a do ž...
Uporabniški avatar
zidko
Prispevkov:15
Pridružen:24 Maj 2015, 17:01
Kraj:Brežice
Nakup DE brivnika

Odgovor Napisal/-a zidko » 26 Maj 2015, 13:59

Pozdravljeni!
Zadnji dve leti se brijem s Saluno,ki sem ga podedoval.Prišel je čas da stopim eno stopničko višje,zato se odločam da nabavim nekaj drugega.Glede na komentarje,ki sem jih našel na vašem forumu sem se ˝odločil˝ za Muhle R41.Vendar je ta odločitev pravilna?
Brijem se vsak dan zaradi narave dela.Nekje sem zasledil,da je najbolj primeren 2-3 dni staro brado?
Brijem se zvečer ker se mi zjutraj ne da,tako da mora biti BBS.
Glede na to da imam bolj male roke in tudi obraz ne rabi biti nekaj grande.Želel pa bi nekaj kar naj bi bila neka firma,da služi svojemu namenu še na mnoga leta.
Vse kar vidim po slikah na netu sem še bolj zmeden in radoveden.
Za vsa mnenja se vam zahvaljujem.
Če nimam kaj pametnega povedati ,sem raje tiho

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Nakup DE brivnika

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 26 Maj 2015, 14:43

Če hočeš da je res "večen", potem Feather ali kaj podobnega:
http://connaughtshaving.com/asd2s.html
Muhle, Merkur, EJ - so sicer OK, ampak nikakor ne neuničljivi. Ti padejo nerodno na tla in odleti navoj oz. glava.

Če boš pa zadovoljen s R41, boš moral pa sam preveriti na svoji bradi.
Sicer pa ne bi nič zgrešil tudi z R89, EJ DE89, Merrkur 34HD ali Merkur 37C Slant. Kaj od tega bi ti bolj ustrezalo, pa vprašanje.

Bajkman

Re: Nakup DE brivnika

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Maj 2015, 14:49

Morda za začetek še kak argument, zakaj favoriziraš R41? Verjetno naj agresivneši brivnik na trgu. Omenjaš BBS. Za BBS pa je potrebno briti v smeri nasproti rasti dlak.
Spet za R41 velja, da je mišljen predvsem za britje zaraščene brade in ne za vsakodnevno britje. In mišljen je predvsem za britje v smeri rasti dlak, ne pa celo v nasprotno smer.
Seveda je možno briti tudi v nasprotno smer ib rednem britju, ampak posebej če imaš trde dlake, bi ti to odsvetoval.

Lahko dobimo kako sliko tvojih Solun, ali pa vsaj povej, če so open comb ali ne?
Slika

Uporabniški avatar
zidko
Prispevkov:15
Pridružen:24 Maj 2015, 17:01
Kraj:Brežice

Re: Nakup DE brivnika

Odgovor Napisal/-a zidko » 26 Maj 2015, 15:13

Slika

Slika

Slika

Kar uporabljam sedaj.
Če nimam kaj pametnega povedati ,sem raje tiho

Uporabniški avatar
zidko
Prispevkov:15
Pridružen:24 Maj 2015, 17:01
Kraj:Brežice

Re: Nakup DE brivnika

Odgovor Napisal/-a zidko » 26 Maj 2015, 15:15

Zato se meni porajajo takšna in drugačna vprašanja.Zakaj R41?Ker izgeda enostavno,brez dodatkov-lepotnih.
Če nimam kaj pametnega povedati ,sem raje tiho

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Nakup DE brivnika

Odgovor Napisal/-a Omega » 26 Maj 2015, 16:03

R41 uporabljam zdaj že nekaj časa in moram rečt da je po 4. vsakodnevnem britju tudi za mojo neobčutljivo kožo iritacije preveč. Enostavno je odkritega preveč rezila in praska po koži če ni dlak. Za vsakodnevno britje bi predlagal prej omenjene brivnike (merkur, edwin jagger, muhle) in ne open comb, če imaš malo več za zapravit pa mogoče feather. R41 je sicer odličen brivnik, ampak z njim se lahko humano briješ na vsaj 2-3 dni.
Saj ne rečem, mogoče bi šlo, če bi bil prej navajen vsakodnevnega britja z manj agresivnimi brivniki (sem preklopil iz britja na 3-4 dni z merkur 34C na enako z r41, potem pa za probo vsak dan)
Kar se tiče enostavnosti in brez dodatkov, to se mi pa zdi da se lahko aplicira na večino DE brivnikov, v večini primerov imaš na voljo čisto osnovne modele.
Up spirits!

Bajkman

Re: Nakup DE brivnika

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Maj 2015, 16:06

Ampak ima zelo odprto britvico, pa še Open Comb.

Če bi rad temeljitega, potem je moj predlog Merkur 34C HD, če bi rad nežnejšega, a nekoliko manj temeljitega na nekaterih delih, pa Muehle R89.

Generalno so ljudje s tema dvema najbolj zadovoljni. Če se odločiš, ne pozabi koristiti 10% popusta s kodo Tvbforum.

34C HD sicer še nisem poizkusil, a osebno sem še bolj kot z R89 zadovoljen z nastavljivim vintage Gillette Slim. Ker pa so stari 50 let, jih nekateri nočejo. Predsodki pač. Če želiš kupiti tak brivnik, pa je potrebno tudi nekaj raziskovanja.

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Nakup DE brivnika

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 26 Maj 2015, 16:31

Kje je moj komentar! :D Pa tok sm se trudu in spisu roman, zdj pa nič..

No uglavnem z vsakim brivnikom se da doseči BBS (tudi z tistimi ki so cca. 5€)..Kaj bo najbol sedl na tvoji koži? Vprašanje vsakega moškega :) Najbol je da se odločiš za enega in potem naprej probavaš :lol:..sm prepričan da ne boš ostal pri enem brivniku :twisted: :twisted:

Muhle R41 velja za najagresivnejši brivnik in ti ga nebi priporoču za vsakodnevno britje z njim (razen če imaš t.i. jekleno brado)..je pa zelo atraktiven in efektiven!
Najbol prodajana/ popularna brivnika sta Muehle R89 in Merkur 34 HD..

Gre pa tu bol za personal preference, eni imajo radi open comb brivnike, Slant-e, closed comb, itd..če ti bo kaj pomagalo pri odločitvi, se jst brijem z vsem kar je na "brivski sceni" :lol:

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Nakup DE brivnika

Odgovor Napisal/-a Omega » 26 Maj 2015, 16:35

klasični predlogi, ja :lol: jaz sem se za merkur 34C HD odločil ker je bolj "industrijski", pa grip ima baje boljši.
Up spirits!

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Nakup DE brivnika

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 26 Maj 2015, 16:37

Tudi sam bi raje imel 34C HD, če bi se moral odločiti..ima kratek ročaj za boljše manevriranje in je zelo lep!

Odgovori