Mike's Natural Soaps

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:
Limeta

Odgovor Napisal/-a TMB » 04 Nov 2013, 14:54

Slika

Predzadnji vzorec mila Mike’s Natural Soaps je limeta.

Če sem pošten sem z limeto odlašal, saj me ta vonj pri kozmetiki pogosto ne zanima oziroma ne prepriča. Kako sem se motil!

Mikova verzija limete izredno diši. Vonj je svež, rahlo grenak – takšen, kot bi po mojem mnenju izdelek z vonjem limete moral dišati. Prepogosto se namreč zgodi, da proizvajalci vonj naredijo sladek in ta potem spominja na kakšne bombone ali pa celo čistilna sredstva.

Na žalost pa vonj ni izrazito močan. Na začetku penjenja se milo bohoti s svojim prijetnim vonjem, a ta že med prvim prehodom hitro zbledi. Do konca britja je jakost vonja minimalna in zaznal sem ga samo, če sem močno vdihnil.

Tudi to milo deli kvaliteto pene s prejšnjimi vzorci, ki sem jih že preizkusil. Pena se ustvari enostavno, za to pa potrebuje malce več vode kot večina ostalih mil. Moj obraz je bil med britjem zaščiten in britvica je brez težav zdrsela čez neobrite dlake. Po britju je bila moja koža navlažena in mehka.

Slika
  • Prijetnost vonja: 9/10
  • Intenzivnost vonja: 5/10
  • Enostavnost penjenja: 9/10
  • Kvaliteta pene: 9/10
Milu dajem skupno oceno 9/10. Škoda je edino, da vonj ni močnejši kot je bilo to pri nekaterih prejšnjih vzorcih.
  • Cena: Milo v pločevinasti posodici lahko dobite za $10.50, v kosu pa za $8.00. Vzorec stane $1.00.
Uporabljena oprema:
  • Čopič: New Forest Tubby 2
  • Brivnik: Cobra Classic
  • Britvica: Feather Pro
Sestavine: Distilled water; saponified tallow and stearic acid; vegetable glycerin; saponified kokum butter, avocado oil, and shea butter; lanolin, fragrance and/or essential oil(s); saponified coconut oil; kaolin clay, vitamin E
http://wp.me/p32k8O-86
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Mike's Natural Soaps

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Nov 2013, 20:21

super za tele reviewe... me ima da bi se sam narocil vzorcke... koliko pa dejansko je teh vzorckov,.. ker kot gledma te tvoje skatle so kar velike, a to so vzorcki?.. ali so napol prazne, ali jih samo nafilas da lahko napolnis copic...?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Mike's Natural Soaps

Odgovor Napisal/-a TMB » 04 Nov 2013, 21:08

Tisto je prazna posoda od kreme Taylor of Old Bond Street in jo uporabljam samo za to, da lahko milo naložim na čopič. Vzorci niso pretirano veliki, mila pa je dovolj za 4 - 7 britij, odvisno od čopiča.

Slika
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Mike's Natural Soaps

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Nov 2013, 22:24

.. tega sem se bal, sem upal da je tista posoda kar vzorec :D :D ..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Mike's Natural Soaps

Odgovor Napisal/-a TMB » 04 Nov 2013, 22:42

Hehe, to bi bil pa kar velik vzorec. :mrgreen:
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Mike's Natural Soaps

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Nov 2013, 22:48

ja no,.. mormo bit optimisti :roll:
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Mike's Natural Soaps

Odgovor Napisal/-a TMB » 05 Nov 2013, 09:37

Sicer pa milo pride v takih pločevinkah

Slika

ali pa v kosu

Slika
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Vrtnica in cedra

Odgovor Napisal/-a TMB » 26 Nov 2013, 13:03

Slika

Čas je za novo recenzijo enega od mil Mike’s Natural Soaps. Tokrat je na vrsti vonj vrtnice in cedre. Ta je tudi zadnji od devetih vzorcev, ki sem jih pred časom prejel.

To milo sem si pustil za konec, ker odkar se brijem še nisem uporabil mila ali kreme, ki je imela vonj po vrtnici. Razlog tiči v tem, da vidim, da bi izdelek z vonjem vrtnic raje uporabljale ženske. Zato mi je bilo zanimivo, da to milo moji punci ni dišalo nič kaj prida (pa je velika oboževalka vrtnic).

Vonj je namreč rahlo sladek, a ni tipičen vonj vrtnice kot bi ga pričakovali. Zdi se mi, da je kombinacija s cedro tu več kot posrečena, saj se s tem ustvari bolj možat vonj. Zanimivo je tudi, da je to do sedaj edini vonj z dodatkom cedre Mike’s Natural Soaps, ki mi je všeč. Kot se verjetno spomnite mi pomaranča, cedra in črni poper ter cedra in bor nista bila preveč všeč, kar se vonja tiče.

Slika

Intenzivnost vonja je bila ravno prava, kot je bilo to pri večini njegovih vzorcev, ki sem jih do sedaj uporabil. Med britjem je vonj rahlo zbledel, a je bil razločen tudi ob koncu britja. Vseeno vonj ni tako močan, da bi se na koži obdržal dolgo časa in se ne bo tepel z vašo kolonjsko ali toaletno vodo.

Kvaliteta pene in enostavnost penjenja je bila enaka kot pri prejšnjih vzorcih, ki sem jih uporabil. Milo ima rado malo več vode, in zaradi tega je pena tudi izredno vlažilna za kožo. Tudi nega kože ne razočara. Med britjem sem imel občutek, da je moja koža zaščitena. Prav tako je po britju koža prijetno mehka.

Včasih je vzorce težko zadostno naložiti na čopič (sploh ko se brijemo tretjič ali četrtič, ko gre vzorec proti koncu), a pri Mike’s Natural Soaps nikoli nisem imel velikih težav. Lahko si le predstavljam, da je pri polnih izdelkih enostavnost ustvarjanja pene še lažja, saj je površina mila veliko večja. Spodaj si lahko pogledate tudi video, v katerem milo spenim z dvema čopičema na dva različna načina.

http://www.youtube.com/watch?v=xnVqBaciudY
  • Prijetnost vonja: 8/10
  • Intenzivnost vonja: 8/10
  • Enostavnost penjenja: 9/10
  • Kvaliteta pene: 9/10
Milu dajem skupno oceno 8,5/10.
Uporabljena oprema:
  • Čopič: Frank Shaving Faux Agate
  • Brivnik: Cobra Classic
  • Britvica: Feather Pro
Sestavine: Distilled water; saponified tallow and stearic acid; vegetable glycerin; saponified kokum butter, avocado oil, and shea butter; lanolin, fragrance and/or essential oil(s); saponified coconut oil; kaolin clay, vitamin E
http://wp.me/p32k8O-8V
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Odgovori