Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Vse o britvah: katere imamo, katere bi radi imeli, kaksne smo naredili, kaj bi radi vedeli,...
Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10
Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a brico » 11 Feb 2015, 14:34

ta Gospa Britev bi tudi mene imela...
...is a good man without a good knife really a good man ?

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 11 Feb 2015, 14:39

Hehe..danes bo lepotička drsela po meni ;)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a olly » 11 Feb 2015, 16:15

Le glej, da boš poslikal, ko te bo ugriznila :twisted:

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a Puskin » 11 Feb 2015, 16:37

Njami!!!!!
Lepa,lepa!
Ne pozabi na SOTD... ;-)
Nothing less...than BBS

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 18 Feb 2015, 14:48

Danes prispela 2. britev - Dovo Bismarck 6/8 Acrylic Pearl ;)

Slika

Slika

Slika

Slika

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a Puskin » 18 Feb 2015, 16:10

Olala,kaka hudobija! Za se zaljubit! :D
Nothing less...than BBS

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 18 Feb 2015, 16:17

Hehe ja se strinjam..točno v to britev sem zaljubil, ko sm jo prvič vidu in si reku "ta bo moja"! :D

Bajkman

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Feb 2015, 16:50

Zdaj imaš dve res izjemni britvi! Kar jaz ne morem razumeti, da si si ubodel kar dve brez da bi dejansko probal... Taka odločnost, da enostavno mora biti rezultat. :D

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 18 Feb 2015, 17:24

Bajkman napisal/-a:Zdaj imaš dve res izjemni britvi! Kar jaz ne morem razumeti, da si si ubodel kar dve brez da bi dejansko probal... Taka odločnost, da enostavno mora biti rezultat. :D
Hehe zlo dobr razmišljaš ;) tut jst sm biu na začetku skeptičen glede britve, ker itaq niso najbolj poceni stvari..potem pa je prišla možnost, da jo lahko dobim kot darilo..takoj sem šel cruisat pa netu in imel v mislih "s katero britvijo bi se šel obrit vsakič ko jo pogledaš"..no in tko mi je padla v oči tale Dovo Bismarck..reku sm si, če bom kupoval britev, bo to ta ta-prava! Torej prvotno naj bi Bismarck-a hotel za darilo vendar kot veste sem za darilo dobil Ralf Aust-a..preostalo mi je le, da si jo sam kupim :D

Kar se tiče vprašanja o rezultatu britja z britvijo, sem bil siguren, da je to najbolše britje kar obstaja za moškega (s tem mislim da se strinjamo vsi) ampak res pa je, da postopek ugodnega britja z britvo traja par mesecev..sam sem se bril 2 meseca izključno samo z shavetto, tako da če sem se z njo lahko bril, bo britev mačji kašelj;)

Po 2eh britjih z britvo lahko rečem, da mi gre super..kaj šele bo woohoooo :D filing britja z britvo je na začetku čuden, ne gre tako kot si vsak začetnik misli "kot po maslu"..občutek imaš, kot da ni dovolj ostra (pa je shave-ready tudi nastropana pred britjem 50 krogov na usnju), malo zaradi kota, neizkušenosti, itd..

In ja res je kar govorijo o britvah..zelo težko se porežeš z njimi..razn če potegneš vodoravno z rezilom ;)

Če hočete še primerjavo ostrine britve z žiletkami se pa težko primerja z Feather, Polsilver, itd..pač normalno žiletke so narejene popolnoma drugače, so tanjše, prevlečene z raznoraznimi materiali..

Uglavnem jst kr uživam v tem hobiju zaenkrat si vzamem tudi čas ko se brijem z britvo hehe..tudi DE še vedno uporabljam ampak le za glavo :lol:

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Katere britve imam (slike, opis, zgodbe)

Odgovor Napisal/-a olly » 18 Feb 2015, 20:34

A veš, @bizzy1, da je tale Bismarck tudi meni zelo všeč! Ko sem začenjal sanjarit o opustitvi kartuš in presedlanju na britve, sem gledal ravno Bismarcka. In tale tvoj je tako lep, da bi ga tudi jaz izbral, če bi še vedno sanjaril o britvah.

Toda mene so žal (ali na srečo) DE brivniki čisto začarali.

Bom pa z veseljem spremljal tvoje britvaške dogodivščine :)

Odgovori