Refrešanje britev

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17
Re: Refrešanje britev

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 06 Mar 2015, 16:25

Kamni iz prvega linka me zelo mikajo da bi jih kupil, prodajalec naj bi prodal že več kot 2000 kamnov..

12K naravni kamen za 18 funtov je zareeees ugodno..pa še iz UK so, tako da davka ni..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Refrešanje britev

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Mar 2015, 18:28

@caus24: sklepal sem glede na ceno, japonski finisherji normalne velikosti so ponavadi cca 200-300 euro pa se naprej, glede na ot da tem iz prvega linka manjka ena nicla zadaj sem sklepal da se mora to verjetno tudi na kvaliteti poznati, kar je pri finisherjih edini namen (cimboljsa kvaliteta brusenja).. c ena BB pravijo da so ok in so jih kupovali potem pa so verjetno ok, jaz sem govoril glede na ceno, cisto mogoce da se motim..


@bizzy: secondhand kamni, da so jih uporabljali in so jih odkupii (npr od brivcev) in jih sedaj prodajajo... (ce se ne motim sem tudi bral enkrat okrog nategov glede tega, nisem preprican,.. bi bil pa vsekakor previden oz kupil preverjeno robo)
britev.si ruleeees :)

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Refrešanje britev

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 07 Mar 2015, 20:10

Sem malo preletel forume glede teh Welsh slate honih in morm rečt, da jih pravi straight razor intuzijasti odsvetujejo..pravijo da so sprobali vse tri grite teh kamnov (8-10K, 12K, 15K)..odzivi so slabi, po uporabi teh kamnov baje britve še vedno ne brijejo "smooth" kakor bi morale, sploh za te velikosti grit-ov..sicer pa za ta denar je to nekako razumljivo..

Mogoče bi bili ti kamni dobri za brušenje nožev..

Ja nič..še vedno se odločam med naniwa, coticule in CrOx pasto..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Refrešanje britev

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Mar 2015, 20:58

No torej je le nekaj na tem kar sem rekel ;).

Naniwa uporabljam in mi je ok, pravijk pa da so naravni bolj smooth, med njimi je tudi cuticulega. CrOx ti odsvetujem. Ko bos imel kamen pa se enkrat poigraj s crox da bos videl ce ti ustreza. Samo s crox ne bos mogel v neskoncnost vzdrzevati britve.
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Refrešanje britev

Odgovor Napisal/-a caus24 » 07 Mar 2015, 21:10

bizzy1 napisal/-a:Sem malo preletel forume glede teh Welsh slate honih in morm rečt, da jih pravi straight razor intuzijasti odsvetujejo..pravijo da so sprobali vse tri grite teh kamnov (8-10K, 12K, 15K)..odzivi so slabi, po uporabi teh kamnov baje britve še vedno ne brijejo "smooth" kakor bi morale, sploh za te velikosti grit-ov..sicer pa za ta denar je to nekako razumljivo..

Mogoče bi bili ti kamni dobri za brušenje nožev..

Ja nič..še vedno se odločam med naniwa, coticule in CrOx pasto..
Čuj je možno prilepit kakšen link, ker jaz nisem našel nekih negativnih komentarjev.

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Refrešanje britev

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 07 Mar 2015, 21:14

Zelo me zanima kakšen je rob britve po uporabi naniwa 12K..@miha, te bom po pm vprašal o tem kamnu..

@caus24 bom zdele probu najdt link..

Evo sm najdu: http://www.razorandstone.com/archive/in ... t-934.html

Tuki je veliko govora in testiranj o teh kamnih..
Zadnjič spremenil bizzy1, dne 07 Mar 2015, 21:21, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Refrešanje britev

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Mar 2015, 21:17

Saj ti kar tu odgovorim.
Jaz naravnega kamna nimam, ko sem kupil eno custom britev je bila na naravnem nabrusena in je bila smooth, po drugi strani pa je tudi ce dobro na naniwa nabrusis. Za 12k Naniwa velikokrat pisejo da moras paziti da ne pretiravas (over honing) ker potem slabsas rob, kar pri naravnih naj nebi bilo...
britev.si ruleeees :)

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Refrešanje britev

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 07 Mar 2015, 21:33

Naniwa 12k bi po eni strani vzel zaradi večjega grita (high polsih stone)..po drugi strani pa Coticule ravno zaradi udobnejšega britja z britvo..sem pa v dvomih za Coticule, ker naj bi imel cca. 8K granulacijo in nekateri pravijo da ni lih udobno britje po 8K gritu..je pa res da je naravni kamen in Lynn ima objavljen video na katerem pokaže kako učinkovit je s HHT testom..

Spet pa HHT test ni pravi pokazatelj za oster rob..pravi indeks je britje..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Refrešanje britev

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Mar 2015, 21:37

Pri naravnih kamnih niso griti primerljivi (oz jih najveckrat ni) z griti umetnih.. oz naravni kamni delujejo malo drugace in se drugacni delci luscijo, sproscajo. Za britje pravijo naj bo grit vsaj 8k. S cuticule-o folk nabrusi britev do shave ready.
britev.si ruleeees :)

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Refrešanje britev

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 07 Mar 2015, 21:42

Aha ok supr..če vzamem coticule se lahko kdaj zmeniva pa ga prinesem in malo primerjava ostrino in smoothnes naniwa vs coticule ;) če bos zato seveda :D

Odgovori