Čiščenje in razkuževanje

Brivniki/britvice od a do ž...
Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ
Re: Čiščenje in razkuževanje

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 21 Jan 2015, 08:15

olly napisal/-a:
Mach3 napisal/-a:Voda v bojlerju ima povsem običajno 70°C, pa brivnike povsem običajno spiramo pod tako vročo vodo.
Imate pri vas res tako vročo vodo v bojlerju?

Razni ECO programi so nastavljeni na 52°C, jaz sem svoj bojler nastavil na 56°C, pa se že opečem, če mi iz pipe teče samo vroča voda.

Teh tvojih 70°C je že hudo prevročih za gospodinjsko rabo.
Odvisno kako nastavim ;)
Ponavadi imam na E, mislim da je to slabih 60°C. Če pa je predvidena večja poraba vode, pa nastavim tudi na več, ja.
Hočem samo reči, da ne vidim kakšne hude razlike med 60 ali 100°C za kovinski brivnik. Če pri 100°C odpade krom prevleka, potem je to zaendrek izdelek. Madonca Harleyi imajo kromirane motorne cilindre ki imajo več 100°, pa zdrži.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Čiščenje in razkuževanje

Odgovor Napisal/-a olly » 21 Jan 2015, 09:51

Mimogrede, v Mühle sem vprašal glede dezinfekcije brivnikov, pa mi je Christian Müller odgovoril takole:

  • We do not recommend to use any disinfecting cleanser on our products, it has never been tested for damage cause.

Precej suhoparen odgovor, a ga velja upoštevat.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Čiščenje in razkuževanje

Odgovor Napisal/-a olly » 21 Jan 2015, 10:38

In še odgovor gospoda Christiana Müllerja glede avtoklaviranja:
  • I assume that autoclaving will harm the chrome plated surface.
Fino.

Očitno res najbolje naredit po svoje in pri tem v ozir vzeti neko mero tveganja, da bo brivnik morda utrpel poškodbe.

Meni se zdi vredno.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Čiščenje in razkuževanje

Odgovor Napisal/-a olly » 21 Jan 2015, 11:31

Mach3 napisal/-a:Hočem samo reči, da ne vidim kakšne hude razlike med 60 ali 100°C za kovinski brivnik. Če pri 100°C odpade krom prevleka, potem je to zaendrek izdelek. Madonca Harleyi imajo kromirane motorne cilindre ki imajo več 100°, pa zdrži.
Se strinjam, če krom odpade, je izdelek slab, toda brivniki, ki jih kupujemo, so tako poceni, da si jaz ne bi upal trdit, da gre tu za nek presežek v smislu kvalitete. Ko slišiš, ali prebereš, da je ob padcu na tla počila glava, ali odletel navoj, si pač rečeš, da je to, kar uporabljaš, potrošna roba in to pač sprejmeš na tak način.

Druga kategorija so all stainless brivniki, ki so, seveda, čisto neka druga kategorija.

Kromirani cilindri pri Harleyju imajo vendarle - po mojem skromnem in docela laičnem mnenju - debelejšo plast kroma, kot naši brivniki, zato je tudi bolj trpežen in obstojen. Dopuščam seveda možnost, da se motim, ker teh področij res ne poznam in zdajle zgolj glasno razmišljam.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Čiščenje in razkuževanje

Odgovor Napisal/-a miha » 21 Jan 2015, 18:11

evo se komentar glede sterilizacij

- avtoklavirnaje je isto sranje (glede tvojega primera brivnika), da je le 15 min izpostavljeno 121oC pri 100% vlagi
- etilen oksid je strupen plin ki se uporablja za strilizacijo z zaplinjanjem, a je strupen tudi za ljudi,.. seveda moras imeti "aparaturo" za to
- dezinficiensi ki bazirajo na fenolu so tudi strupeni (fenol ni najbolj zdrava zadeva)

Muller seveda ne bo trdil da lahok kar koli uporabljas, ker s tem tvega potencialne garancije oz poskodbe..

inox brivniki gredov avtoklav brez problema,.. pri oksidirajocih nacinih sterilizacije p azna biti problem (odvisno kater inox imas, koliko je odporen na oksidacijo, ali pH, po moznosti v kombinaciji z visoko temperaturo)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Čiščenje in razkuževanje

Odgovor Napisal/-a olly » 21 Jan 2015, 20:35

Avtoklaviranje je za mano, brivnik je preživel. Pregledal sem ga podolgem in počez, ne najdem nobenih poškodb.

Torej: 121°C, 1.2 bar relativno, 25 minut, 100% vlaga.

Zdajle se bom šel pa kar obrit z njim, ravno prav so zrasle dlake.

Držat pesti, da ne bom tak, kot na tej sliki :mrgreen:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Čiščenje in razkuževanje

Odgovor Napisal/-a miha » 21 Jan 2015, 20:42

evo, kdor ne riskira ne profitira :D :D ... (razen ce se ti bo cez 1 mesec olupil :twisted: )
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Čiščenje in razkuževanje

Odgovor Napisal/-a olly » 21 Jan 2015, 21:09

miha napisal/-a:(razen ce se ti bo cez 1 mesec olupil :twisted: )
Teh misli sem tudi sam. Enostavno sem vzel v zakup. Če se olupi, se bo pač olupil, v tem primeru sem vrgel 20€ stran.

Evo, britje je za mano, kje naj strnem vtise?


Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Čiščenje in razkuževanje

Odgovor Napisal/-a olly » 21 Jan 2015, 22:09


Odgovori